blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Máte vlastní stránky píšete si vlastní obsah a chcete se o něj podělit na facebooku? V tom dnes není žádný problém, ale jak to dělat automaticky? Čtečka RSS Graffiti vám v tom může pomoci.

Vzhledem k tomu, že si píšu blog nejen o svých názorech, což muže kde kdo brat za zbytečné čas od času napíšu i nějaký návod to však již může kde koho zajímat, a proto jsem chtěl dát potencionálním čtenářům navědomí, že se u mě na www stránkách nějaký nový článek zobrazil.

Hledal jsem různé skripty které by po zveřejnění na www stránky provedl login do facebooku a napsal předem definovanou hlášku typu „na stránkách blog.ijacek007.cz přibyl nový článek z názvem“. Ono teorie je to velice jednoduchá, ale praxe však byla mnohem těžší.

Stránky facebooku jsou tvořeny z rámců a samotné vkládaní článku za někoho jiného taky není úplně jednoduché musíte provést přihlášení a teprve poté by se mohl text publikovat. Přinášelo to více otazníku než odpovědí a tak jsem začal hledat jinou alternativu jak čtenářům informace o novém článku poskytnout.

Na jedné diskuzi jsem narazil na zajímavou odpověď, a to aplikaci která hlídá RSS kanál a podle změn publikuje statusy. No to je přesně co se mi hodí. Kód bude vyvíjet někdo jiný, takže když budete v zahraničí nebo na dovolené a facebook provede nějaký ze svých oblíbených aktualizaci je velká pravděpodobnost, že tvůrce aplikaci opraví pro vás to tedy neznamená zjišťovat proč to nejde není to krásny ? . Stačí si aplikaci přidat nastavit a publikování je rázem v režii automatu. Jedinou vrásku na čele mi dělá to, že aplikace neumí česky veškeré nastavení tedy musíte provádět v angličtině. Stránku naleznete zde.


Aplikace pro automatickou publikaci na facebooku

Jakmile povolíte aplikaci přístup k vašim údajům již můžete přidat zdroj RSS kanálu, a nastavit co se má publikovat. Nastavení lze udělat jak pro uživatele tedy Vás přihlášené tak pro fan stránky, které mate pod sebou. Vše je vidět na obrázku kdy v levém panelu můžete vidět, že mam pod sebou i mé stránky na které můžu také publikovat pomoci této čtečky.

Přidání se provádí tlačítkem + Add feed


Aplikace pro automatickou publikaci na facebooku

Hned první řádek názvem „feed URL “ slouží k adrese RSS zdroje informací ze kterého čtečka aktualizuje údaje. Nastaveni není nijak složité poté následuje nastavení jména zdroje a jeho adresa.

Důležitější je položka post style která udává jak se má zobrazit výsledný text na vašem profilu. Vše si můžete prohlédnout nahoře totiž lze kliknout na položku „Click here to generate a preview“ což poté provede náhled jak bude vypadat výsledek Vašeho snažení.


Aplikace pro automatickou publikaci na facebooku

Další zajímavou záložkou je poté „Shedule“ což je v překladu časovač. Zde se nastavuje jak často má aplikace zjišťovat co je u vašeho zdroje nového a pak to muže rovnou publikovat můžete rovněž nastavit počet cyklu ale to jsem již osobně nepoužil.

Nyní již stačí stisknout save napsat nový článek a počkat jak bude vypadat automatický post na Vašem profilu či na vaší stránce.


Štítky článku internet | nastaveni | recenze | upravy-blogu | www-stranky | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 22.03.2011 zobrazeno 4 625x
Předchozí článek Jak opravit lightbox2 pro zobrazeni v Internet exploreru 9
Jak na nouzové spuštění Microsoft Outlook 2003 Další článek


1

Rado Dlapka

2011-05-30 11:20:06

heh, už to mám taky :) a funguje to :)


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2011-05-30 11:22:51

no proc by to nefungovalo :-) jsem rad že to funguje i tobě takhle můžeš vesele svou facebookovou zeď parasit rss příspěvky :-)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 40% tedy 82 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Tady byla Britt-Marie

Poslední hodnocenou audioknihou je Modlitba za Černobyl - Kronika budoucnosti Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama