blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Po nové instalaci Windows 7 jsem v poslední době narazil na problém s vyhledáním aktualizací. Po spuštění aktualizačního programu, systém jen několik hodin „vyhledává“ a přitom se nic neděje. Pomocí jednoduchého postupu Vám ukáži, jak tento problém opravit.

Doplněno

Pokud vám při vyhledání aktualizací Windows zobrazí chybu o nefunkčnosti služby návod na odstranění tohoto problému naleznete ve článku Oprava – Služba Windows Update nemůže vyhledat aktualizace, protože tato služba není spuštěna.


tento krok muže trvat i několik hodin pokud se nepustí opravný skript

Windows Update je služba, která se stará o instalaci aktualizací systému a má na starosti udržovat systém chráněny před zranitelnostmi. Když ale provedete novou instalaci systému Windows, a necháte vyhledat aktualizace, můžete narazit na problém, že Windows neustále „vyhledává“ ale nic se zdánlivě neděje. Vytížení procesoru je naprosto normální, disk jen sem tam líně zabliká, přesto se aktualizace nevyhledávají.


pohled na vyhledání aktualizací po instalaci Windows 7

Tento proces se po několika hodinách přece jen vzpamatuje. Někdy to může trvat i 2 dny a proto je potřeba udělat opravu. I po několikahodinovém vyhledávání a následném restartu se může u aktualizacích uvádět, že zatím nebyly nikdy vyhledány. Bez vyhledání dostupných aktualizací, nemáte možnost aktualizace nechat automaticky stáhnout a nainstalovat. Museli byste tak všechny aktualizace stahovat ručně, což je opravdu velmi nepohodlné.


stažení aktualizace ze stránek Microsoft

Oprava je poměrně jednoduchá. Stačí nainstalovat několik aktualizací. Prvním je Servis Pack 1 pro Windows 7. Poté je nutné spužbu Update vypnout, nainstalovat aktualizaci KB3020369 opět službu aktualizaci vypnout a nainstalovat aktualizaci KB3172605. Systém je po těchto aktualizacích dobré restatovat. Po restartu by jste do pár minut měli vidět seznam aktualizací připravený ke stažení.


tento krok muže trvat i několik hodin pokud se nepustí opravný skript

Abyste nemuseli službu pokaždé vypínat a aktualizační soubory neustále vyhledávat a stahovat, připravil jsem pro Vás vše v jednom souboru, který můžete stáhnout ZDE pro 64 bitové systémy . Také jsem připravil verzi pro 32 bitové systémy ZDE (nevyzkoušeno) Ten je nutné rozbalit přímo na disk c: tedy c:\ijacek\ a poté jej stačí spustit jako Správce. Tedy pravým tlačítkem a vybrat volbu spustit jako správce. Spustíte tedy c:\ijacek\oprava-aktualizaci.bat po spuštění se automaticky služba vypne, provede se instalace, poté zase služba vypne, provede druhá instalace a pak se počítač do 30 vteřin vypne.

Jakmile poté vyhledáte aktualizace, bude vše fungovat přesně tak, jak má a za pár minut budete mít před sebou seznam dostupných aktualizací a můžete začít vesele stahovat.

Mohlo by Vás zajímat

Stažení opravy pro 64 bitové systémy Widnows 7

Stažení opravy pro 32 bitové systémy Widnows 7

Aktualizace systému Windows 7 (KB3020369) stránky Microsoft

Aktualizace systému Windows 7 (KB3172605) stránky Microsoft

Popis postupu opravy Anglicky


Štítky článku microsoft | opravy | windows-7 |
Autor Ijacek.007 26.08.2016 zobrazeno 47 699x
Předchozí článek Jak vypnout zabezpečení Windows pro lokální sítovou cestu.
Jak v systému Windows 7 vypnout automatické mazání síťových zástupců s plochy Další článek


Komentáře stránka: 1 2 celkem 55 komentářů.

51

Gypsy Nomad 1979

2017-07-23 23:08:50

Jsi fakt génius. Všechno funguje přesně tak, jak si popsal v návodu.Díky­.Chystám se přeinstalovat systém a určitě použiju tvůj skript.Máš můj respekt.


52

PospaRock

2017-09-09 23:18:41

Super práce, děkuji moc !!!


53

Stašek

2017-11-18 20:16:39

Díky moc :-) Pomohlo mi to vyřešit problém na jednom málo používaném počítači. Kdybys potřeboval pomoci s daněmi, recipročně pomůžu (jsem daňový poradce).


54

bichon

2018-02-24 17:38:00

Je to krásné, ALE: když se KB3172605nepodaří nainstalovat kvůli hlášce „aktualizace není vhodná pro váš počítač“, co s tím ??? Zatím jsem odpověď ani zde nenašel. Mám W7 SP1 a 64 bit, samozřejmě jsem stáhnul onu kb pro x64. Takže co dál ?? Přeinstalace ?


55

bohouš

2018-03-19 19:44:59

Super, díky funguje to, jen jsem ty balíčky musel instalovat ručně. počítač tvrdil ,že nejsem správce :-D


Komentáře stránka: 1 2 celkem 55 komentářů.

gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 207. Poslech všech dohromady zabral přes 2807 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 44% tedy 91 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Proč spíme Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama