blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Je to téměř přesně čtyři roky, co jsme začali s projektem agregátor blogů. Cílem bylo vytvořit komunitní stránku, která by spojovala autory blogů a poskytla jim užitečnou zpětnou vazbu.

Myšlenka na komunitní projekt spojující autory nebyla nová, pouze jsem se pokusil vzkřísit stejnojmenný projekt, vznikl v roce 2011. Dávno před velkým bumem sociálních sítí, tak zde byl portál, který dával smysl. V roce 2016 jsme se tedy pokusili tento portál obnovit. Zakoupili jsme původní doménové jméno a projekt postavili znovu.

Základem portálu byla jednoduchost a automatické funkce na pozadí, které měli pomoci uživatelům. Stránky tak při registraci využívaly pouze dva údaje, přezdívku a email, na který poté přišel aktivační email. Po dokončení a aktivování účtu se pak uživatel mohl přihlásit a vložit do portálu adresu na své stránky. Po ruční kontrole byly adresy zařazeny do fronty pro robota, který automaticky načítal RSS kanál a přidával na portál informace o nových článcích. Ty však úmyslně nenačítal celé ale jen popis a název článku. Účelem nebylo parazitovat na obsahu, který někdo vytvořil, ale naopak odkázat nové čtenáře na nový obsah i méně známých autorů, kteří ještě nemají vlastní čtenářskou základnu, ale mají kvalitní obsah. Vše probíhalo automaticky, tak aby uživatele portál co nejméně svazoval.


Portál Agregátor Blogů a jeho statistika návštěvnosti.

Všechny tyto myšlenky vypadají pěkně a systém mohl krásně fungovat, kdyby však, jak už to bývá, zde nebylo ale. A ale zde samozřejmě je. Portál, aby plnil svou úlohu potřeboval návštěvnost a interakce uživatelů. Bez uživatelů zde nemůže přinášet návštěvnost ani potřebnou zpětnou vazbu. I když jsme bedlivě naslouchali uživatelům portálu a jejich požadavkům, do portálu jsme přidali interní poštu, knihu hostů, systém pro přidávání nápadu a další funkce, většina autorů si fungování stránky vyložila špatně. Provedla přihlášení, vložila odkaz na své stránka a pak se na portál již nevrátila s myšlenkou, že teď k nim budou proudit davy nových čtenářů.


malý  náhled na ocenění autorů na portále Agregátor blogů.

Dalším problémem, který nastal minulý měsíc, bylo aktivní blokování RSS kanálu ze strany portálu blog.cz. Náš robot se tak najednou nemůže připojit na více jak 54 stránek uživatelů a automaticky tak načítat jejich obsah. Proto jsme se rozhodli projekt ukončit a že to nebylo jednoduché rozhodnutí. Strávili jsme prací spoustu hodin, vytvořili jsme bezpočet automatických funkcí, které na se staraly na pozadí o načítání dat. Vytvořili jsme systém hodnocení autory, medaile a milníky, které bylo možné získat. Automaticky generované statistiky pro autory s jejich oblíbeností. Možnost soutěžit v žebříčku autorů, možnost zobrazení nových článků oblíbených autorů. Nechali jsme nakreslit grafiku robota v několika verzích, aby mohl návštěvníky provádět po stránkách.


infografika a statistika portálu pro blogery

Posledním problémem jsou finance. Provoz portálu stojí nejen časové úsilí, ale také spotřebovává reálné peníze. Pro chod takového projektu potřebujete vlastní server, který můžete dle libosti nastavovat spouštění robota v minutových intervalech a vyžaduje také funkce, které bývají v normálních webhostinzích zakázány. Všechny tyto požadavky se pak promítají na ceně a tu musí někdo zaplatit. Takže se pomyslná červená čísla portálu stále prohlubují. A právě čtyři roky dotování jsou tak akorát dost. Za onu čtveřici let se nenašel nikdo, kdo z řad návštěvníku portálu, který by pomohl s propagací portálu a pomoc v jeho cestě k jeho cílí. I když jsme tedy k pomyslnému cíli nedorazili, moc děkuji všem, kdo se s námi na tuto cestu vydali. Snad se budeme i nadále střetávat v internetové světě, jen k nám teď budou muset vést jiné cesty.


Graficky zpracovaní roboti pro portál Agregátor Blogů.

Mohlo by vás zajímat

Druhá šance pro zajímavý projekt


Štítky článku internet | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 02.06.2020 zobrazeno 19 102x
Předchozí článek Smutný pohled na lesy zdevastované kůrovcem
Krnov Cvilín Další článek


gravatar1iconwww.tlustjoch.blog.cz

TlusŤjoch

2020-06-02 13:43:37

Škoda. Bylo to tu fajnové.


2iconmysteriouswolf.blog.cz

She-wolf

2020-06-03 14:46:16

Velká škoda. Diky.


3iconmagicmax.blog.cz

Magicmax

2020-06-14 07:53:17

e super, že jste to zkusili a připravili jste uživatelům takovou službu. Znám trochu tvoji situaci z tvého pohledu. Taky jsem měl webovou stránku jenž její myšlenka nefungovala, tak jsem jí po letech ukončil. A taky jsem si všimnul, že RSS nefungujem, protože jiný projekt na tom stál. Domovská stránka Zoma.wz.cz pro Eliss, která tam stejně nechodí. :D Držím ti palce, ať si otevřený tvoření nových nápadů a někdy to zas výjde.


gravatar4iconkajinblog.cz

Kája__waj4

2020-07-08 18:02:56

Po dlouhé době jsem si dneska na Agregátor vzpomněla… a dozvěděla jsem se takovou věc. Co se dá dělat, sociální sítě si holt žijí vlastním životem… Ale dřív to bylo fajn, poctivě jsem sledovala diskuzi.


5iconpvapenik.blog.cz

Čerf

2020-07-12 22:32:30

Každopádně moc děkuji za myšlenku i velký kus odvedené práce.


6iconwww.atlaso.cz/

Petr_ZJQLM

2022-04-05 11:10:56

Neplánujete udělat donate/sbírku? Myslím by se někdo našel, kdo by nějakou tu stovku hodil a třeba by to stačilo na provoz :)


gravatar7iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2022-04-09 17:18:54

Zdravím Petře,
ten systém byl od začátku odkázan k neúspěchu. Podílel se s obrovským nezájmem lidí a finance byly jen hřebíčkem do rakve celého systému. Lidé bohužel dnes nechtějí ani nacházet nové zajímavé čtení a i mnozí tvurci obsahu se dnes ani nesnaží najít si své čtenáře novou cestou.


8iconfrogos.cz

Frog

2023-12-16 15:21:33

Po letech jsem si vzpomnel na tvuj agregator a co nevidim, on je rok mrtvej. Chci jen reagovat na tohle. Cituji: „Lidé bohužel dnes nechtějí ani nacházet nové zajímavé čtení a i mnozí tvurci obsahu se dnes ani nesnaží najít si své čtenáře novou cestou.“ To je totiz samozrejme spatne pochopeni situace. Lide chteji nachazet a nachazeji nove cteni, blogy, content. Ale prisly socialni site a proste vyhraly nad jinymi moznostmi. Tak to proste je. Kdo chce propagovat jakoukoliv svou tvorbu nebo naopak odebirat od nekoho, dneska to dela primarne pres facebook, instac atd. Agregator byl fajn napad, ale mel prijit jindy. A obavam se, ze vysledek by byl stejny, jen by to netrvalo 4 roky, ale treba 15. Neves hlavu, dopadli tak i vetsi hratsi. Kazdopadne zkusils to. ????


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 386. Poslech všech dohromady zabral přes 5291 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 186 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Temný les Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama