blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes se podíváme na krásnou 26 metrů vysokou kamennou rozhlednu, postavenou v roce 1899 tyčící se nad městem Jeseník v CHKO. Z rozhledny je krásný výhled nejen na samotné město Jeseník, ale také například Otmuchovské jezero v Polsku či celé pásmo pohoří hrubého Jeseníku od vedoucí od vrcholu Praděd až k Šeráku.


pohled na obnovený pramen

K rozhledně se můžete vydat po několika turisticky značených cestách, a to jak z České vsi, Jeseníku nebo z Rejvízu. My si zvolili trochu okružní trasu z České vsi, ze které jsme se vydali po modré značce, ze které jsme na chviličku sešli a navštívili obnovený zapomenutý pramen.


cesta na kamenný vrchol vyhlýdky zvané Čertovy kameny.

Po osvěžení u pramenu jsme se vrátili na modré značení a vydal se na skalní vyhlídku nazvanou Čertovy kameny. Ač vypadá vrchol vyhlídky nedostupně, díky řetězům a připraveným bezpečným žebříkům či stupačkám, zvládne cestu na vrchol s nádherným výhledem do okolí téměř každý.


pohled na patu rozhledny posezení i chatu vedle rozhledny

Od Čertových kamenů jsme po modré dorazili až k patě rozhledny, kdy je potřeba po cestě překonat téměř 200 výškových metru. Cesta nicméně vede lesem v příjemném stínu, což při teplém letním sluníčku alespoň trochu snižuje náročnost výstupu.


výhled na Jeseník

Samotná rozhledna sice byla cílem naší cesty, zdaleka to však není konec cesty. V chatě vedle rozhledny je možné se občerstvit a poté co jsme se dostatečně pokochali výhledem z více jak 120 let staré kamenné rozhledny, jsme se vydal po dále modrou turistickou trasou směrem na Křížový vrch. Již pár desítek metrů pod rozhlednou nás čekal krásný výhled na Jeseník.


výhled na město Jeseník

Náš další cíl byl Křížový vrch, na kterém je dle map také krásný výhled na Jeseník. Na křížovém vrchu také najdete hotel s restaurací a kostelík. Na toto místo však vede klasická asfaltová cesta, a tak je zde za pěkného počasí poněkud více lidí.


Výlet na rozhlednu Zlatý chlum

Z Křížového vrchu jsme se vrátili k rozcestníku a po zelené turistické trase se vydali zpátky do České vsi. Tako zvolený okruh měřil více jak 11 Km a celou trasu se zastávkami jsme prošli za téměř čtyři a půl hodiny. Z cesty, okolí i výhledu jsme pro vás připravili také následující video.

Mohlo by vás zajímat

Webová stránka rozhledny Zlatý chlum

Rozhledna Biskupská kupa

Rozhledna Sosnová


Štítky článku rodina | vylety | zabava | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 04.10.2020 Opravil(a) sokorka zobrazeno 638x
Předchozí článek Zřícenina hradu Fulštejn
Výlet na Borůvkovou horu Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 171 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Dokonalá manželka

Poslední hodnocenou audioknihou je Inspirace Baťa Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama