blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Již dávno jsem se rozhodl, že trochu opráším kolo a začnu se zdravě hýbat. Narozením dcery jsem kolo odsunul a vrhl jsem se na chůzi s kočárem. Těšil jsem se však na čas, kdy dcera bude trochu starší, abych ji mohl pořídit sedačku na kolo a opět se začít trochu rychleji a dál pohybovat.


První test přilby

Společně se ženou jsme tedy vybrali sedačku, zakoupili přilby a těšili se na první teplejší dny, abychom mohly vyrazit. Po nastudování nejedné recenze i s přihlédnutím ke zkušenostem kolegů, jsme nakonec zvolili polohovatelnou sedačku, která se dá jemně zaklopit, pokud Vám v ní ratolest usne.


první fotka z kola

Trochu jsme se obávali, jak si dcera zvykne na přilbu, jelikož nesnáší cokoliv co má na hlavě. Díky výběru ženy se ji ovšem přilba hodně líbila, protože na ní má všechny oblíbené zvířátka. Stačilo tedy během pár minut nosit svou přilbu po bytě a během pár chvil pojala dcera přilbu jako oblíbený doplněk.


důležitá výbava dnešních cyklistu je neodmyslitelně přilba

Jakmile byla připravená dcera na přilbu a namontována sedačka na kole provedl jsem testovací jízdu, zda se bude vlastně dceři na kole líbit. Dětem se na kolech většinou líbí. Mají rozhled, protože jsou vysoko, většinou se všechno rychle mění, protože kolo jezdí mnohem rychleji než kočárek. Ovšem zase zde mají mnohem méně místa než v kočárku a také si většinou nemají s čím hrát na rozdíl od hraček, které sebou mohou tahat v kočárku.


panoramatická fotka louk nad obcí

Test proběhl dobře. Dceři se na kole líbilo tak, že dalších několik dní chodila po bytě a ukazovala na přilbu a sedačku. Počasí však bohužel příliš nepřálo. V neděli však bylo krásné slunečné a teplé počasí a tak jsme se vydali na první cyklovýlet po místních cestách.

I když jsme jeli v neděli, raději jsme si zvolili kratší trasu mimo hlavní provoz a měli jsme v záloze několik možných varian,t jak výlet v případě potřeby zkrátit a co nejdříve se vrátit domů. Nakonec jsme si ujeli v krásném počasí přes 7 km. Po cestě nám dcera stačila i na chvíli 2× usnout.


jízda na kole dovede pěkně unavit

Pokud plánujete s vašimi ratolestmi také aktivnější využití času, rozhodně mohu kolo doporučit. Sám se těším na další možnost, kdy usednu se svou manželkou a dcerou na kolo a vydám se na další jízdu. Jen by jste měli jít ratolestem příkladem a na kole se vybavit přilbou. Ne jen, že ji poté budou brát za svou součást i vaše děti ale v dnešním provozu snížíte riziko těžké nehody. Nikdy nevíte, koho nebo co můžete na cestách potkat.


rozkvetlá obec Krasov

Mohlo by Vás zajímat

Se svou dcerou v kočárku jsem překonal vzdálenost 300 km

Rejvíz – první výlet s kočárkem. Geouprava kola


Štítky článku bezpecnost | deti | fotografie | sport |
Autor Ijacek.007 30.04.2014 zobrazeno 2 289x
Předchozí článek Let horkovzdušným balónem nad Ostravou Video, Trasa
Svatba zasedací pořádek v autech Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama