blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Během letošní dovolené jsme na ostrově Čiovo navštívili malinkatý kostelík, postavený ve skalnatém pobřeží ostrova. Pro návštěvu jsme si zvolili neděli před desátou hodinou. Nikdy bychom nevěřili, kolik lidí se může v neděli do malého kostelíku vydat.

umístění keše na mapě ostrov čiovo
Byla neděle okolo deváté hodiny. Slunce vypadalo, že se zpoza mraku hned tak nevyklube a tak jsme se rozhodli, že se vydáme podívat na východní část ostrova. Na stařičký kostelík zasazený do skalnatého pobřeží. Vzhledem k tomu, že u nás není v neděli návštěva kostela tradičním rituálem, ani jsem si neuvědomil, kolik jsme u kostelíku mohli potkat lidí.
do kostelíku jsme se vydaly v době bohoslužby proto zde při příjezdu bylo téměř nemožné zaparkovat.
Jakmile jsme se blížili k parkovacím souřadnicím, tušil jsem, že toto místo nebude zdaleka tak liduprázdné, jak jsme si představovali. Do parkovacích souřadnic jsem se s autem již nedostal. Chorvatská auta odstavená kolem úzké silničky lemovala, všechna volná místa až k parkovišti. Dvě stě metrů před parkovištěm již bylo jasné, že se k parkovišti nedostaneme, natož tak abychom tam zaparkovali. Zběsilým couváním po malé cestičce mezi ostatní zaparkované auta, jsem našel místo, kde bych mohl naše auto nechat a kde mě bylo možné objet a vydali jsme se ke kostelíku pěšky.
Překrásný kostelík ve skalnatém pobřeží chorvatského ostrova Čiovo
Cestou jsme míjeli jednoho Chorvata za druhým, kteří se právě z kostelíku vraceli. Ani mě nenapadlo to procesí vyfotit, jelikož jsem dával pozor na dceru, abychom ji proti davu lidí neztratili. Místo i kostel mělo svou nepopsatelnou atmosféru. V nás však nejvíce zůstal počet Chorvatů od kostelíku. Nikdo se přitom netlačil, nepředbíhal a nikam nijak extra nespěchal. Byly zde všechny věkové skupiny. Babičky o berlích, malé děti i dospívající. Navíc bylo zjevné, že zde probíhalo biřmování, nebo něco podobného, tak byl kostel patřičně vyzdoben a kázání probíhalo venku. I naše dcera budila patřičnou pozornost.
zapsaná návštěva této krásné stavby
To, že jsme místo navštívili v době, kdy bylo plné lidí mělo ještě jeden pozitivní aspekt. Kostelík byl totiž otevřený a tak jsme si jej mohli prohlédnout. Díky fotografiím si místo můžete prohlédnout i vy.
Pohled na svíčky hořící za kostelíkem

součástí kostelíku byla i škola

součástí kostelíku byla i škola

Mohlo by Vás zajímat

Trogir 2014

Chorvatsko v polovině září 2014


Štítky článku fotografie | chorvatsko | myslenky | rodina | vylety |
Autor Ijacek.007 28.09.2014 zobrazeno 4 120x
Předchozí článek Dovolená s rodinou a kočárkem po keších
Keše v Chorvatsku 2014, které se mi zapsaly do paměti Další článek


1

sokorka

2014-09-29 13:31:51

No pro mě byl největší zážitek, když Any dostala kus domácího sýra, od žen před kostelem. A jak dělá Chorvatům problém její jméno :-D Ale zase jedno místo, kde by jsme bez keše zavítali těžko. Ať žije geokešing :-D


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 386. Poslech všech dohromady zabral přes 5291 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 186 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Temný les Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama