blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

V minulém článku jsme si ukázali, jak z emailové komunikace zjistit IP adresu, ze které byl email odeslán. Na následujících řádcích si ukážeme, jak s Ip adresou dále pracovat, jak o ní můžeme, zjistit další informace.

Ip adresa verze 4, o které se bavíme, se skládá ze čtyř číslic od 1 do 254, které jsou mezi sebou vždy odděleny tečkou. Tato adresa nám tedy žádné informace neposkytuje. Každá IP adresa na internetu je však unikátní a na internetu je možné dohledat informace o jejím majiteli

V minulém článku jsme se bavili o dvou typech IP adres a to tak zvaných privátních a veřejných. Unikátní IP adresa musí být vždy jen veřejná nikoliv privátní. Privátní Ip adresa na internetu vidět nejde, jelikož se na internetu prezentujete veřejnou IP adresou zřizovatele internetu, proto unikátní být nemusí. Pro více informací a pochopení problematiky IP adres si zkuste přečíst předchozí článek.

Na internetu existuje spousta služeb, které jsou schopné dohledat informace o IP adresách zobrazit přibližnou mapku umístění. Jednou takovou stránkou je whatismyipaddres­s.com.
webová stránka na ověření ip adresy pokocí které přistupujete k internetu
Při navštívení této stránky hned vidíte, ze které IP adresy jste na internetu a komu IP adresa patří. Pokud chcete, zjistit informace o jiné Ip vepište ji do políčka pod informacemi o vaší IP. Vpravo dole vedle předběžné mapky. Po vložení IP adresy klikněte na tláčítko Additional IP Details.
detailní informace o Ip adrese
Zobrazí se podrobnosti k Ip adrese, kterou jste zvolili. ISP označuje internetového zřizovatele, který ip adresu vlastní. Organization zase jméno firmy která ji provozuje. Dále můžete najít město, kde se pravděpodobně nachází stat i region.
informace k ip adrese

Informace jsou však orientační. Například u ADSL připojení nebo mobilních internetu můžete vidět pouze kraj nebo region zastupující ústřednu, přes kterou uživatele k internetu přistupují. Jak je vidět ani pokud zjistíte IP adresu nemáte vyhráno, aby jste zjistili odkud uživatel na internetu byl. Nicméně si můžete udělat představu, zda byl z republiky nebo zdali přišel z mobilu popřípadně jakého měl operátora.

Zajímavé odkazy

whatismyipaddres­s.com

Jak zjistit adresu odesilatele emailu


Štítky článku internet | www-stranky | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 23.05.2013 zobrazeno 29 440x
Předchozí článek Jak zjistit adresu odesilatele emailu
Jak vytvořit bootovací flashdisk Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama