blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Loni jsem Vám představil sítový disk od synology, který jsem si koupil.Psal jsem že díky zrcadlení dat na dva disky zároveň mám data v bezpečí. A v neděli mi odešel jeden ze dvou disku.

A na kontrolním panelu bliká status žlutě na místo známé zelené barvy. Připojil jsem se tedy do administrace a zjistil jsem, že jeden ze dvou disku je odstavený. Po testech kdy jsem si ověřil, že je disk opravdu vadný a nehlásí se ani ke klasickému počítači jsem dal disk na reklamaci.


oranžová barva ve statusu hlásá že s zařízením není něco v pořádku

V tuhle chvíli bych již propadal v zoufalství kdybych neměl dva disky přišel bych najednou a bez jakýchkoliv upozornění o všechny data na relativně novém disku. Tady se mi tedy oplatilo to o čem jsem psal když jsem si disk kupoval tehdy jsem totiž psal, že data budou chráněna díky tomu, že se nahrávají na oba disky a tím by se mělo předejít náhlé ztrátě dat v důsledku poškození disku.


nový zabalený hdd 2Tb

Včera se mi vrátil ze servisu nový disk. Zjistili že mnou odeslaný pevný disk je opravdu vadný a obratem mi poslaly nový. Ten jsem připojil do diskového pole a čekal jsem co se bude dít. Servrech a profesionálních diskových polých dojde po připojení nového disku k automatickému obnovení pole a nahrání všech dat na nový disk. U tohoto zařízení je tomu přece jen trochu jinak.


Obrázek

Po připojení disku se disk automaticky nezreplikuje pole zustane v nouzovém režimu a čeká na Vás aby jste mu řekly že má použít nový disk. Toho docílíte tím že na kartě správce uložiště vyberete na panelu Svazek položku Správa.


Obrázek

V nově otevřeném okně vyberete položku Opravit.


Obrázek

Vyberete disk, který byl přidán. Zde doporučuji 3× překontrolovat že se jedná o disk který není použity. Splést by jste se zde sice něměli jelikož je zobrazen vždy jen nepoužívanž disk ale přesto je v tomto kroku kontrola velice důležitá v dalším kroku totiž zjistíte, že všechny data budou ze zvoleného disku odstraněna.


Obrázek

Jakmile potvrdíte výběr disku okno se zavře a vy uvidíte už jen to že se vaše disky replikují. Tento proces trvá docela dlouho, ale běží na pozadí a nijak neovlivňuje funkčnost nasu. Tímto procesem se všechny Vaše data opět vrátí na oba disky ochrana vašich dat je zase funkční.

Jak vidíte nemít data v poli asi bych o ně přišel disk totiž svůj život zakončil bez jakýchkoliv náznaku bez jakýchkoliv problému prostě najednou již nenajel. Nemít data v raidu byl bych již bez nich.

Mohlo by Vás zajímat

domaci diskove pole


Štítky článku opravy | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 09.02.2012 zobrazeno 8 313x
Předchozí článek Graf vybíjení baterie na androidu 2.3
Jak změnit IP adresu ve Windows 7 pomocí bat skriptu Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 40% tedy 81 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Modlitba za Černobyl - Kronika budoucnosti

Poslední hodnocenou audioknihou je Babička pozdravuje a omlouvá se Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama