blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Stalo se Vám někdy, že jste se potřebovaly dostat do svého učtu ve Windows a zapomněli jste heslo? Nebo vám jej někdo změnil jako kanadský žertík a nechce vám jej říct? Pokud chcete můžete se pokusit heslo nechat dekódovat. Pokud je ovšem dlouhé nebo obsahuje speciální znak narazíte na problém, že pomocí volně dostupných nástrojů heslo prostě nedekódujete.

Jako další možnost jak se do svého systému dostat zbývá heslo odstranit. Na následujících řádcích si popíšeme jakým způsobem můžeme v učtu heslo smazat. Po restartu se do Windows učtu přihlásit bez hesla.

Než začneme je nutné si pamatovat, že pokud svou osobní složku zároveň šifrujete heslo by jste mazat neměli. Pokud využíváte šifrování osobní složky šifrování se provádí právě pomocí vašeho hesla. Pokud jej zapomenete a heslo by jste odstranili pravděpodobně by jste se k vaším datum již nedostali. Vymazání hesla také nepomůže pokud by používáte Windows 8 s online účtem. Pokud máte totiž online účet heslo sice vynulujete po pokusu o přihlášení Vás Windows opět o heslo požádá.


pohled na stažitelný odkaz na webové stránce

Nejprve je nutné stáhnout si malý iso soubor, který vypálíte na CD. Popřípadě můžete zvolit verzi pro USB ty já ale moc v oblibě nemám a proto v návodu budeme pracovat s diskem CD. Na stránkách pogostick.net/~pnh/nt­passwd/ sjeďte dolu a vyberte download cd 110511.zip. Soubor si uložte do počítače a poté rozbalte výsledný iso soubor vypalte na CD a fázi přípravy máte za sebou. Vytvořené CD vložte do mechaniky počítače, na kterém chcete heslo odstranit a počítač restartujte.


boot obrazovka při startu cd

Jakmile načte systém z cd objeví se menu. Zde většinou nemusíte nic dělat a stačí chvíli vydržet nebo zmáčknout klávesu enter. Systém zavede některé služby načte disky a zůstane dle dalšího obrázku.


volba cesty k souboru s hesly

V následujícím dialogu se vás systém ptá na které cestě najde systém. Zde můžete použít přednastavenou volbu 1 která většinou bývá ta správná. Pokud si nejste jisti můžete zvolit volbu d. tato volba se pokusí automaticky detekovat disk a pokračovat.


volba cesty

Pokud správně systém najde cestu do Windows i složku system32 zeptá se ještě na relativní cestu k windows/sys­tem32/config tuto volbu můžete také pouze potvrdit enterem.


volba uživatelského učtu

V dalším kroku nás systém informuje o správném načtení důležitých systémových souboru. Zde vyberte volbu 1 a potvrďte ji klávesou enter.


volba nad zvoleným uživatelským učtem

Opět vyberte volbu jedna pro editaci dat a hesel.


editace uzivatel

V následujícím dialogu již vybíráte uživatelský účet, kterému chcete heslo změnit. Zde trochu pozor protože ovládaní je poněkud krkolomné. Na mém testovacím pc je účet blog.ijacek007.cz. Tomuto učtu budeme heslo odstraňovat. Pro přepnutí je nutné napsat 0X + RID uživatele příkaz pro účet blog tedy bude 0×03ec a potvrdíme jej entrem.


možnost editace nebo odstranění hesla

Jakmile účet zvolíte, zobrazí se podrobnosti a možnost editace. Pro odstranění hesla stačí v tuto chvíli zvolit 1 a potvrdit entrem.


postup při odstranění hesla

Na poslední obrazovce si můžete prohlédnout výsledek vaší práce pokud se objeví hlášení „password cleared!“ heslo bylo vymazáno. Zvolte ! po opuštění editace uživatele.


postup vymazání hesla

V dalším kroku zvolte písmeno q.


uložení editace

V posledním a nejdůležitějším kroku se vás systém ptá zda chcete změny uložit. Vyberte y a potvrďte entrem.


ukončení editace

Teď už stačí restartovat, vytáhnout cd a nechat naběhnout systém Windows. Kliknout na účet na kterém jste odstranili heslo a měla by se vám objevit plocha.

zajímavé odkazy

Odhalte zapomenuté heslo do Windows pomoci Ophcrack LiveCD

pogostick.net/~pnh/nt­passwd/

Nemáte-li v počítači CD mechaniku a potřebovaly by jste heslo smazat pomocí USB flash disku mužete si přečíst návod jak si takovou flashku udělat.

Nechcete li heslo rovnou smazat ale zajímá Vás jaké heslo je do Windows nastaveno můžete se jej pokusit odhalit pomocí návodu zde.

Zapomněli jste heslo k wi-fi a mate jej uložené v systému Windows ? podívejte se jak jej můžete zobrazit.


Štítky článku microsoft | opravy | windows-7 | windows-vista |
Autor Ijacek.007 04.03.2013 zobrazeno 29 616x
Předchozí článek Zálohování pomocí rsync v linuxu
Zapojení volume control u sluchátek tritton detonator Další článek


1

sokorka

2013-03-04 16:54:31

se nám amatérům může hodit:-) díky


2

Xadas

2013-10-18 16:23:10

Zdravim, mam taky problem, vzdy ked to spustim tak sa mi 1. krok spusti normalne, ale ked stlacim enter tak mi tam zacne vyskakovat veta: usb 1–1.1 reset full speed usb device using ehci_hcd and address 3 a stale sa opakuje neviete co s tym? Dakujem


gravatar3iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2013-10-21 16:55:51

xadas zkoušel jsi to spouštět s usb nebo s cd ? pokud s cd skusil bych to ještě z usb pokud z usb zkusil bych vypalit cd :-) napiš


4

Zuzana

2014-06-26 13:58:53

Dobrý den,

zapomněla jsem heslo do Windows Vista… Ophcrack nenašel, tudíž jsem chtěla zkusit tuhle cestu… Všechno šlo, jen se mi asi něco nepovedlo v průběhu… Zůstalo to stále u kroku 2 a 3 a že se heslo odstranilo, se mi neukázalo… Počítač jsem restartovala a chtěla zkusit znovu, už se mi to ale nenačetla (i když jsem to i znovu stáhla atd…)… Prosím, netušíte co teď s tím? Pořád hledám už druhý den, vůbec tomu ale nerozumím a poslední šance nevyšly… Děkuju moc…


gravatar5iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2014-06-26 14:17:53

potřeboval bych vědět kde konkretně jste se zasekla můžete mi popsat ve které obrazovce ještě jste a ke které se již nedostanete ?


6

Zuzana

2014-06-26 14:38:41

Nedostanu už se k žádný… Po tom, co jsem to restartovala, už se mi to znovu neobjevilo… :( Zkoušela jsem to znovu stáhnout – nic, rovnou k přihlášení… :(


gravatar7iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2014-06-26 14:48:29

no abych to pochopil správně. Stáhla jste si to boot cd dala ho do mechaniky cd mechaniky a když zapnete počítač najede Vám systém z toho CD nebo rovnou Windows? Pokud máte stále cd v mechanice měl by Vám opět najet systém z CD druhý obrázek z vrchu.


8

Zuzana

2014-06-26 14:57:29

USB. Poprvý ano. Po restartu už naběhne windows. A ne „druhý obrázek“ jako tomu bylo předtím :-)))


gravatar9iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2014-06-26 15:09:37

Ok je tedy nutné aby jste znovu načetla systém z toho USB a dostala se znovu do systému z UBS. Zkuste mačkat při startu klávesu F12 u většiny počítačů je to boot menu ze kterého si poté můžete vybrat které zařízení chcete upřednostnit jako první pro načtení systému.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama