blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

S příchodem velké aktualizace Microsoft Windows 10 s označením 1803 se u mnohých počítačů po restartu zobrazí černá plocha s ikonkou koše a chybovou hláškou „Umístění není dostupné C:\Windows\sys­tem32\config\sys­temprofile\Des­ktop není k dispozici“. Ukážeme si, jak takto rozpadlý systém opravit.

Pod ruku se mi v poslední době dostalo opravdu dost počítačů s touto chybou, a tak jsem měl k dispozici vzorek k porovnání. Ať už šlo o ASUS, ACER, DELL, nebo Lenovo, vždy najel systém se stejnou chybou. Černé pozadí, chybová hláška a téměř nemožné ovládání, které končilo hromadou chyb. U všech počítačů byl nainstalován před aktualizací antivirový program AVAST. Postup opravy je relativně jednoduchý, i když je nutné použít aplikace třetích stran, protože v systému toho moc nefunguje.


obrázek chyba Update 1803

Postup je následovný: pomocí klávesy Windows + r spustit příkaz CMD. Pomocí něj spustit aplikaci na odstranění programu, mně se osvědčil Revo Uninstaller na flash disku a pomocí něho odinstalovat AVAST Antivirus. Revo uninstaller má sken, který prohledá soubory, které zůstaly po odinstalaci na disku a ty jsem nechal nekompromisně smazat. Poté z toho samého prostředí spustit instalaci WINDOWS 10 s bildem 1803. Lze ji stáhnout pomocí utilit ze stránek Microsoftu zde. Návod jak vytvořit instalační disk naleznete zde. Pomocí příkazového řádku se tedy přepnete na disk s instalací Windows a pustíte setup.exe.

Protože se pouští setup z „funkčního systému“, nabídne instalaci aktualizace se zachováním dat i programu. Po restartu již dojede instalační proces správně a před vámi se zobrazí vaše stará plocha se všemi aplikacemi i daty. Odzkoušeno a postup funguje, zkuste to také, v případě neúspěchu pak totiž nezbývá nic jiného než reinstall operačního systému a obnova dat.

Mohlo by Vás zajímat

Aplikace na stažení instalátoru Windows 10 (Stránka Microsoftu)

Jak vytvořit instalační disk pro systém WIndows 10


Štítky článku opravy | programovani | skutecnost | windows-10 |
Autor Ijacek.007 28.05.2018 zobrazeno 3 931x
Předchozí článek Jak zálohovat ubuntu server na synology
Seznam příkazů Windows spouštějící aplikace a okna nastavení Další článek


1

tablo27

2018-05-29 19:31:47

pro odsranění Avastu existuje originál odinstalátor , je možno ho použít?


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2018-05-29 19:47:53

tablo27
zdravím on revo uninstaller odistalovává aplikaci ve dvouo procích zjednodušeně. První zavolá originální utilitu na odstranění antiviru a poté provede sken co všechno v tomto případě aplikace AVAST na disku nechala. Vzhledem k tomu že na disku některé soubory avastu aď už z duvodu toto že se aplikace pod ne zrovna fungujícím systémem špatně odstranila nebo proto že v takto nakoplém systému nefunguje spousta procesu mám odzkoušeno že je poté co projede druhý značně pomalý sken souboru dobré odstranit vše co odinstalační aplikace na disku nechá. V pruměru to bylo přes 1 000 souboru v adresáři program files.


3

vesperus

2018-08-27 11:25:25

Dobrý den, nemám Avast, mám Eset , ale Revo ho nenašel). Problém je stejný: cerná obrazovka, koš, nefunkční tlačítko Start. Reinstalace z bootovací flashky nepomohla. Máte nějaký další nápad?


gravatar4iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2018-08-27 11:35:21

vesperus
zdravím eset má dle mého i vlastní odinstalační utilitu ta použít nelze ? https://support.eset.com/kb2289/


5

Dominika_YeiyH

2018-09-05 14:21:54

Dobrý deň, ja mám tiež podobný problém a, neviem čo mám robiť.. nič som neinštalovala iba som mala notebook v oprave na výmene displeja a keď som si ho vyzdvihla, stále mi píše, že desktop nie je prístupný. Na pracovnej ploche mám iba kôš a na obrazovke štart nemám úplne nič. Čo s tým robiť ???


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři