blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

V dnešní době, kdy jsme obklopeni spoustou moderní techniky, není problém nafotit sérii fotek, které mohou obsahovat desítky megabajtů. Nahrát videosekvenci podobné velikosti nebo jen připravit PDF soubor, který může mít podobně velikou kapacitu. Pokud máte podobné data jen pro sebe, tak zpravidla nenarazíte na problém. Kapacity dnešních pevných disků s takovými daty počítají. Pokud ale budete muset někomu například fotky nahrát přes internet, najednou přijde otázka jak na to? Email například rozhodně není technologie, pomocí které by se měli odesílat velké soubory. Při zrodu emailu dokonce ani spousta dnešních formátů a dat neexistovala.

Na internetu ale existují servery, které se o vaše data dovedou rychle postarat a poté stačí pouze zaslat emailem odkaz. Pokud adresát chce, může si data stáhnout, emailová schránka přitom zůstává prázdná.

Článek popisuje problém, který může nastat při nutnosti odeslat velkých soboru internetem. Autor předpokládá, že potřebujete odeslat vlastní dokumenty, fotky či videa. Vyvarujte se porušování autorských práv, například šíření kopii filmů, hudby či jiných autorsky chráněných děl.

Letecká pošta
Prvním webem na který můžete umístit velký soubor a na tento soubor poslat odkaz emailem, je český server letecká pošta. Na server jednoduše vyberete soubor, který chcete nahrát. Po nahrání se vygeneruje odkaz, který na tento soubor směřuje. K dispozici je poté 19 dní, než budou data automaticky smazána.

Webová stránka letecká pošta
V poslední řadě můžete vyplnit emailovou adresu příjemce a ten dostane vygenerovaný email přímo s odkazem. Raději bych ale volil první napsat z vaší adresy korektní email a do něj vložil i odkaz na stažení, aby adresát věděl, že ho na stránku odkazujete opravdu vy a že je na stránce obsah, na který čeká nebo který mu posíláte. Maximální velikost nahrávaného souboru je 161 Mb.
email od letecké pošty

Ulož to
Jako další alternativou pro nahrání velkých souborů, může být například server známý česky server ulož.to. I zde můžete naprosto rychle a bez registrace nahrát soubor, který chcete odeslat příjemci. Jakmile se soubor na server nahraje jste vyzváni k doplnění informací o souboru je vygenerován odkaz, pro smazaní souboru a máte zde i možnost si přístup k nahraným informacím chránit heslem.

nahrání souboru na uložiště ulož.to
Na rozdíl od předchozího serveru, Vám „ulož to“ neumožní poslat odkaz emailem. Odkaz budete muset zkopírovat pomocí schránky a zaslat jej příjemci sami. Server „ulož to“ Vaš soubor sám nesmaže a budete jej muset tedy odstranit ručně pomocí vygenerovaného odkazu.
zobrazení zadání hesla při použití ochrany heslem na webu uložto

Dropbox
Uložiště dropbox neslouží přímo k anonymnímu nahrávaní souborů, ale jako digitální úschovna pro vaše data. Umožnuje při vytvoření účtu využívat určitý prostor zdarma a pomocí aplikací v počítači, nebo například v chytrých telefonech, synchronizovat a ukládat do uložiště vaše data. Pomocí webového portálu pak tyto data můžete nasdílet a poskytnout je tak ostatním.
webové úložiště dropbox a sdílení
Odkaz můžete zase poslat pomocí emailu nebo facebooku či twitru, nebo si na něj nechat vygenerovat link a předat jej komu potřebujete.
nastavení sdílení souboru.
Zde opět platí, že soubor na uložišti zůstavá, tak dlouho, jak jej zde necháte. Princip práce se soubory je ale v droboxu trochu jiný, než na serveru uložto a tak zde nemusíte mít link pro odstranění souboru ale postačí se přihlásit, zvolit si informace o souboru a soubor si smazat.
odstranění souboru z webového prostředí dropbox
Existuji i další alternativy, jak na internet umístit velké soubory a každý uživatel si najde nějaký ten svůj systém. Nejde ani tak o server, který se nakonec rozhodnete použít, jako o způsob jakým nakonec budete pracovat s velkými daty, které potřebujete poslat internetem. Pokud posíláte citlivé udaje vždy je radě ještě zahlasujte než je odešlete z počítače jde přeci jen o vaše data a internet není rozhodně bezpečným místem pro uchování citlivcích dat.

Mohlo by Vás zajímat

Letecká pošta

Ulož to

Dropbox

Jak rozesílat emaily správně


Štítky článku fotografie | internet | video |
Autor Ijacek.007 22.01.2014 zobrazeno 22 314x
Předchozí článek Program prohlížeč fotografii Windows nemá dostatek paměti
Jak opravit seznam posledních otevřených dokumentů Další článek


1

sokorka

2014-01-22 15:40:02

Super, hned využiji. ;-)


2

Crazy

2014-01-23 09:51:57

Dobře funguje taky www.uschovna.cz


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 78 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Gate C30

Poslední hodnocenou audioknihou je Peníze a zdravý selský rozum Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama