blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Pojďme si představit knihu popisující příběh dvou vojáků jedné legie odehrávající v dobách velkého rozmachu římského impéria.

Dovedete si představit dobrodružný historický román z dob velkého Říma? Román popisující fungování tehdejší největší armády světa. No upřímně ani já jsem si to ze začátku moc představit nedovedl. Knihu jejiž autorem je Simon Scarrow jsem si ale po pár kapitolách velice oblíbil a tak se vám ji tady pokusím trochu popsat.

Příběh popisuje život mladého rekruta Catona a ostříleného Centuriona Macrona. Aby Katon mohl získat svobodu a mohl nechat za sebou život otroka v centru Říma, musí se přidat k armádě. Jelikož se otec Katona těšil před svou smrtí v Římu velké přízně, dostává Katon ke svém cestě do armády dárek. Tím je dopis psaný samotným Césarem, který Katonovy zajišťuje výší funkci, než kterou by si jako mladý rekrut mohl zasloužit. Stane se tak zástupcem centuriona Makrona. Tento ostřílený veterán již moc dobře ví, že nemá smysl proti rozhodnutí nadřízených protestovat a začne mladičkého Katona připravovat na jeho povinnosti. Povýšení však Katonovy příliš nepomůže. Velitel výcviku ale i řadový vojáci jsou přesvědčeni, že mladičký rekrut si svou hodnost nezaslouží a tak je na Katona vyvíjen obrovský tlak.

Kromě příběhu dvou hlavních hrdinů je v knize velmi precizně popsáno fungování římských invazních vojsk. I pletichaření okolo. Autor knihy vystudoval dějiny a později se specializoval na dějiny Říma. Poté se rozhodl, že své poznatky využije a sepíše knihy z období římské invaze do Británie. Kniha se mi opravdu líbila. A popis bojů i chodu samotné invazní armády, tak příběh vymyšlených postav mě bavil.


Obal audioknihy s hodnocením

Audiokniha má 12 hodin a 44 minut a hlas ji velmi příjemně propůjčil Marek Holý. Na Audiotéce je možné tuto audioknihu pořídit za 249 kč. Aktuálně hodnocení je 4.5 / 5. Mě kniha bavila a poslech jsem si užival. Kdykoliv jsem mohl, jsem se k nedokončené knize vracel. Mé hodnocení je tedy 85%.

Mohlo by Vás zajímat

Pod znakem orla – Audioteka.cz

Další recenze na tomto Blogu


Štítky článku recenze | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 03.06.2017 zobrazeno 832x
Předchozí článek Recenze audioknihy Jana Eyrová
Recenze audioknihy Vítězství orla Další článek


gravatar1iconwww.tlustjoch.blog.cz

TlusŤjoch

2017-06-03 21:22:02

To vypadá zajímavě. I když nemám rád audioknihy.


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2017-06-04 08:03:37

no však nemusíš využít audioknihy pokud máš čas můžeš se začíst do knižního originálu.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 207. Poslech všech dohromady zabral přes 2807 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 43% tedy 88 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Sapiens

Poslední hodnocenou audioknihou je Duna Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama