blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.


Obrázek

Včera jsem dodíval první sérii seriálu Hra o trůny. Seriálu, který je naprosto odlišný od všeho co jsem zatím viděl. Musím říct, že prvních deset dílu fantasy série mě chytlo a nepustilo, dokud sem nedokoukal poslední díl, který byl k dispozici.


Obrázek

K seriálu jsem se dostal jak to většinou bývá na doporučení kolegy. Byl seriálem nadšený a trval na tom že se na musím podívat minimálně na tři první díly. Zkoukl jsem tedy první díly a musím napsat, že seriál mě naprosto pohltil.


Obrázek

Je totiž natočen naprosto rozdílným způsobem. Na nic si nehraje a přesto dovede naprosto přesně s preciznosti do posledního detailu vykreslit atmosféru fantasy světa. Každý divák si přijde na své nejen rozlehlostí a rozmanitostí světů, ale taky postav. Každá postava v serailu má jedinečný charakter.


Obrázek

Po prvním dílu si řeknete co to je? Hned ze začátku jste vhozeni do vymyšleného světa, který není zahalen žádným růžovým sametem. Postavy umírají jiné intrikují. Smysl pro detail i vylíčení světa je naprosto přesné. Děvky jsou nazývaný děvkami a podle toho se s nimi zachází pokud je potřeba někoho provdat tak se provdá, pokud je někdo odsouzen k smrti tak se prostě postavě sekne hlava. Barbar se prostě chová jako barbar.


Obrázek

I když fantazy svět není zrovna můj styl. Seriál mě natolik pohltil, že posledních pět dílu jsem s přítelkyní shlédl najednou. Ano jeden díl má cca hodinu a posledních pět hodin jsem se nedokázal odtrhnout od obrazovky monitoru dokud mi na mém pevném disku nedošli epizody.


Obrázek

Pokud jste zatím seriál s produkce HBO Hra o trůny neviděli vřele doporučuji pokud Vás chytne tak jako většinu, připravte se na to že první série, která má deset dílu je opravdu krátká. Budete tak jako já chtít popohnat čas aby jste mohly shlédnout další díl.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kvalit toho seriálu si všimly již i autoři série Simpsonovi a titulní scénu tohoto seriálu překreslili v jedné epizodě ve stylu her o trůny.

zajímavé odkazy

Oficiální stránky (anglicky)

ČSFD.CZ


Štítky článku recenze | tv | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 01.12.2011 zobrazeno 3 620x
Předchozí článek Bitva o planetu Terra
Hotel Transylvánie Další článek


gravatar1iconmrpierc.jecool.net

MrPierc

2011-12-12 17:08:14

Výtečný seriál, těším se na další sérii.


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2011-12-13 13:26:26

jj to ja taky docela mě mrzí že už není natočena :-) protože konec serie nabral takové neskutečné tempo že se na další sezonu těším jak malý kluk :-)


3

sokorka

2013-03-19 11:48:40

no už by jsme si měli tu 2. serii pustit;-)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 77 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Peníze a zdravý selský rozum

Poslední hodnocenou audioknihou je Opuštěná společnost Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama