blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Procházel jsem včera obchodím domem Breda v Opavě a všiml jsem si kiosku, který láká na nabití telefonu zdarma. Normálně bych si kiosku ani vůbec nevšiml, kdyby ovšem nebyl mimo provoz. Známa modrá obrazovka svítila totiž do dálky a hned upoutala mojí pozornost.


nabíjecí kiosek v obchodním domě a nechvalná obrazovka smrti

Princip kiosku je v celku jednoduchý. Po připojení zařízení ke správnému konektoru vám přistroj, začne nabíjet vaši elektroniku a na oplátku by se Vám měla zobrazovat reklama. Osobně jsem to v praxi nezkoušel. Jednak kvůli tomu, že jsem viděl poprvé kiosek již nefunkční. A také proto, že jsem o používaní podobných věcí skeptický.


detail modré obrazovky

Mobilní telefon je plný citlivých dat a jakékoli připojování k neznámým zařízením byste si měli rozmyslet. Ač se podobná zařízení skutečně mohou tvářit, jako obyčejné nabíječky, mohou, pokud je telefon odemčený, velice rychle získat vaše drahocenné data. Netvrdím, že tento projekt může nebo nemůže data ukrást, ale nabádám Vás k obezřetnému používaní vašich zařízení.

Mohlo by Vás zajímat

Nezapomínejte na odstraňovaní prachu z vašeho počítače

Rozesílejte emaily správně


Štítky článku bezpecnost | microsoft | myslenky | skutecnost |
Autor Ijacek.007 28.03.2014 zobrazeno 2 946x
Předchozí článek Zabalení papasanu pod stromeček
Tento týden jsem ukončil život posledni vodafone karty s tarifem odepiš Další článek


1iconwww.nabijecikiosky.cz

Radim

2014-09-23 17:12:01

Dobrý den, tato chyba byla způsobena chybou v aplikaci, která hlásila systému chybu. Tím vznikla občas „modrá smrt“. Tato chyba je již odstraněna tudíž obrazovka je plně funkční a pro účely zákazníka. Funkce pro nabíjení telefonu byla době pořízení Vašich fotografií funkční a pozná se podle zeleně svítících diod, které jsou umístěny nad nabíjecí přihrádkou. V žádném případě tento kiosek nemůže stahovat data z telefonů, jelikož konektor vede pouze ze základní desky, která je určena pro nabíjení a přenosu nabíjecího proudu do telefonu. Tato služba je pro zákazníka zcela ZDARMA a budeme rádi když i Vy si budete moci v nouzi nabít telefon a pomůže v situaci kdy telefon bude bez „štávy“. Děkuji za připomínku

S pozdravem

Radim Pustina www.nabijecikiosky.cz


2

Crazy

2014-11-11 14:29:26

A já jsem pevně doufal, že na konci článku popíšeš, jak jsi jim to opravil :-D No nevadí, abych se také vsunul do tohoto tématu, kiosek znám ale nikdy jsem jej nevyužil, ne že bych se bál o data, nebo podobně, ale prostě nebyl důvod, nabíjím přes noc, případně v autě, tak uvidíme, třeba někdy :-D


gravatar3iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2014-11-12 10:23:58

crazy no já bych ten kiosek asi nevyužil přece jen něco připojovat na veřejném místě no nevím svůj telefon mám hold prostě rád. Bezpečnost tady ale opomíjet rozhodně nechci. Jde o příme propojení telefonu s cizím HW.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 207. Poslech všech dohromady zabral přes 2807 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 42% tedy 87 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Duna

Poslední hodnocenou audioknihou je Podivuhodný případ Benjamina Buttona a jiné povídky Hodnocení audioknihy 3/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 3/5.

Reklama