blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Natočili jste video foťákem a zapomněli jste ho držet vodorovně ? Co teď s natočeným videem ? Free video flip and rotate je jednoduchá aplikace, která Vaše videa dovede jednoduše otočit.

Natočit video dnes není problém málo kdo si ale uvědomí, že ve snaze mít v záběru co nejvíce věcí, že není tak jednoduché poté video zpracovat když je cele natočené o 90 stupňů.

Tím nejjednodušším jak otočit cele video, které pak umístíte na www stránky je použit speciální program ten dovede video otočit bez nutnosti převádět jej do jiného formátu.

O převod se postará malá utilita jménem Free video flip and rotate .


Obrázek

Po instalaci se zobrazí jako první nastavení, ve kterém je možné zvolit češtinu, díky tomu s Vámi bude aplikace již komunikovat česky.


Obrázek

Jako vstupní soubor vyberete video, které chcete otočit. A kliknete na ikonku, která zobrazuje jak se má video otočit. Poté vidíte v druhé vpravo výsledný obraz videa. Nic nebrání nyní stisknout tlačítko Start.


Obrázek

Objeví se status bar a video se převede. Pokud chcete ovšem střih videa myslet trochu vážně hodí se k tomu již jiné editační střižny ty dovedou video otáčet také. Pokud si tedy hrajete se střihem videa tento free prográmek asi není pro Vás. Potřebujete-li jen otočit video pro Vaše přehrání a archivaci záznamů pak je tohle zajímavá možnost jak rychle video převést.

Doplněno 28.6.2013
Nová verze programu free video flip and rotate prošla změnami a autoři odstranili vrchní lištu, kterou lze vidět na obrázcích výše.


Obrázek

Na funkčnost programu to však vliv nemá. Stačí vybrat soubor, který chcete otočit šipka číslo 1. Poté vybrat, kam se výsledné video uloží šipka 2. Dále si zvolit, jak se má video otočit šipka 3. Nakonec si výsledné video uložit, poslední šipka označena číslem 4.

Doplněno 16.9.2013
Program má občas problémy s některými verzemi videi s příponou 3GP. Přípona je hodně využívaná například u videii z mobilních zařízení. Pokud se Vám nedaří otočit video s mobilu zkuste první převést video soubor z formátu 3GP na Avi a poté jej otočit.

Odkazy

Stránka programu Anglicky

Jak na převést video 3GP na avi


Štítky článku opravy | recenze | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 14.03.2011 zobrazeno 209 594x
Předchozí článek Jak co nejjednodušeji změnit rozlišení obrázku
Free rapid downloader Další článek


Komentáře stránka: 1 2 celkem 52 komentářů.

51

Leona

2018-08-28 22:30:22

Potřebovala jsem otočit video ze staršího fotoaparátu, které bylo ve formátu MOV. Při konvertování do AVI byla velmi snížena kvalita zvuku, při konvertování do MKV a do MP4 byla ztráta kvality obrazu i zvuku zanedbatelná. Program fungoval bez problémů a splnil moje očekávání. :-)


52

Petula

2020-12-21 00:52:58

Naničhodník – video, které je chybně otočené zobrazuje správně, tedy nikoliv, jak je zde uvedeno v klamavé reklamě. I když nechám rotaci jakkoliv změnit, aplikace toliko předstírá práci, ale rotaci neprovede!!! Několik pokusů – MARNĚ!!! Snažila jsem se o rotaci mp4. Ztráta času! NEPOPUŽÍVAT!


Komentáře stránka: 1 2 celkem 52 komentářů.

gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 297. Poslech všech dohromady zabral přes 3904 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 40% tedy 119 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je TO

Poslední hodnocenou audioknihou je Z deníku ajťáka Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Reklama