blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes Vám ukáži tři jednoduché rady, jak můžete nakoupit hry a ušetřit přitom desítky procent z normální ceny. Sám tento způsob již několik let aktivně využívám.

Již několik let razím zásadu, že hry ani další denně využívaný software by uživatelé neměli krást, ale kupovat. Když se budete držet následujících tří rad zjistíte, že cesta k legálním kvalitním hrám nemusí nutně znamenat krach vaši peněženky. Následující seznam se vztahuje především na herní počítačovou platformu Steam.

1) Portál Steam


každé pondělí obchod Steam slevňuje stovky her.

Jeden z nějvětších digitálních prodejců her Steam, pořádá každý týden akce. Mnohdy několik stovek her ze svého obchodu, u kterých cenu upravuje mnohdy o desítky procent. U některých titulu jde o 60% někde o 75% a někde zase o 10%, I tak se ale vyplatí počkat. Pokud tedy nechcete platit celou sumu a mít hru na svém počítači ihned, můžete si u hry kliknout na tlačítko „Přidat do seznamu přání“.


tlačítko na přidat do seznamu přání v obchodu steam

Jakmile sledovaná hra je ve slevě, prodejce Vám okamžitě pošle email a vy víte, že hru můžete získat levněji. Nespoléhejte však jen na to, že se obchodník vždy ozve, když je něco ve slevě. Pokud chcete ušetřit, buďte tedy aktivní a akce si pravidelně procházejte.


email o akci na sledovanou hru

Pokud už nějaké hry umístíte do seznamu přání, pak jednoduše zobrazením tohoto seznamu zjistíte, zda je nějaká hra, na kterou máte zálusk, je zrovna v akci i samy. Nemusíte tedy čekat na informaci od prodejce. Steam uveřejňuje každé pondělí po 7 večer nový seznam zlevněných her a každý víkend k tomto seznam přidává další hry. S velkou pravděpodobností za několik týdnů se nějaká hra z vašeho seznamu se ve slevě objeví. Jediný předpoklad je tedy nechtít hru hned a chvíli vyčkat na lepší cenu. Je tedy jen na Vás, zda chcete počkat a ušetřit nebo si hru koupit za plnou cenu hned.

2) Portál humblebundle.com


možnost nakoupit hry se slevou nabízí i portál humblebundle.com který část zisku z prodeje věnuje charitativním organizacím.

Na stránkách www.humblebundle.com se objevují balíčky her za velmi lákavých podmínek. Balíčky, které obsahují většinou přes 10 produktů, jsou zde nabízeny za Vámi stanovenou částku. Část vybraných peněz jde vývojářům hry a část putuje na charitu.

Jak to funguje? Většinou je balíček rozdělen do tří cen. Od nejnišší po nejvyšší, nikoliv maximální. První cena zpravidla začíná na 1 dolaru. Při zaplacení této částky tedy získáte část balíčku a her. Ano, za jeden dolar. V příkladovém obrázku byste tedy za cca 30 kč získali licence na čtyři hry. Zajímavější to však je až pokud se rozhodnete zaplatit více. Cena obvykle okolo 7 dolarů. Při ceně 7 dolarů, tak získáte v příkladu již 6 her, 3 datadsky a 1 soundtrack. Při poslední ceně, tedy v tomto případě získáte za 10 dolarů, navíc další hry, nějaký ten přídavek a Art Book.


u platby na portále humblebundle.com máte možnost ovlivnit kolik peněz přiřadíte autorum herních titulu a kolik na charitu

Je jen na Vás kolik se rozhodnete utratit a co vše si rozhodnete pořídit, ale i tak jsou ceny oproti normálnímu prodeji velmi příjemné. Portál Humblebundle však licence většinou získává od vývojářu pro podporu charity a získané peníze tedy putují údajně potřebným. Sami si tak tedy můžete nejen zvolit cenu, ale také rozhodnout, kolik ze svých těžce vydělaných korun pošlete vývojářům her, které jste získali a kolik pošlete humanitární organizaci. Té samozřejmě nemusíte poslat nic, pokud se rozhodnete s nastavením platby trochu pohrát. Při nákupu je zde dobré si zkontrolovat, pod jakou platformu jsou licenční klíče určeny. Mohou byt pod Steam, ale také například pro Ubisoft a jeho platformu Uplay či například pro obchod EA a jeho Origin. Na potrále Hunblebundle se objevují také akce konkrétních her a týdenní akce ale ty nějak extra nesleduji.

3) Portál bundlestars.com


Hlavní stránka portálu Bundle Stars láká na nejnovější akci

Opravdu zajímavou možností jak ušetřit je poslední jmenovaný portál. Tato webová stránka se specializuje na balíčky her převážně pod platformu Steam. Prodává známé i méně známe značky a to opravdu z razantní slevou. Mnohdy svítí z nabídky i 90% sleva. Je potřeba však brát tyto čísla z rezervou. I když vypovídají pravdu, balíček je většinou složen z více her, kdy jedna je známá a ostatní méně známé. I tak lze ale za své těžce vydělané peníze koupit opravdu kvalitní obsah.


popis prodeje balíčku her se slevou více jak 90%

Mnohdy získáte zajímavou hru levněji než ve standartní distribuci a k ní tedy získáte ještě množství her, které neznáte jako příjemný bonus. Síla tohoto portálu je v tematicky zaměřených balíčcích podobných her a také velmi příjemnou cenou.

Jak vidíte, cest jak ušetřit existuje mnoho a pokud sem tam portály projdete a podíváte se po nabídce, můžete získat licence na spousty hodin herní zábavy. Navíc se vše přidáte do vaší herní knihovny. Normální cena hry tedy není argument, proč hru krást stačí trocha námahy a můžete získat hru levněji, aniž by jste o peníze připravily vývojáře.

Mohlo by Vás zajímat

Obchod Steam

www.humblebundle.com

www.bundlestars.com


Štítky článku internet | skutecnost | steam |
Autor Ijacek.007 06.10.2016 zobrazeno 2 003x
Předchozí článek Akce na audioknihy z portálu audiotéka jen dnes za maximální cenu 149kč
Portál Audiotéka slaví 6. narozeniny Další článek


1iconwww.medvedtestuje.cz

Medvěd

2016-10-20 06:27:04

Dřív jsem taky hledal hry na těchto portálech, ale dne už tomu hraní moc nedám, tak jsem to nějak vypustil. Je ještě více portálů ke koupi, například gog.com a jiné. Kde jdou pořídit taky super hry, hlavně staré pecky modifikované na dnešní stroje. Já si teď nedávno pořídil Robina Hooda. Takové commandos s luky a šípy :). Stará klasika, co mě baví do dnes.


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2016-10-20 06:37:21

Ahoj ano existuje cela rada portalu a moznosti ziskat licenci levneji ad uz burzy aukro gog i jine popsal jsem ty ktere vyuzivam ja ke sve steam knihovne ale samozdrejme moznosti je mnohem mnohem vice


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama