blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Pokud trávíte dovolenou v Chorvatsku a nebaví Vás jen posedávat u moře či v letoviscích, můžete navštívit spousty zajímavých míst. Jedním z takových jsou i vodopády na řece Krka, které jsou součástí Chorvatského národního parku. Vodopády jsou přístupné po celý rok, i když nejvíce vody se v nich údajně nachází na jaře.
obrázek Kaskádový vodopád
Když jsme je však letos navštívili Chorvatsko, zažívalo jeden z nejpropršenějších lét a dokonce se ve vnitrozemí objevily povodně. Vody tedy v řece bylo během naší návštěvy o hodně více, než je tomu obvyklé. Pokud jste již místo navštívili, můžete porovnat s našimi fotografiemi.
obrázek vodopády
Do národního parku je možné se dostat z několika možných vstupů. Z každého letos stálo vstupné 110 kun pro dospělého. A 80kun pro děti. Nebudeme si zde rozepisovat všechny, napíši Vám pouze dva nejznámější. Pokud by Vás zajímaly i ostatní, klikněte na některý ze zajímavých odkazů na spodní části článku. Hlavním vstupem je Lozovac. Zde naleznete obrovské parkoviště a na tento vstup také směřují informační cedule z okolí. Odtud se dá jet na vodopády autobusem. Mi si zvolili pro návštěvu vstup Skradin.
obrázek řeka krka
Skaradin je malé městečko s přístavem, kde sídlí informační kancelář národního parku. V ní si můžete koupit vstupenky a vybrat informační brožuru. Vstupenky lze také koupit až pod vodopády u okénka. Zde dostanete brožuru ke vstupence.
Z parkoviště stačí dojít na loď, která jezdí do národního parku. Lodě jezdí kyvadlově vždy v celou směrem k vodopádům a o půl zase od vodopádu. Cesta lodí trvá něco málo okolo 30 minut. Zajímavostí je, že loď Vás k vodopádům přepraví zdarma. Pokud tedy chcete navštívit park s ratolestmi, vyberte si pro start Skaradin. Získáte tím možnost výletu lodí.
obrázek Loďní doprava chorvatsky park Krka
Počítejte však s tím, že tato cesta je velice oblíbená a proto se u lodí tvoři fronta. Zaparkovat můžete například na placeném parkovišti na pozici N 43°49.058′, E 15°55.479′. Vstupenky si můžete zakoupit u informační kanceláře, která je po cestě na loď nebo u okénka před vstupem do parku, jakmile vystoupíte z lodi. Nástup na loď, která Vás vezme po řece k vodopádům najdete na souřadnicích N 43°48.995′ E 15°55.368′ .
obrázek Fronta na loď

Jakmile dorazíte do Parku můžete se vydat na okružní cestu po udržovaných chodníčcích. Místy je ovšem nutné vyjít po schodech. Pokud budete brát malé dítě počítejte s tím, že se s kočárkem chvílemi zapotíte. My jsme dceru pro tento výlet nosili v nosičce. Pro jistotu si sebou přibalte mikinu či teplejší oblečení. Voda v řece je dosti chladná a všudypřítomná vlhkost mnohdy nemile zasáhne do vnímaní okolní teploty. Prohlédnout si můžete nejen množství krásných vodopádů, ale například ukázku mlýna či kovárny. Odbočíte-li z hlavního chodníku na značených odbočkách, můžete se také dostat na plošiny, ze kterých je překrásný výhled.
obrázek vodopád
Pokud se Vám líbí příroda či pohled na krásné vodopády, určitě si udělejte čas vyčleňte si jeden den dovolené a zajeďte se do tohoto krásného místa podívat. Mně s rodinou se tady moc líbilo.
obrázek kovářská dílna

obrázek Ijáček a Ijáček

Mohlo by Vás zajímat

Celá fotogalerie z našeho výletu

Chorvatsko v polovině září 2014

Kostel Gospa od Prizidnice z ostrova Čiovo

Trogir 2014

Výlet do národního parku Krka (chorvatsko.cz)

Řeka Krka – perla severní Dalmácie (chorvatsko.cz)

Oficiální stránky národního parku Krka (Chorvatsky, Anglicky)

vstupné do parků


Štítky článku fotografie | chorvatsko | rodina | vylety |
Autor Ijacek.007 02.10.2014 zobrazeno 5 210x
Předchozí článek Trogir 2014
Hledání Chorvatské Biblické zahrady Stomorija v Kaštelech Další článek


1

mamka

2014-10-03 10:18:33

no pěkné pěkné a stím oslíkem to nema chybu


2

Crazy

2014-10-03 14:27:43

Krásné…a ta fotka oslík a oslík :-D


gravatar3iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2014-10-06 11:32:44

jj oslík je fajn a to jsem tu fotku tady původně nechtěl dát.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 129. Poslech všech dohromady zabral přes 1868 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 45% tedy 58 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Merde! Rok v Paříži

Poslední hodnocenou audioknihou je Cesta vlka .

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi .

Reklama