blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Před více jak rokem a půl jsem řešil problém mé babičky s koncem analogového vysílání. Vzhledem k tomu, že se babičce zdála její stará analogová televize ještě v dobré formě a anténním rozvodům jsem moc nedůvěřoval, rozhodl jsem se nainstalovat u babičky satelitní parabolu a vyřešit opožděnou digitalizaci v moravskoslezském regionu právě satelitním příjmem.

Doba však pokročila a naplno ukázala, že digitalizace pomocí satelitní paraboly s neomezenou kartou pro příjem českých programů nebyla nejlepší cesta. V dobách, kdy jsem řešení navrhoval jsem totiž počítal se dvěma věcmi, které se tak úplně nevyvíjely podle očekávaní.

Jako první jsem počítal se špatným stavem současných analogových antén a také s neochotou ostatních vlastníku domu na opravu. Počítal jsem tedy, že příjem pozemního digitálního signálu bude kvalitně kolísat a tím bude sledovaní značně omezeno. Tento fakt se ale ukázal jako špatný protože i se starou analogovou anténou je příjem digitálního pozemního vysílaní velice kvalitní.

Druhá volba proč zvolit satelitní přijímač byla neomezený příjem bez dalších poplatku i se slovenskými televizními stanicemi. Počítal jsem tedy, jako tehda mnoho lidí že nákupem karty bude babička mít zajištěn příjem programů bez dalších nutných investic. I tento předpoklad se ukázal jako špatný především díky zavedení „servisního poplatku“ satelitního operátora.

Celkové řešení se místo přinesení klidu a budoucí úspory stalo velice neefektivní. Díky vidiny dalších poplatku z pohledu nenasytného satelitního operátora jsem se rozhodl po zvážení všech pro a proti nakonec babičce doporučit výměnu televize. Odstavení satelitního přijímače a přijímání pozemního digitálního signálu jen na společné anténě.

O víkendu jsem tedy babičku vzal do elektra vybrali jsme novou LCD televizi z větší uhlopříčkou, aby se na ni mohla dívat i s jejím částečným zrakovým omezením a tím jsem snad dokončil přechod na digitální vysílaní. Teď má babička novou televizi s menší spotřebou, větším obrazem, příjmem všech oblíbených kanálů a na vše má jediný ovladač.

Bohužel se za satelitní přijímač, anténu a kartu dalo okolo 3500 kč, které jsou nenávratně pryč. Satelit je nyní odpojen a bůh ví zda-li bude nějak v budoucnu k užitku. Tady je docela jasně vidět, že i když má člověk jasné důvody proč volit jednu cestu, časem se může ukázat, že rozhodnutí prostě správné není.

Související články

Digitalizace babičky


Štítky článku elektronika | tv | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 18.09.2012 zobrazeno 2 330x
Předchozí článek V obci Krasov konečně On-Line
Trnitá cesta ke koupi konzole XBOX 360 Další článek


1

sokorka

2012-09-18 17:16:40

bohužel takto uvažovalo více lidí :-(


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 170 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Inspirace Baťa

Poslední hodnocenou audioknihou je Čajová dívka z Kolibříkové ulice Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama