blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Chcete kvalitně zpracovaný fotorámeček s krásným obrazem a svižným ovládáním? Kupte si ipad2. I tak by mohla znít reklama na nový tablet společnosti Apple. Krásné zařízení, které je kvalitně zpracováno má nádherný displej i rychle svižné ovládaní ovšem není pro každého.


pohled do menu apple ipad 2

Osobně tyto zařízení moc rád nemám vzhledem k absenci USB portu je jakékoliv kopírovaní veškerého obsahu možné jedině přes synchronizaci programu iTunes. Stejně tak jakékoliv smazaní souboru z ipadu je nemožné. Pokud chcete něco odstranit musíte prostě z počítače a iTunes soubor odstranit a poté provést synchronizaci.

Velká je i cena tohoto zařízení, která je oproti konkurenci znatelně vyšší. Nutno ale dodat, že co se týče zpracovaní preciznosti je zase naopak zatím tím nejlépe zpracovaným tabletem na trhu. Osobně jsem se měl možnost si s ním chvíli hrát nastavit na něm wi-fi sít a brouzdat na internetu i v obrázcích.


pohled na zobrazeni meho blogu na aplle ipad 2

Tablet je velice svižný výdrž baterie je cca okolo 10 hodin. Samozřejmě v závislosti na používaní. Zobrazení www stránek je nejen svižné, ale i dobře vypadá. Díky zabudovanému gyroskopu se stránky i obrázky velice rychle centrují podle polohy tabletu a tím se jejich zobrazení i čitelnost značně zlepšuje.


klávesnice pro psaní textu na apple ipad2

Jakékoliv zadávání textu je na tabletu opravdu jednoduché díky velké klávesnici, která vyskočí kdykoliv potřebujete. Tudíž je zadávání adres i jiných údajů opravdu hračka.

Pokud budete chtít používat ipad i pro přehrávaní videi budete se muset připravit na to, že všechny video soubory, které budete chtít přehrát budete nejprve muset převést do formátu MP4 nebo MOV. Žádné jiné formáty totiž tablet přehrávat neumí. Další nevýhodou při používání internetu je fakt, že apple neumožňuje do tabletu dohrát adobe flash player, což je přehrávač takřka všech důležitých animací na internetu či internetových he,r které obsahují složitější grafiku.


pohled na aplikaci svět v apple ipad 2

Zajímavostí je i pár prográmků, které apple přidal již do výbavy. Jedná se třeba o aplikaci pro zobrazení země nebo jiných planet či možnost zobrazit souhvězdí.

Jak jsem již psal nejsem zvyklý na práci z iTunes nelibý se mi, že každou změnu musí člověk synchronizovat s PC takže já ocenil jen rychlost s jakou ipad pracuje. Pokud bych řešil něco jednoduchého na ovládaní pro zobrazení fotek a internetu byl by apple zajímavou alternativou.

Další informace například:

Apple oficialni stránky idnes.cz – technet

Mohlo by Vás zajímat

Výměna chladící pasty na cpu u Apple Mac book


Štítky článku apple | elektronika | fotografie | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 31.03.2011 zobrazeno 3 172x
Předchozí článek Pohled na Ostravu z budovy smvak
Domácí diskové pole Další článek


1

Rado Dlapka

2011-05-11 09:27:32

Až budu prej veliký kluk tak říkal Ijáček že mi ho koupí :) se tak těším :D


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2011-05-11 09:35:04

no nevím co je u tebe známkou velikosti :-)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 207. Poslech všech dohromady zabral přes 2807 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 43% tedy 88 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Sapiens

Poslední hodnocenou audioknihou je Duna Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama