blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Když jsem loni navštívil s rodinou technické muzeum v Kopřivnici, nemohl jsem si nevšimnout krásné upravené Tatry, jejichž plechový model jsem doma jako malý měl. Nemohl jsem se přitom zbavit myšlenky, jaké by to bylo, kdyby podobná expedice vyrazila kolem světa dnes.


Auto které procestovala svět.

Téměř po roce od návštěvy muzea na mé myšlenky dorazila odpověď. Tento týden se totiž internetem prohnala zpráva, že dva pro mě do té doby neznámí dobrodruhové se připravují na oživení cesty kolem světa. Tito dva pánové Marek Havlíček a Ing. Petr Holeček jsou zakladatelé projektu, který si nastavil ne zrovna jednoduchý cíl.


první etapa expedice tatra kolem světa 2
Obrázek převzat z webu tatrakolemsve­ta2.cz

Za tři roky se chystá projet speciálně postaveným vozem Tatra, který je zatím ve výrobě. Projet pět kontinentů, najet přes 270 tisíc kilometrů a na své cestě sebou vzít více jak 600 účastníků kteří si mohou zažít v různých částech světa, jaké to je stát se součástí expedice.


obrázek převzat z webu tatrakolemsveta2.cz
Obrázek převzat z webu tatrakolemsve­ta2.cz

U takto ambiciózního projektu jsou samozřejmě důležité i finance. Nejde totiž jen o to zakoupit auto, natankovat plnou a vyrazit. Auto bude speciálně upravené. Musí se legislativně připravit na cesty. Cestovatelé musejí mít veškeré víza a povolení, povezou s sebou nemalý počet náhradních dílů, ale také jídla a techniky a to vše bude něco stát. Dle informací z webových stránek přitom rozpočet na pětiletý projekt, 2 roky přípravy a 3 roky na cestách, počítá minimálně s 19 – 25 miliony. Okolo 30% se chystají zafinancovat sami dobrodruhové a autoři projektu. Dalších 30% se počítá vybrat od sponzorů. Až 25% zafinancují dle předpokladu dočasní členové expedice. Kteří se tak poprvé mohou přidat přímo na cestě a doplnit nejen tým, ale si v mnohém rozšířit zkušenosti s tímto netypickým druhem cestování.


pohled na kampaň na webu Hithit.com

No a v neposlední řadě je tady možnost finanční podpory i normálních lidí, kteří by měli zájem projekt podpořit a přitom se finančně nezruinovat. Nejlevnější část cesty v expedici bylo možné totiž pořídit za 22 222 Kč, nicméně je již nekompromisně vyprodáno. Menší finanční obnos je totiž možný pomocí webové stránka HITHIT.COM na této stránce běží kampaň, ve které chtějí autoři vybrat minimálně pěkně kulatou částku 2 222 222kč. V době psaní toto článku kampaň běží třetím dnem a je vybráno více jak 30% částky.


odměny za financování stránka hithit.com

Za svou finanční podporu si tak jako už to bývá zvykem u podobných kampaní, můžete zvolit druh odměny. Zde si autoři dali tu práci a připravili pár docela originálních. Nejlevnější odměna začíná na 252 Kč a za tuto částku získáte zvuk zapalování 12 litrového osmiválce v podobě zaslaného mp3 souboru. Jsou zde ale také připraveny samolepky, pohled z exotických dálek, školní potřeby pro děti v zemích, kde bude expedice projíždět, termo hrnek, klubové členství, zasazený strom a mnoho dalšího. Celý výčet odměn zde asi nemá smysl rozepisovat. Pokud chcete tedy autory projektu podpořit, možnost si zde najde poměrně široká škála lidí. Já osobně jsem autory také podpořil symbolickou částkou a má přezdívka by mohla být vylepena na autě expedice. Pokud se však nepodaří vybrat autorům minimálě 100% částky na portále HitHit.com, pak podle pravidel budou muset všem, kdo doposud přispěli, jejich příspěvky vrátit. Což by byla velká škoda.

Já osobně projektu fandím a jsem zvědavý, zda se opravdu podaří vše zrealizovat do onoho šibeničního termínu únor 2020, kdy chce tato expedice vyjet. Také jsem docela zvědavý, zda budou cestovatelé plnit sociální sítě svými postřehy tak, jak je to dnes běžné u malých projektů nebo se budou na cestě spíše věnovat natáčení a většinu dokumentu poté zpracovávat mimo expedici. Ono vše se asi z předstihu dozvíme, takže pokud Vás přeci jen trochu projekt zajímá, můžete sledovat například Blog autorů Youtube kanál , Instagram či v budoucnu další informační kanály. Nezbývá nic jiného, než popřát všem, kdo se na realizaci projektu podílí, aby vše běželo tak, jak má a aby všechny případné problémy vyřešili s nadhledem a bez nervů.


grafika auta ( zatím není vyrobeno) obrázek převzat z tatrakolemsveta2.cz
Obrázek převzat z webu tatrakolemsve­ta2.cz

Mohlo by Vás Zajímat

Oficiální webová stránka projektu

Blog projektu

Stránka projektu na YOUTUBE:COM

Profil projektu na Instagramu

Stránka projektu na Facebooku

Kampaň na financování stránka hithit.com


Štítky článku myslenky | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 27.04.2019 Opravil(a) sokorka zobrazeno 1 484x
Předchozí článek Steam Link
Akce audiotéky, vybrané audioknihy za magickou částku 99 korun Další článek


1iconwww.tatrakolemsveta2.cz

Tým Tatra kolem světa 2

2019-05-07 13:54:59

Zdravíme! Moc děkujeme za článek i za vaší podporu na Hithit!! Velice si toho vážíme a přejeme hodně spokojených čtenářů vašeho webu.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama