blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Poslední Březen letošního roku by se dal určitě označit jako netypický den. Celý den se střídalo hnusné počasí se sluníčkem, doprovázené silným větrem. Počasí dělalo nepříjemnosti všem, kdo musel opustit teplo domova. Večer, když jsem dorazil domů, u nás, před uspáním dcery, vypli proud.


Krásný zdroj náhradního osvětlení

Plány co na večer byly, se tedy okamžitě změnily. Díky silnému větru jsme výpadek dodávky elektrické energie přiřadily nějakému pádu větve na vedení. Nebylo by to mimochodem poprvé, když úřadovala velká vichřice a silný vítr minule, byla naše domácnost od elektřiny odříznuta několik dní. Vydaly jsme se tedy za světla mobilního telefonu pro svítilnu, pomocí které jsme si pak po domácnosti rozmístily svíčky.


pohled do kuchyně bez elektřiny voda na čaj je na sporáku světlo zajišťuje svíčka.

Naštěstí v kotel na tuhá paliva již chladl. Přestalo se totíž topit už hodinu před výpadkem a tak jsme nemuseli řešit, že nám neběží oběhové čerpadlo topení a že nemusíme vytahovat palivo z kotle, který by se bez oběhu začal velmi rychle přehřívat. Pokusili jsme se tedy uložit dceru, dali jsme na plynová kamna konvici s vodou pro přípravu čaje.


Pohled do obývacího pokoje bez enegrie však vše není některé přistroje zatím drží při životě UPS.

Díky UPS, která chrání v domácnosti herní konzoli, televizi a router jsme sice mohli teoreticky nějakou dobu sledovat televizi, její zapnutí nás ani nenapadlo. Čas z přístrojů a led diody pohotovostních režimu však svítil hrdě do tmy obývacího pokoje. Díky světu měsíce bylo chvílemi dokonce více světla venku než doma. Jediný problém, který jsem řešil, byl mobilní telefon, kterému ke konci dne, jako téměř každý večer, docházela baterie. Vytáhl jsem tedy firemní notebook a zapojil jsem do něj usb kabel, abych smrt telefonu alespoň na chvíli odvrátil.


svíčka je dosud nevídaná hračka je potřeba si ji pořádně prohlédnout

Děti vždycky vycítí, že se něco děje jinak a tak ani uspání dcery neprobíhalo standartní cestou. Samozřejmě se ji nechtělo spát, a když zjistila, že je po bytě rozmístěno pár neznámých zdrojů světla, chtěla vše prozkoumat. Dodávky elektřiny byly obnoveny po více jak dvou hodinách, to jsme po příjemném večeru při svíčkách a teplém čaji s výhledem na osvětlenou zahradu měsíčním svitem, už pomalu usínali. Baterie v záložních zdrojích již byly dávno vybité.

Po zapnutí proudu jsem jen rozlepil oči. Žena vstala, zkontrolovala zda se nikde nesvítí a přinesla mi telefon, který jsem umístil do nabíječky. Prožít si sem tam takový večer má své kouzlo nejen pro děti, ale také pro nás ostatní, kteří rázem zapomeneme na všechny rutiny a věnujeme se sami sobě a lidem v naší blízkosti. Díky vyhaslému kotli a teplu to byl příjemný večer. Kdyby však proud nešel déle bylo by to o poznání méně pohodlné. I tak by se však dalo vše zvládnout.


pohled na zasněženou zahradu

Nakonec ještě přikládám fotku zasněžené zahrady. Ráno po sněhu ani památky a už v průběhu dne se nám silně rozesněžilo a sníh v chladném počasí zůstával .

Mohlo by Vás zajímat

Informace o plánovaných odstávkách elektřiny

Když zima klepe na dveře


Štítky článku deti | elektronika | pocasi | skutecnost |
Autor Ijacek.007 01.04.2015 zobrazeno 1 593x
Předchozí článek Nevěřili byste, jaký dnes může být problém najít kováře pro tažné koně
Vyměnil jsem hodinky Forerunner 10 za novější model Forerunner 15 Další článek


1

sokorka

2015-04-01 13:58:12

Jj. přežili jsme i tři dny, hlavně díky starým kamnům na dřevo v kuchyni :-)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 40% tedy 82 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Tady byla Britt-Marie

Poslední hodnocenou audioknihou je Modlitba za Černobyl - Kronika budoucnosti Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama