blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Na konzoly od Microsoftu xbox 360 poprvé přišel nápad hráče za hraní her odměňovat. Původně měla každá vydaná hra obsahovat 1000 bodů, které mohl hráč získat ke svému skóre. Podle počtu titulů a množství splněných výzev se tedy měli odlišovat aktivní hráči, od těch méně aktivních. Počet bodů pro konkrétní hry se sice změnil, systém odměn, však zůstal.

Podobně se zachovali i ostatní hráči. Odměny můžete získat, jak u hraní her na konzolích tak například díky platformě steam na vašich počítačích. Systém odměn má své zaryté odpůrce i příznivce. Dokonce jsou zde i hráči, kteří nevypínají hru, dokud nesesbírají všechny odměny, které hra má. Některé odměny jsou ve hrách velice jednoduché, například stačí dohrát hru do určitého bodu a získáte ocenění. Některé jsou složitější – například sestřel 100 nepřátel přímo do hlavy. A některé jsou opravdu složité. Jako například najdi všechny zakryté předměty na mapě.
statistika hry Borderlands a získané uspěchy
Některé motivují hráče zkusit hrát hru rozdílným stylem, například projdi celou lokaci bez jediného mrtvého. Pro sesbírání všech odměn ve hře, však časová náročnost na dohrání takovéto hry mnohonásobně stoupá. Já osobně beru achievementy jako vítaný prvek pro zpestření.

Mohu se porovnávat s ostatními hráči, kam jsem ve hře došel, či jak jsem jí hrál. Osobně si odměny procházím a přemýšlím, kterou bych ještě mohl získat, která mi chybí či za co se ve hře vlastně body rozděluji. Ovšem vzhledem k tomu, že mám rodinu a na oblíbené hraní jen pár hodin denně, pak si hry nevybírám podle odměn, ale podle toho co mě zajímá. I když jsem nespočet her opravdu dohrál a věnoval ji podstatnou část svého volného času, žádnou nemám dohranou na 100%.
získané ocenění pod steam herním obchodem
Dohrát hru na 100% se mi nedaří většinou, protože ono 100% ocenění by znamenalo mnohem více času investovat do hry, která mě již přestala bavit. Některé ocenění například získat už ani nelze. Například u hry Bomberman je jedno ocenění za hru ve 4 hráčích on-line. On-line hra již však díky absenci ostatních hráčů nelze navázat.

Někteří autoři na postupný výpadek myslí a vydávají aktualizace hry, tak aby Vám daný úspěch odemkli i když jej nezískáte původním způsobem. Ukázkou takové hry je legendární střílečka Gears of War 3.


seznam možných ocenění xboxové hry Gears of War

Nehraji tedy hry jen pro to, abych z nich vytáhl 100% všech úspěchu, ale hlavně abych se pobavil. Pokud již tedy píšu o nějaké hře můžete mi věřit, že jsem se u ní bavil. Bez ohledu na to na kolik procent jsem sesbíral všechny ocenění autorů.

Jak jste na tom ve sbírání ocenění Vy? Baví Vás hru hrát několikrát dokola, aby jste získaly všechny odměny autorů, nebo hrajete pro zábavu a odměn si nevšímáte?

Mohlo by Vás zajímat

Recenze a popisy her


Štítky článku hry | myslenky | skutecnost | steam | Xbox |
Autor Ijacek.007 01.09.2014 zobrazeno 3 156x
Předchozí článek Nad notebooky nejezte ušetříte si vlastní nervy
Chorvatsko v polovině září 2014 Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 170 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Inspirace Baťa

Poslední hodnocenou audioknihou je Čajová dívka z Kolibříkové ulice Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama