blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Poprvé jsme si mohli vybrat sami prezidenta naší republiky a pro toto prvenství jsme měli k dispozici devět kandidátu. Z toho šest mužů a tři ženy. To však dozajisté všichni víte a o tom nebudou ani následující řádky.

Zatím jsme neměli možnost zvolit si prezidenta sami. Ono to bylo na našich zákonodárcích, na které velmi diplomaticky řečeno, moc spoleh není. Nevolil se prezident podle zásluh, či možností reprezentovat, ale spíše se prezidentem volil ten politik, který měl ve své straně a stranách dalších největší podporu. To je však minulost, protože po neustálém slibování, přišla možnost, abychom do volby našeho prezidenta mohli zasáhnout. Možnost vyjádřit svůj názor a podpořit vlastního kandidáta nakonec využilo 61,31 % oprávněných voličů.

Já ani mnozí z mého okolí si tuto příležitost nenechali ujít a vydali se podpořit vlastního kandidáta, který je oslovil. Nutno říct, že každý z mého okolí měl na hlavu státu vlastní názor a podle toho také volil. Naše republika má přes 8 000 000 voličů a to také znamená, že má přes 8 000 000 názo­ru.Volba prezidenta tedy není k spokojenosti všech ale hlavně o kompromisu který kandidát nakonec vadí méně.

V sobotu jsem měl možnost s lidmi v mém okolí mluvit a ptal jsem se na názor, jak hodnotí první kolo hlavy státu. Překvapila mě reakce spousty z nich, kteří byli rozčarování či naštvaní výsledkem. A to jen proto, že jejich kandidát nepostoupil a tak hlásali, že do dalšího kola volit nejdou. Abych pravdu řekl, nerozumím tomu. Spoustu let tady lidé volali po prezidentské volbě a možnostech jak jí ovlivnit. A nyní když mají možnost sabotují výsledek jen proto, že jejich kandidát se dále nedostal.

Já jsem byl připraven na to, že můj kandidát do druhé volby nepostoupí a byl jsem odhodlán volit ve druhé volbě kandidáta, který pro mě bude představovat menší zlo. Je jasné, že pokud je devět kandidátu a postoupí pouze dva musí být voliči ostatních sedmi zklamaní. Tím však pro ně a vlastně ani pro nikoho přeci ještě volba nekončí. Pořád není rozhodnuto proč tedy utíkat?

Vždyť svobodná volba prezidenta přeci není o tom vybrat si jen z kandidátu které nám vyhovují ale také o tom vybrat si kandidáta který je pro nás menším zlem, když už je podporován většinou voličů této zemně. Kdyby totiž nebyl podporován většinou do druhého kola by se pravděpodobně nedostal.

Chtěl bych apelovat na všechny čtenáře – nebuděte rozčarováni z toho, jak se rozhodla většina voličů. Vyberte si člověka, který Vám bude na hradě méně vadit a tomu dejte hlas. Je to mnohem lepší než k volbám nejít a potom nadávat, že nás na hradě reprezentuje někdo, kdo je Vám nepříjemný. Když už máme možnost, po které jsme dlouho volali proč ji zahazovat, jen proto že Váš kandidát měl měnší podporu?


Štítky článku myslenky | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 14.01.2013 zobrazeno 1 628x
Předchozí článek Neprofesionální přístup prodejce z aukra
Tak jsem autem zabil první srnku Další článek


1

sokorka

2013-01-14 11:21:17

Plně souhlasím


2

Šárka

2013-01-14 19:40:15

No pěkně si to napsal otázkou je co je menší zlo?Na rozhodnutí máme ještě čtrnáct dní


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 207. Poslech všech dohromady zabral přes 2807 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 43% tedy 88 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Sapiens

Poslední hodnocenou audioknihou je Duna Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama