blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes se podíváme na to, jak velmi jednoduše vyřešit Wifi v malém domku či větších prostorách, kde nemáte standartně rozvedenou strukturovanou kabeláž.

O Wifi a možnostech pokrytí jsme zde už psali a to o systému UniFi, díky kterému můžete velmi kvalitně pokrýt dům nebo větší prostory. Problém UniFi však je, že jeho instalace je poměrně složitá, vyžaduje množství nastavení a také pro optimální fungování přece jen vyžaduje strukturovanou kabeláž v místě rozmístění vysílačů. Pokud ale chcete opravit pokrytí v rodinném domě či menší firmě, kde strukturovanou kabeláž nemáte v každém zamýšleném místě, můžete sáhnout po poměrně levném a velmi jednoduchém řešení cílící především pro domácí uživatele.


Pohled na dovojící MASH AP

TP-Link Deco E4 je bezdrátový Wifi systém pracující na principu MASH, což je jednoduše řečeno komunikace mezi sebou bezdrátovou cestou bez nutností propojení standartní počítačovou kabeláží. U takovýchto systému zpravidla stačí připojit k internetu pomocí internetového kabelu jedno první zařízení, a to pak komunikuje s ostatními. Ty poté ve svém okolí dále rozšíří bezdrátovou síť a výsledkem je silné pokrytí v celém prostoru.

Aby toho nebylo málo, tak díky cílení na domácí uživatele je i celý systém a jeho nastavování koncipován co nejjednodušším způsobem. Celé nastavení se provádí pomocí mobilní aplikace, která je navíc přeložena do češtiny. Ta vás provede celým postupem instalace a krom uživatelského účtu, který je nutné vlastnit nebo jej zdarma vytvořit, pak v celé instalaci zadáváte pouze jméno vaší bezdrátové sítě a heslo, kterým bude bezdrátová síť chráněna.


Obrazovky aplikace.

Celý bezdrátový set je opravdu velice jednoduché nastavit a během pár minut máte hotovo. Systém nabízí i možnosti rodičovské kontroly, omezený přehled o přenesených datech či možnost blokace stránek podle vytvořených uživatelských profilů. Pokud nehledáte nic složitého, budete provozovat do 100 zařízení, nechcete procházet složitým nastavováním a jen chcete doma zlepšit pokrytí vaší Wifi sítě rozhodně by vás mohl tento produkt zajímat.

Mohlo by vás zajímat

UniFi Když chcete spolehlivé pokrytí Wi-Fi sítí

NetSurveyor wifi analizer


Štítky článku elektronika | nastaveni | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 07.03.2021 Opravil(a) sokorka zobrazeno 832x
Předchozí článek Střemhlavý pád Mavica Mini z 60 metrů
Raspberry jako automatický tester rychlosti internetu Další článek


1

dave

2021-03-18 12:22:55

Lze použít mesh systém i pro DSL připojení?


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2021-03-18 12:31:13

Zdravím ano pokud u svého DSL vypnete nebo nebudete používat Wi-Fi a přenecháte bezdrátovou komunikaci TP-Linku pak je jedno jestli máte internet ADSL nebo jiného zřizovatele je ale nutné počítat s tím že ADSL necháte stále připojený a TP-Link připojíte do něj.

Doufám že jsem to napsal srozumitelně.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 47% tedy 180 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Manželova žena Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Reklama