blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes se jsem zjistil, co se stane s dronem, pokud se zřítí z 60metrové výšky. Během klesání po více jak devíti minutách letu se totiž dron na vlastní elektroniku přesvědčil, co je to gravitace. Venku je zima jak praští, během noci napadla hromada nového sněhu nebe bez mráčku a ideální světlo. Rozhodl jsem se tedy pro rychlý start a po chvíli mrazivých příprav za jasného nicméně chladného počasí jsem za pár minut byl z dronem ve vzduchu. Následoval krátký let nad zasněženou vegetací a poté jsem se pomalu vracel na místo startu.


Pohled na nově zasněženou krajinu.

V tom jsem se rozhodl, že si povyletím trochu výše, abych vzal to krásný slunce i s výhledem na celou vesnici. Pořídil jsem fotku a pak jsem chtěl udělat ještě pár video záběrů s otáčením drona. Byl jsem cca 120 metrů nad zemí, když jsem si všiml, že kamera se při otáčení divně naklání. Stav baterie se blížil 60 % a tak jsem se rozhodl nadletět nad místo startu a pomalu jsem začal klesat.


Pohled na začánající naklon dronu,

Když se dron blížil, zaslechl jsem zvláštní zvuk. Jako by vrtule měly problém se správným otáčením. Když jsem byl v 60 metrech, začal se dron naklánět.


Začátek pádu

Za dvě vteřiny tedy stále ve výšce 58 metrů nad terénem dron začal nekontrolovatel­ně padat.


Poslední zaznam dronu 7 metru nad zemí.

Za další 4 vteřiny již dron krápl do načechraného sněhu. I když jej sněhová peřina hodně zbrzdila, přesto při pádu vypadla z přístroje baterie, a tak se dron okamžitě odmlčel. Abych toho štěstí neměl málo, tak dron dopadl 9 metrů od místa startu a pád jsem dobře viděl. Najít jej tedy nebylo těžké.


Po střemhlavém pádu cca z 60 Metrů.

Drona jsem tedy rychle našel a vytáhl jej ze sněhu. V tu chvíli jsem netušil, jak moc je poškozený, ani proč tak nestandartně přistál. Jakmile jsem měl drona v ruce, prohlédl ho, hned jsem si všiml otevřeného krytu baterie. I když dron v době jeho nestandartního přistání natáčel pád nahrávání přerušil a poškodil tak ukládaný soubor, který se mi nepovedlo obnovit. Když jsem drona očistil od sněhu a provedl jsem kontrolu, hned jsem si všiml, že jedna z předních vrtulí chybí. Překontroloval jsem také další šroubky a ty byly povážlivě povolené. Dron se tedy zřítil, protože došlo k povolení šroubků. To vedlo k úplné ztrátě vrtule a tím pádem k nevyhnutelné­mu pádu.


pohled na chybějící vrtulku

U Miniho je na základním setu vrtulí šroubek jemně zalepen, aby nedocházelo k jeho náhodnému povolování. Pokud tak jako já lítáte častěji, asi se časem výměně nevyhnete. Je tedy nutné opravdu čas od času šroubky přetáhnout, protože jinak zjistíte, jak velmi rychle dovedete drona dostat neplánovaně na zem. Já naštěstí tuhle zkušenost získal v době, kdy dron spadl do měkkého, a navíc byl kousek od místa startu. Tím, že ale hned po pádu došlo k odpojení baterie by se velmi těžko hledal. Myslím, že to bylo velmi jasné varování, abych na vrtule dával pozor.

Mohlo by vás zajímat

Jak jsem poprvé drona Mavic mini poslal k zemi

Pořídil jsem si DJI Mavic Mini


Štítky článku bezpecnost | myslenky | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 18.01.2021 Opravil(a) sokorka zobrazeno 2 502x
Předchozí článek Lesní cesta Krasov – Uhlířský hřbet
TP-link Deco E4 Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 183 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Digiděti Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 3.5/5.

Reklama