blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Na kalendáři bylo 16.12.16 a já se vydal na svůj první koncert kapely, jejichž muzika mě provází životem od roku 1996. Německá kapela Scooter měla totiž koncert v KV aréně v Karlových Varech. Nejsem moc koncertní typ. Dokazuje to i fakt, že to byl v životě teprve druhý koncert, na který jsem se vydal. Prvním bylo vystoupení Tiesta v Praze před několika lety. V Karlových Varech v KB aréně jsem byl úplně poprvé.


Obrázek

Naštěstí mám v Karlových Varech přátele, takže jsem nemusel zjišťovat ani polohu haly ani nocleh, což se hodilo, protože jen cesta do Varu mi trvala více jak 6 hodin. Po zvažování jsem se rozhodl se do Varů dopravit vlastním autem, abych mohl operativně program cesty i odjezdu měnit a také abych si mohl po cestě odlovit nějaké ty keše. Do haly jsme se dostali okolo 18 hodiny, kdy byla pro návštěvníky již téměř hodinu podle programu otevřena.


scooter v KV aréně

Bez problémů jsme prošli turniketem bez jakékoliv nepříjemné kontroly ochranky a vydali se na obchůzku haly a vyhledání místa, kde můžeme nechat bundy. Přišli jsme totiž z jiného vchodu, než byl napsán na vstupence a tak jsme museli šatnu hledat. Kdybychom použili správný vchod, za turniketem by na nás rovnou čekala šatna. Po chvíli jsme tedy šatnu našli a své zimní bundy jsme mohli odložit do šatny. Slečna se nás hned zeptala, jestli může obě naše bundy umístit na jedno ramínko. Poté jsme již dostali číslo a šli. Později jsem se dočetl na internetu, že šatna neustála nápor návštěvníků a před začátkem představení a frontou návštěvníků byly slečny nucené šatnu uzavřít. Na spoustu z návštěvníku se tedy nedostalo a museli tak i s velkými bundami vydat přímo do kotle.


koncert Scooter v KV-aréně

Do kotle na předpokládané místo před pódiem jsme dorazili zhruba 20 minut před startem doprovodného programu. O doprovodný program se starala dvojice DJem Rich a DJem Peepou. Ti měli údajně připraven set, který se vracel k hudbě 90tých let. Což se jim dařilo jen pomocí mnohem novějších remixů starších písniček. Dvojice mi osobně moc nesedla. Chvílemi tvrdili, že se nepřipravili pak zase, že mají nachystanou pouze hodinu, navíc jeden z dvojice neustále někam odbíhal. Jejich vystoupení se zřejmě nečekaně protáhlo díky pozdnímu příchodu kapely Scooter a tak vlastně oba předskokani, kteří měli návštěvníky bavit měli na pódiu více prostoru a času, než samotní hlavní umělci a to dle mého zrovna nebylo dobře. Navíc šlo vidět, že na nastavovaný čas již nebyli tak připraveni a bylo to dle mého znát.


doprovodný program

Kromě opožděného nástupu se Scooteru příliš nepovedl ani nástup na scénu. Téměř celou první sloku H. P. Baxxter odzpíval mimo jeviště. Jakmile se však na jevišti ukázal, vše bylo zapomenuto. Následovalo 13 hitů, po kterém se Scooter klidil z jeviště, kde čekali na reakci publika. Jakmile se vrátili, následoval přídavek v podobě dvou písní, při kterém H.P. rozmlátil elektrickou kytaru a v ráži to odnesl také stojan na mikrofon, který byl přelomen na půl. Pak se již kapela rozloučila, představili sebe i své tanečníky pódium opustili na dobro.


Scooter

A stálo to celé za to? Za cestu jsem zaplatil téměř 1700 kč za lístek dalších 900 kč, na cestě jsem strávil více jak 14 hodin a zabil jsem tím dva dny z čehož jeden byl den dovolené. Ale ano stálo to za to, vidět naživo autory muziky, která mě provází životem již tak dlouho, bylo prostě paráda. Poslechl jsem si naživo oblíbené písničky. Za své peníze jsem si to tedy užil a o čem jiném by měly podobné akce být, že ?


Scooter v KV aréně

Mohlo by Vás Zajímat

Scooter na Wikiperii

Scooter oficiální stránka (anglicky,německy)


Štítky článku myslenky | recenze | skutecnost |
Autor Ijacek.007 21.12.2016 zobrazeno 1 495x
Předchozí článek Jak jsem si oblíbil čepici s Bluetooth handsfree
Přání k Vánocům 2016 Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama