blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Staré baterie mám již nějakou dobu a jejich kapacita jde samozřejmě s délkou provozu rapidně dolů. Plánoval jsem tedy obměnit baterie a při té příležitosti jsem se poohlédl po nějaké dostupné nabíječce. Používal jsem pro své nabíjecí baterie obyčejnou nabíječku článku, která měla jedinou funkci. Po zapojení do zásuvky prostě pustila proud do nabíjeného článku a přitom nechala jen a jen na Vás, kdy jste usoudili, že je potřeba nabíjení přerušit.


Obrázek

Poohlížel jsem se tedy nejen po nových článcích, ale i po nabíječce, která bude trochu chytřejší. Zjistí si, jak na tom jsou baterie, které do ní vložím, a podle toho mi články nabije. Požadavky byly docela jednoduché. Jednak měla umět rozhodovat a dohlížet na dobíjení a také měla byt cca finančně příznivá. Po prostudování různých značek a produktu jsem se nakonec rozhodl pro rychlostní nabíječku značky GP. S označením POWER BANK V600D.


Obrázek

Jedná se o klasickou nabíječku, která pomocí diagnostiky zjistí, jak je článek nabitý a podle toho jej začne nabíjet. Nabíječka je schopna pojmout 4 baterie, kde každá baterie je diagnostikována a nabíjena zvlášť.


Obrázek

Navíc se jedná o rychlo-nabíječku, která je schopná podle počtu baterii provést nabití článku už za jednu hodinu. Samozřejmě že rychlost je zajímavým aspektem, avšak na druhou stranu to nebyl požadavek. Mnohem zajímavější je, že po nabití baterii nabíječka upraví nabíjecí cyklus, tak aby nedocházelo ani k samovolnému vybíjení, ale ani přebíjení baterii a tím se šetří jejich životnost.


Obrázek

V balení najdete český návod s popisem informací, které se objevují na displeji nabíječky. Napaječ nabíječky, čtyři baterie s kapacitou 2600mah i a samotná nabíječka. Překvapivě je kapacita 2600 mAh, i když na článcích najdete obrovský nápis 2700.


Obrázek

To jak mi nakonec bude samotná nabíječka sloužit, se ukáže až časem. Každopádně mám nyní čtyři nové články, které již nemusím při nabíjení hlídat a vše mužů tedy nechat elektronice nabíječky. Za necelých 1000 Kč jsem podle mě vybral přijatelné řešení v poměru cena výkon.


Štítky článku recenze | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 20.04.2012 zobrazeno 7 128x
Předchozí článek 100 let výročí potopení Titaniku, připomenuté filmem Titanik 3D.
Domácí výroba drážku bezpečnostní automobilové kamery Další článek


1

Crazy

2012-04-22 16:09:15

Musím říct, že tenhle článek se mi docela dost hodí. Taky řeším jakou nabíječku baterií koupit, našel jsem tuhle na alza.cz za 749,– bez DPH, což není tak hrozné. Myslím že GP patří mezi ty dobré výrobky a mohli bychom se vyvarovat reklamacím :) Taky jsem si všiml, že na obrázku je 2700 a nakonec se uvádí 2600 :) díky za recenzi


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2012-04-23 11:40:49

ahojky michale
no jo naše cena je v obchodě vždy draší než alza. ale ja to kupuju u nas vždy kdybych to musel někdy reklamovat aď to mam co nejjednodušší. doufejme že ale bude sloužit tak abych na nějakou reklamaci vůbec nemusel myslet.


3

Crazy

2012-04-27 16:07:58

No kdyz si to koupis u vas v obchode, tak to mas opravdu nejjednodussi :) nam udelali obchod ve Varech, takze objednam na netu a vyzvednu na obchode, s reklamaci je to pak vlastne podobne.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 386. Poslech všech dohromady zabral přes 5291 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 186 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orlova kořist

Poslední hodnocenou audioknihou je Temný les Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama