blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Poslední dobou se v mém okolí vyskytl nebývalý nárůst zameškaných volání z atypických čísel z české předvolby. O co se jedná a proč prozvání náhodné telefonní čísla se dozvíte dále v článku.

Jako první metodou jak z vašich peněženek vytáhnout peníze je automat, který prozvání vaše číslo. Poznáte jej v celku jednoduše, protože budete mít zameškaný hovor od „exotického“ čísla. To muže vypadat například takhle +420 477 071 139.

Automat je nastaven tak aby spojení ukončil při prvním zazvonění. Je tedy téměř nereálné hovor přijmout. To že spojení nelze přijmout má jednoduchý důvodu. Číslo je totiž zpoplatněno vysokým tarifem a podvodníci využívají toho, že jim člověk zavolá, jakmile uvidí zameškaný hovor. A ono to skutečně funguje protože spousta lidí využívá telefon ke komunikaci ze zákazníky či klienty a tak je volání na zameškané číslo rutinou jejich pracovní činnosti.

Obrana je velice jednoduchá pokud uvidíte podobné číslo v seznamu zameškaných volání jednoduše jej prostě ignorujte. Pokud máte zase problém s neustálím prozváněním dle informaci z internetu některé automaty volají i několikrát do týdne nastavte u čísla ignoraci.

Další variantou je použití automatu aby jistil, zda se jedná o aktivní číslo. Princip je podobný většinou se však na telefonní číslo z5 nedovoláte. Pokud ano je vám hovor zvednut a zase položen. V tomto případě se nesnaží podvodník vylákat z vás peníze skrze telefonní učet ale po krátké době většinou volá již regulérní operátorka na takto „zjištěné aktivní čísla“ a v zápatí nabízejí nějakou „výhodnou nabídku“.

Obrana je zase jednoduchá neobjednávat si přes telefon nic. Pokud vám někdo takový zavolá nevykecávat se a jednoduše hovor ukončit. Kdyby volal znovu pomůže opět ignorace. Jedná se o velice jednoduchý postup, který vám ovšem mnohdy muže ušetřit nemalé trápení a finance.

Když jsem na internetu hledal informace o čísle, které mě prozvánělo našel jsem zajímavou stránku které se snaží udržovat databázi které přes telefon „prodávají“ své „produkty“. Stránka s názvem www.kdo-volal.cz obsahuje vyhledavač do kterého můžete napsat číslo které vám volalo a jednoduše tak zjistit co je firma zač či co si oni mysli ostatní.

Zajímavé odkazy

www.kdo-volal.cz


Štítky článku www-stranky | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 15.11.2012 zobrazeno 9 456x
Předchozí článek Elektronika dnes téměř nic nevydrží
Opavský Cinestar a koupě elektronické vstupenky Další článek


1

sokorka

2012-11-15 14:29:38

zase užitečný článek ;-)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 281. Poslech všech dohromady zabral přes 3707 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 35% tedy 98 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Evoluce – Věž zajatců

Poslední hodnocenou audioknihou je Černá zem Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama