blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

To že jsou elektronické spotřebiče dnes konstruovány s důsledkem na co nejmenší náklady a cenu a že se to podepisuje na jejich životnosti je dnes téměř standartní věc. Tak nějak jsme si zvykly, že hold za menší cenu nám koupené zařízení hold vydrží mnohem méně.

U elektroniky, která se neustále vyvíjí a je čím dal chytřejší to, až tak nevadí. Protože každá obměna „vysloužilého“ zařízení je krok dopředu. Myslím tím například mobilní telefony, které jsou stále chytřejší a rychlejši. Počátače které jsou na tom obdobně nebo například televize, které dnes neslouží jen jako hloupé zobrazovače televizního signálu ale mohou se připojit ve vaší domácnosti k uložišti dat a přehrávat obsah jako jsou filmy či fotky z dovolené. Nebo pomoci možnosti dalších aplikaci například pomoci televize uprostřed obyváku můžete volat svým známým či surfovat na internetu.

Potom máme na trhu ale i spotřebiče u niž žádné extra vylepšení výrobci nepřináší. Obchodní model co nemenší vydrž a co nemenší výrobní náklady tím pádem co nejvyšší zisk však uplatňují pořád. Například jde o nářadí elektronické nářadí nebo o domácí spotřebiče jako je vysavač. A právě poslední zmiňovaný vysavač mě přinutil zamyslet se nad tím co všechno se na věcech v našich domácnostech při výrobě podřizuje ceně.

Doma jsem měl starší vysavač, který byl již unaven dobou jeho používaní motor netáhl jak měl z vysavače se linuly divné zvuky a v poslední době začalo, vynutí motoru smrdět a tím upozorňovat na to že doba jeho životnosti je u konce. Byl to vysavač z druhé ruky již opravovaný tak jsem se s přítelkyní rozhodl že si pořídíme nový. Vybral jsem si bezsáčkový vysavač s Hepa filtrem. S optimální cenou. Nic extra na těch pár koberců co mam doma.


Obrázek

A tak si tak v neděli vysávám a najednou slyším prasknutí podíval jsem se a umělohmotná část hadice s regulací přisátí vzduchu praskla. I když je vysavač v záruce mechanické poškození se samozřejmě na záruku uplatnit nedá a tak nezbylo než prasklý kus hadice slepit. To že se časem pokazí elektronika nebo motor vypoví službu nebo z vysavače půjdou prapodivné zvuky jsem čekal. Že se mi ale v ruce zlomí plastová část hadice to jsem vážně nečekal.

Obával jsem se že když hadici slepím spoj dlouho nevydrží. Zatím jsem vysál celý byt a drží uvidím jestli se vysavač dožije „konce jeho tovární životnosti“ nebo jestli budu shánět novou hadici abych jej mohl používat.


Štítky článku elektronika | opravy | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 12.11.2012 zobrazeno 2 642x
Předchozí článek Další foto kniha v soutěži 2012
Zpětné volání na neznámé čísla vás muže přijít draho Další článek


1

sokorka

2012-11-14 17:50:41

njn. to člověk musí mít ukrutnou sílu ;-)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 170 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Inspirace Baťa

Poslední hodnocenou audioknihou je Čajová dívka z Kolibříkové ulice Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama