blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Pojďme si představit hru, která má být poctou her z 90 let. Je to hra, ve které narazíte na více jak 16 ručně kreslených lokací, možnost vylepšování své herní postavy a nemalou část vedlejších úkolů.


Startovní obrazovka hry

Hra Dex mě tak nějak minula. Když jsem na internetu narazil na článek o českých hrách, které bych neměl minout, slyšel jsem o ní poprvé. Netrvalo dlouho a tento český klenot skončil i v mé knihovně. Rád podporuji české autory a tak jsem byl zvědavý, jaký herní zážitek mi připraví tato hra.


takto vypada jedna z ručně kreslených lokací hry

Jedná se o 2D hru s ručně malovanými lokacemi, ve kterých navštívíte různé části imaginárního města Harbor Prime. Vaše postavička je slečna jménem Dex, která je hned z kraje nucena utéct před nepřáteli a později najít odpovědi o vlastní existenci.


pokud se rozhodnete plnit i vedlejší úkoly značně tim prodloužíte herní dobu

Hra je tvořena dvěma odlišnými částmi. Jde o přítomnost a jakousi virtuální realitu nebo-li kyberprostor. V první části se pohybujete po městě, měníte lokace, můžete se bavit s některými postavami a pomáhat jim s jejich problémy. Taky zde bojujete s nepříteli či sbíráte lup či cennosti.


proo hladký pruchod přes jednotlivé lokace je někdy nezbytné vyřadit elektroniku

Druhým světem je zmíněny kyberprostor. Pomocí něho se můžete nabourat do počítačů a získávat tak z nich data. Nebo ovlivňovat elektronické zařízení v lokacích jako jsou kamery nebo střelecké věže. Také pomoci nich s patřičným vylepšením můžete omračovat nepřátele.


takto si můžete své získané zkušenostní body přerozdělovat do vlastnosti postavy

Za splnění úkolu, poražení nepřátel, nákupování vybavení získáváte zkušenostní body pomocí, kterých můžete svou postavu vylepšovat. K dispozici máte 32 vylepšení postavy rozdělené dle kategorii na Odolnost, Boj na blízko, Střelné zbraně, Hackování, Odemikání, Charisma, AR a obchod. Tím výčet vylepšení ovšem nekončí. Je zde ještě vylepšené Hackerských schopností ty jsou souhrnně označeny jako Software a mají 3 podkategorie. Každá z nich lze vylepšit 5× a vylepšení se provádí pomocí koupených či nalezených disků.


Svou herní postavu můžete vybavit implantáty a zásadně tak změnit hratelnost

Pokud i to by Vám přišlo málo, máte možnost si svou postavu vylepšit ještě několika implantáty. Zde najdete například vylepšení končetin, aby se vaše postavička mohla dostat na normálně nepřístupná místa. Filtrační systém, pomocí kterého se můžete vydat i do zamořených lokací nebo například implantát pro automatickou regeneraci zdravý.

Obtížnost samotné hry se přímo odvíjí od toho, jakým způsobem se o svou postavu staráte a jaké části své postavy vylepšíte. Základní hra by Vám měla vystačit na něco málo okolo 10 – 12 hodin, budete-li se věnovat i vedlejším úkolům může se čas hraní klidně přehoupnout přes 20 hodin. Autoři v popisu hry uvádějí, že jde o nelineární hru. No hlavní dějová linka mi sice přišla naopak dost lineární, ale to dle mého hře příliš neubližovalo. Osobně se mi hra i příběh líbil a rád jsem se k ní vracel, dokud jsem ji nedohrál. Osobně si myslím že jde o příjemně utracené peníze.

Mohlo by Vás zajímat

Oficiální stránky hry (česky)

Další mnou recenzované hry


Štítky článku hry | recenze |
Autor Ijacek.007 05.09.2016 zobrazeno 2 319x
Předchozí článek XCOM Enemy Unknow – Enemy Within
Recenze Frankenstein: Master of Death Další článek


1iconmedvedtestuje.blogspot.cz/

Medvěd Testuje

2016-09-05 08:53:27

Musím se přiznat, že tenhle typ her hraju docela rád, ale o téhle jsme teda ještě neslyšel. D9ky za super inspiraci a v blízké době dám téhle hře jistě šanci. Vypadá to taková 2D verze wtachdogs :D, když přivřu všechny oči.


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2016-09-05 09:56:43

no s porovnáním k WatchDogs bych musel asi zavřít nejen oči ale i zacpat nos i uši a odejit od klávesnice počítač :-D no je to hříčka co mě docela bavila pokud si ji pořídíš budu rád když se vrátíš napsat své dojmi z hry :-)


gravatar3iconcrazydog.cz

CrazyDog87cz

2016-09-11 16:21:05

550,– za plošinovku? Nic ve zlem, ale za 550,– mám už kvalitní 3D hru typu COD, GTA IV, Tomb Raider a mnoho dalšího. Kdyby ta cena byla lidštější, tak ji beru všemi deseti.


gravatar4iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2016-09-11 22:18:18

No já psal že jsou to přijemě utracené peníze ale ne že to máš kupovat za plnou cenu. Dnes jsou možnosti jak si koupit hru a přitom se nezrujnovat. Já ji koupil ve slevě mám pocti – 70% :-)


gravatar5iconcrazydog.cz

CrazyDog87cz

2016-10-08 10:07:10

Na steamu je zrovna v akci za cca 150,–, takže kupuji.


gravatar6iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2016-10-09 09:03:48

no pak se stav a dej vědět jak se ti ta hra líbila :-)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 170 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Inspirace Baťa

Poslední hodnocenou audioknihou je Čajová dívka z Kolibříkové ulice Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama