blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Napadlo Vás někdy kolik práce a energie stojí za Vaší oblíbenou hrou? Vytvořit dobrou a úspěšnou hru totiž není nikterak jednoduché. A právě toto téma si bere na za své hra Game Dev Tycoon. Která Vás posadí za stul majitele herní společnosti kde zjistíte jaké to je vymýšlet úspěšnou hru.
na začátku své hry vyvíjíte jen v garáži.
Na tuto hříčku bych asi jen tak nenarazil nebýt zajímavého způsobu, jakým se vývojáři hry hru rozhodli propagovat. Vypustili totiž na internet upravenou pirátskou verzi, která se nedala dohrát. Pokud jste si originální hru koupili, nic jste nepoznali. Pokud jste se k ní dostali nelegální cestou, hra se dohrát nedala. Oficiální fóra se poté začala plnit samotnými uživateli kradené verze, kteří si stěžovali, že se hra nedá dohrát.

Tento způsob propagace mě zaujal a když jsem na hru narazil v jednom z výprodejů za rozumnou cenu rozhodl jsem se si ji zakoupit a vyzkoušet. Jedná se o vcelku jednoduchou hru, velmi připomínající stařičké dosovské textové hry. Ovládaní je velice jednoduché. Hra se celá ovládá myší, kdy pomocí nabídek vybíráte akce, které se mají vykonat.
vytvoření nové hry si zvolíte koncept
Vývoj vaší hry je tvořen čtyřmi kroky. V prvním si zvolíte, jako hru budete vytvářet tedy její jméno, téma hry, žánr a nakonec platformu, pro kterou budete hru vyvíjet. Všechny tyto kroky ovlivňují výslednou kvalitu hry a tedy i počet peněz, které za hru vyděláte je tedy nutné nad kombinacemi přemýšlet.
Vývoj vaší hry je rozdělen do fází v každé fázi si volíte na co se zaměřit při vývoji

druhá vývojová fáze hry

poslední třetí vývojová fáze vaší hry také je nutné volit mezi různými prioritami vývoje

Následují tři další fáze vývoje Vaší nové hry. V těchto fázích máte na výběr vybalancovat herní vývoj, tak aby hra byla co nejlépe hodnocená u uživatelů, kteří si ji poté koupí. Jakmile je hra dokončená ještě chvíli trvá odladění chyb a poté je nutné hru vydat. Za každý vývoj hry dostáváte body zkušeností do jednotlivých herních mechanizmu, ale také body výzkumu, které můžete využít na odemčení nových herních mechanizmu či později ke školení.


po každém úspěšném vývoji hry vaši vývojáři získají zkušeností do různých druhů vývoje

každou hru kterou vydáte poté recenzenti podrobně a přísně hodnotí
Jako poslední přijdou na řadu recenzenti, kteří Vaší hru vystaví nemilostnému zkoumání a hru oznámkují. Maximální možný počet je 10, čím větší hodnocení tím lepší prodej a tím více získáte fanoušků. Vydáte-li další hru špatnou, fanoušky naopak budete ztrácet.


jakmile hru vydáte a vyjdou recenze můžete se těšit ze zájmu či nezájmu nakupujícíh
Vydáte hru, shrábnete peníze a můžete vyvíjet další počin. Začínáte sami ve vlastní garáži a vaším jediným úkolem je vydávat hry, které budou vydělávat peníze. Pokud se Vám tento nelehký úkol bude dařit, postupně se propracujete do větších prostor, kde budete moct nabrat další zaměstnance a vyvíjet lepší a lepší hry. Později si dokonce pořídit laboratoř na výzkum projektů či dokonce hardware . A přitom nezkrachovat.


jakmile vyděláte dost peněz můžete místo garáže hry vyvíjet v kancelářích

čím více peněz tím více místa je nutné zařídit

Čas neúprosně plyne a na herním trhu se objevují a zanikají další a další kousky zajímavého herního odvětví. I přes pozdější stereotyp mě hra na vývojáře bavila a vydržel jsem u ní pár dlouhých chvil. Herních konzolí je dostatek a výzkumů také takže se máte pořád čím bavit.
Jakmile vaše firma má dostatečný kapitál můžete se pustit do vývoje vlastního herního železa.

další výzkum technologii je nutný  pro nejlepší hry

Hru pořídíte v přepočtu za nějakých 250 kč a podle mě to rozhodně není mnoho. Pokud Vás nápad vytvořit si vlastní herní studio zaujal určitě se po hře podívejte. V poslední verzi, kterou ze Steamu mám, je hra lokalizovaná do češtiny. Rozhodně tedy stojí za vyzkoušení.

Mohlo by Vás zajímat

Rail nation on-line

Plants vs. Zombies

Stránka hry na STEAM(u)

Povedený návod (anglicky)

Všechny obrázky v naší galerii


Štítky článku hry | recenze | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 12.06.2014 zobrazeno 5 561x
Předchozí článek Rail nation on-line
Hay Day starejte se o svou virtuální farmu na vašem telefonu či tabletu Další článek


PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 42% tedy 85 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Totální rauš

Poslední hodnocenou audioknihou je Čtyřhodinový pracovní týden Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama