blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.


Nik Collection v Zoner Photo

Dnes si ukážeme, jak jednoduše můžete naučit český Zoner Photo Studio novým kouskům. Přesněji sedm profesionálních fotografických programů, které má Stahuj.cz zdarma ke stažení. Jedná se přitom o velice silný balík nástrojů, pomocí kterých lze používat stovky velmi kvalitních filtrů, ostřících nástrojů nebo pomocníků pro odstranění šumu. Tyto programy lze sice také spouštět samostatně, nicméně ve spojení se jmenovaným Zonerem je použití i úpravy značně jednodušší. Já sám jsem si tento způsob velice oblíbil a myslím, že přidává mému stařičkému programu další přídavnou hodnotu.


webová stránka Nik Collection

Nejprve je nutné si kolekci nástrojů stáhnout ze stránek. Zde v horním pravém rohu naleznete okdaz na stažení. Po vložení a oveření emailové adresy se za pár chvil ve vaší emailové schránce objeví odkaz ke stažení téměř 430 Mb instalačního souboru.

Po jednoduché instalaci a odsouhlasení licenčních podmínek se kolekce kolekce nástrojů nainstaluje do vašeho počítače. Jak jsem psal, již teď lze nástroje používat, pokud by jste ručně pustili exe soubory z adresáře s instalací programu.


složka nikcollection-zoner na disku c

Pro spojení se tonerem je však potřeba některé soubory zkopírovat. Zvláště jiné složky. Nejprve proto doporučuji na disku připravit složku, kam budeme soubory kopírovat. Osobně preferuji složku přímo v disku C v našem případě nazvanou „Nikcollection-zoner“.


soubory v adresářích

Teď je potřeba do složky zkopírovat sobory aplikací. V cestě c:\program files\google\nik collection najdete soubory 8bf. U každé ze sedmi aplikací jsou tyto soubory, jak v 32 tak v 64 bytové verzi. Protože však má údajně zoner problém s 64 bytovými rozšířeními, je nutné zkopírovat pouze ty z hlavních podadresářů. Tak jak je vidět na obrázku.


zoner moduly

Pokud jste si všechny soubory zkopírovali do připravené složky, je musíme ještě v Zoneru nastavit cestu k adresáři, kam jsme soubory kopírovali. Otevřete si tedy v editačním režimu menu > efekty > zásuvné moduly > nastavení.


zoner moduly

Klikněte na tlačítko přidat, vyberte cestu k adresáři se zkopírovanými sobory a potvrďte tlačítkem Ok.


zoner moduly

Jakmile ted v editoru otevřete menu > efekty > zásuvné moduly > uvidíte seznam Nik Collection a v něm nástroje Nik. Po výběru jednoho z efektů se načte přímo fotografie a po ukončení editace se změny na fotografii přenesou zpět do editoru.


zoner spuštění Nik modulu

No a v editoru si pak už s fotkou můžete pracovat jak jste zvyklí. Například použít ořez změnit, uložit do jiného souboru nebo například celé změny odvolat.


zoner editor

Osobně jsem si tento balík oblíbil díky obrovskému množství voleb a nastavení, ale také díky přehlednému náhledu změn v kombinaci se Zonerem, je to velmi silný balík nástrojů. Bohužel díky změně licencování jsem program Zoner Foto Studio přestal kupovat a zasekl jsem se na verzi 18, která měla ještě neomezenou licenci. Proto netuším zda-li popisovaný postup funguje i na nových verzích Zoneru X, který využívá předplatné, ani to zda již Zoner bez problémů využívá 64 bytové moduly.

Mohlo by Vás zajímat

Stažení stránka Stahuj.cz

Proč nechci akceptovat nové licencování Zoneru


Štítky článku fotografie | nastaveni | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 18.02.2018 zobrazeno 3 097x
Předchozí článek Jak zdarma a jednoduše zaheslovat jediný soubor nebo adresář
Oprava - Služba Windows Update nemůže vyhledat aktualizace, protože tato služba není spuštěna. Další článek


1

Tom_0YQ1Q

2018-05-11 19:58:09

Jen drobný dodatek k nastavení… zásuvné moduly je možné používat rovnou z manažeru (galerie) s přehledem fotografií – není nutné kvůli tomu vstupovat do editoru (i když spouštění z editoru asi lépe zapadá do workflow zpracování fotky a také se z velké fotky v editoru dá lépe posoudit, zda jde třeba použít nějaký nástroj z Nik Collection).

Je kvůli tomu nejprve nutné provést další nastavení:

  1. Nabídka Nastavení → Možnosti → Uživatelské aplikace
  2. označit v seznamu všechny formáty obrazových souborů, které chceme mít možnost editovat nástroji Nik (Ctrl+klik na položce seznamu – pro výběr více položek současně)
  3. Stisknout Tlačítko „Přidat…“ pod výklopným seznamem „Seznam aplikací“. V zobrazeném seznamu souborů najít složku s nainstalovaným balíkem programů Nik Collection a v ní vybrat .exe soubor požadovaného Nik nástroje (např. Viveza 2.exe). Je možné vybrat i 64 bitové verze nástrojů, budou fungovat i s 32 bitovou verzí Zoneru (nastavení je společné pro obě verze). Po výběru patřičného .exe souboru se jeho název objeví a nalistuje ve výklopném seznamu „Seznam aplikací“. Stisknout tlačítko „Přiřadit aplikaci“ – tím se aplikace nalistovaná ve výklopném seznamu přesune do seznamu „Přiřazené aplikace“.
  4. Bod 3 opakujeme, dokud do seznamu „Přiřazené aplikace“ nedostaneme všechny nástroje Nik Collection
  5. Nastavení potvrdíme tlačítkem OK.

Výběr a použití nástroje z Nik Collection v galerii:

  1. V galerii Klikneme na náhled fotografie k úpravě pravým tlačítkem myši (nebo použijeme klávesu pro vyvolání místní nabídky)
  2. V zobrazené nabídce zvolíme položku Aplikace → dále zvolíme nástroj z Nik Collection

gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 207. Poslech všech dohromady zabral přes 2807 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 42% tedy 87 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Duna

Poslední hodnocenou audioknihou je Podivuhodný případ Benjamina Buttona a jiné povídky Hodnocení audioknihy 3/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 3/5.

Reklama