blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.


obrázek Logo

Dnes si ukážeme, jak jednoduše můžete naučit český Zoner Photo Studio novým kouskům. Přesněji sedm profesionálních fotografických programů, které má Google zdarma ke stažení. Jedná se přitom o velice silný balík nástrojů, pomocí kterých lze používat stovky velmi kvalitních filtrů, ostřících nástrojů nebo pomocníků pro odstranění šumu. Tyto programy lze sice také spouštět samostatně, nicméně ve spojení se jmenovaným Zonerem je použití i úpravy značně jednodušší. Já sám jsem si tento způsob velice oblíbil a myslím, že přidává mému stařičkému programu další přídavnou hodnotu.


obrázek Stránka Nik Collection

Nejprve je nutné si kolekci nástrojů stáhnout ze stránek. Zde v horním pravém rohu naleznete okdaz na stažení. Po vložení a oveření emailové adresy se za pár chvil ve vaší emailové schránce objeví odkaz ke stažení téměř 430 Mb instalačního souboru.

Po jednoduché instalaci a odsouhlasení licenčních podmínek se kolekce kolekce nástrojů nainstaluje do vašeho počítače. Jak jsem psal, již teď lze nástroje používat, pokud by jste ručně pustili exe soubory z adresáře s instalací programu.


obrázek Složka nikcollection-zoner

Pro spojení se tonerem je však potřeba některé soubory zkopírovat. Zvláště jiné složky. Nejprve proto doporučuji na disku připravit složku, kam budeme soubory kopírovat. Osobně preferuji složku přímo v disku C v našem případě nazvanou „Nikcollection-zoner“.


obrázek soubory

Teď je potřeba do složky zkopírovat sobory aplikací. V cestě c:\program files\google\nik collection najdete soubory 8bf. U každé ze sedmi aplikací jsou tyto soubory, jak v 32 tak v 64 bytové verzi. Protože však má údajně zoner problém s 64 bytovými rozšířeními, je nutné zkopírovat pouze ty z hlavních podadresářů. Tak jak je vidět na obrázku.


obrázek zoner zásuvné moduly

Pokud jste si všechny soubory zkopírovali do připravené složky, je musíme ještě v Zoneru nastavit cestu k adresáři, kam jsme soubory kopírovali. Otevřete si tedy v editačním režimu menu > efekty > zásuvné moduly > nastavení.


obrázek zoner zásuvné moduly nastaveni

Klikněte na tlačítko přidat, vyberte cestu k adresáři se zkopírovanými sobory a potvrďte tlačítkem Ok.


obrázek zoner zásuvné moduly

Jakmile ted v editoru otevřete menu > efekty > zásuvné moduly > uvidíte seznam Nik Collection a v něm nástroje Nik. Po výběru jednoho z efektů se načte přímo fotografie a po ukončení editace se změny na fotografii přenesou zpět do editoru.


obrázek modul načtený ze zoneru

No a v editoru si pak už s fotkou můžete pracovat jak jste zvyklí. Například použít ořez změnit, uložit do jiného souboru nebo například celé změny odvolat.


obrázek zoner

Osobně jsem si tento balík oblíbil díky obrovskému množství voleb a nastavení, ale také díky přehlednému náhledu změn v kombinaci se Zonerem, je to velmi silný balík nástrojů. Bohužel díky změně licencování jsem program Zoner Foto Studio přestal kupovat a zasekl jsem se na verzi 18, která měla ještě neomezenou licenci. Proto netuším zda-li popisovaný postup funguje i na nových verzích Zoneru X, který využívá předplatné, ani to zda již Zoner bez problémů využívá 64 bytové moduly.

Mohlo by Vás zajímat

Oficiální stránka Nik Collection (anglicky)

Proč nechci akceptovat nové licencování Zoneru


Štítky článku fotografie | nastaveni | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 18.02.2018 zobrazeno 222x
Předchozí článek Jak zdarma a jednoduše zaheslovat jediný soubor nebo adresář
Oprava - Služba Windows Update nemůže vyhledat aktualizace, protože tato služba není spuštěna. Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři