blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Nedávno jsem narazil na problém s instalací VMware tools do nově nainstalovaného systému Windows xp SP 3 v české jazykové mutaci. Přitom instalační iso stařičkého Windows XP je již několik let stejné a program VMware player byl zase naopak nejnovější tedy v aktuální verzi 12.5.4


takto vypadá windows XP bez přidání nástrojů VMware

Nejprve pár vět o tom co VMware tools je a proč je nutné jej do virtuálního stroje instalovat.
Jde o soubor ovladačů a nástrojů, který pomáhá optimalizovat samotný běh operačního systému. Poskytuje ovladače optimalizující využívání paměti a také umožnuje změnu rozlišení operačního systému v závislosti s velikosti okna prostředí a mnoho dalšího je tedy vždy na místě, aby Vám operační systém bez problému fungoval tuto sadu nástrojů nainstalovat.


na spodní části okna je vidět informace o absenci nástrojů VMware

Jak jsem již předestřel na začátku problém se vyskytuje podle všeho pouze na české lokalizaci Windows XP a pokud vím, tak se objevil zatím jen na VMware playeru verze 12. Jakmile nainstalujete samotný systém a začnete instalovat nástroje v poslední části instalátor náhle zobrazí, že se vracejí změny a bez dalšího vysvětlování prostě instalátor ukončí. Nikde jsem nenašel zmínku o tom, co je vlastně špatně. A nezbývalo tedy než hledat na internetu pomoc. Obecné hledání však žádný efekt nepřineslo a tak jsem byl konkrétnější a hledal jsem chyby přímo na českém Windows XP a VMware. A zde jsem byl již úspěšný a našel jsem, že před nějakou dobou popsal stejný problém na VMware foru jiný uživatel.


popis problému na foru VMware

Na té samé stránce poté najdete i řešení. Jde ve skutečnosti o problém s českými názvy cest. Instalátor totiž vytváři v cestě „C:\Documents and Settings\All Users\Data Aplikací“ určité soubory a dlouhé í na konci řetězce mu dělá problém. Řešení je tedy přenastavit v registrech Windows cestu pro změnu této cesty a po restartu nástroje instalátor bez problému vše nainstaluje.


instalator nástroju VMware pod os Windows XP

Postup opravy
Přes program regedit ve virtualním XP najít větev HKEY_LOCAL_MAC­HINE\Software\Mi­crosoft\Window­s\CurrentVersi­on\Explorer\U­ser Shell Folders\Common AppData. Defaultní hodnota pro Windows XP CZ je %ALLUSERSPROFI­LE%\Data aplikací. Tuto hodnotu změnit %ALLUSERSPROFI­LE%\Applicati­on Data a poté vytvořit složku Application v umístění C:\Documents and Settings\All Users.


instalace dokončena

Testování
Zajímavostí bylo, že jsem si tento problém chtěl vyzkoušet u sebe na počítači a ani v jednom z několika pokusů se mi nepovedlo problém nasimulovat. Ozývají se ale další a další lidé, že mají ten sám problém, takže kdo ví v čem je zakopán pes. Původně jsem si myslel, že by problém mohl mít něco společného se zrychlenou instalací operačního systému, tato domněnka se mi však při testech nepotvrdila.

Mohlo by Váz zajímat

Fórum VMware a popis problému


Štítky článku opravy | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 05.04.2017 zobrazeno 2 419x
Předchozí článek Rychlý kostým Batmana
Jak nastavit prohlížeč obrázků a faxu jako hlavní ve Windows 10 Další článek


1iconsocl.cz

Martin_49bz7

2017-11-21 20:10:28

Díky, hned vyzkouším!


2

WiSHiX

2018-05-16 10:58:49

FUNGUJE ! díky!


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama