blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnešní chytré telefony sebou přináší mnohdy nutnost internetového připojení, aby bylo možné využít všechny jejich funkce. Může nastat chvíle, kdy potřebujete k internetu přistoupit s notebookem nebo jiným připojením. V takových případech můžete využít Váš mobilní přístroj a pomoci něj se k internetu připojit.

Téměř všechny telefony na systému Android umožnují vytvořit přístupový bod, pomocí mobilního internetu a Wi-fi adaptéru mobilního přístroje. Může například sloužit k nouzovému připojení notebooku k internetu nebo či k dočasnému zprovoznění internetu na jiném přístroji. Většinou v mobilních telefonech dostupné internety májí jistá omezení v počtu přenesených dat. Není tedy přiliž vhodné telefon používat jako hlavní přístupový bod do internetu, ale pro nouzové připojení však přístroj skvěle stačí.

Zprovoznění je docela jednoduché. Ukážeme si je na dvou typech mobilních přístrojů. Starším Sony ericsonn Xperia a HTC Desire 500. Nabídky se u každého výrobce poněkud liší v principu, ale nacházejí na stejných místech. Takže pokud víte co hledat, zprovoznit funkci by neměl byt problém.


nastavení mobilního hostpotu son ericsson

1. Otevřete Menu a klikněte na tlačítko Nastavení. 2.Vyberte položku bezdrátové sítě. 3. Klikněte na položku Sdil. Int. a Přen. Příst. Bod. 4. Nast. přen hotspotu Wi-Fi. 5. Klikněte na položku Přenosný hotspot. 6. Klikněte na konfiguraci. 7. SSID je název sítě která bude vidět v okolí kdykoliv zapnete sdílení internetu také mužete nastavit heslo. a konfiguraci uložit.


nastavení vytvoření mobilního Hostpoptu na telefonu HTC

HTC 1.kliněte na menu. 2.Položka nastavení. 3. Položka Další 4. Sdílení mobilní sítě. 5. Přenosný hotspot 6. Nastavení přenosného Hotspotu. 7. Změnit si vlastní jméno sítě a zvolit heslo.


Dialog na vložení hesla na Windows 8.1

Jakmile zapnete sdílení internetu, stačí již jen vyhledat Wi-Fi sítě v okolí a připojit se k Vámi vytvořené Wi-Fi. Pamatujte na omezenou rychlost, na vydrž mobilního telefonu jellikož se při sdílení připojení rychleji vybíjí a také počítejte s omezením počtu dat mobilního tarifu.

Mohlo by Vás zajímat

Jak v přístrojích Android uvolnit volné místo

Ovládejte svůj telefon přes počítač


Štítky článku android | elektronicka-komunik | internet | mobilni | nastaveni |
Autor Ijacek.007 08.11.2015 zobrazeno 2 094x
Předchozí článek Jak zabránit náhodnému odpojování bluetooth zařízení
Jak zakázat upozornění na přechod na Windows 10 Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 40% tedy 81 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Modlitba za Černobyl - Kronika budoucnosti

Poslední hodnocenou audioknihou je Babička pozdravuje a omlouvá se Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama