blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Pokud používáte počítač každý den. Máte vedle něj položený telefon se systémem android, který je náhodou přes Wi-Fi připojen do stejné sítě jako počítač na kterém pracujete. Můžete si práci s telefonem značně ulehčit.

Odesílání SMS kopírovaní dat nebo jen vytvoření či editace kontaktu. To vše můžete dělat rychle a pohodlně od klávesnice vašeho pc. Stačí vám k tomu jediná aplikace, která je v tuto chvíli v beta verzi. Jmenuje se Airdroid.


Obrázek

Po spuštění aplikace zobrazí jakou adresu a heslo musíte použít aby jste se dostaly do ovládaní vašeho přístroje z webového prohlížeče. Poté stačí již do internetového prohlížeče napsat adresu, heslo a můžete váš telefon pohodlně ovládat přes webové rozhraní.


Obrázek

Ovládaní je neskutečně rychle a velice jednoduché pomocí pár ikonek můžete prakticky ovládat celý telefon. Můžete se podívat jak je na tom váš telefon s volnou pamětí. Kolik čeho vám na paměťové kartě zabírají aplikace a kolik fotky či videosekvence. Můžete pomoci jednoduchého diskového manažera otevírat přehrávat mazat či kopírovat z počítače či do telefonu jakékoliv data.


Obrázek

Můžete jednoduše a rychle psát sms, měnit vyzvánění telefonu, instalovat aplikace. AirDroid je aplikace, která i když je dostupná zatím pouze v betě (což znamená testovací verze) je naprosto nabitá funkcemi. Ajaxové prostředí je rychlé a vše funguje jak má.

Rozhodně tuto aplikaci doporučuji vyskoušet každému kdo chce vědět jak muže svůj android ovládat rychleji a oceni jeho rychlost hlavně při psaní sms. Přece jen klávesnice počítače je pro ovládaní mnohem použitelnější než jakýkoliv displej telefonu.

Já zatím narazil pouze na problém kdy nešla odeslat sms kontaktu, který obsahoval české znaky například č doufám, že ale autoři i tyto chybičky opraví. Zatím jsem psal jen o spojení prostřednictvím Wi-Fi. Airdroid umí ale s telefonem komunikovat i pomoci USB kabelu. Pokud tedy normálně nepoužíváte připojení k Wi-Fi, ale chcete si program vyzkoušet stačí vám připojit USB kabel.

Mohlo by Vás zajímat

Jak v telefonech či tabletech se systémem Android uvolnit místo

Jak zjistit název písničky


Štítky článku android | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 14.12.2011 zobrazeno 6 733x
Předchozí článek RocketDock
Aplikace pro sledování výdajů aut acar Další článek


1iconladinek.com

ladinek

2011-12-14 20:52:45

Bohuzel, od nokiiho pcsuite+bt spojeni jsem nevidel lepsi funkcnost… jedna z veci ktera androidu chybi…


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2011-12-15 10:09:05

no pokud se jedna o nejjednodušší ovládaní telefonu pomocí další aplikace tak podle mého nejlepší program pro ovládaní byl MyPhoneExplorer program který fungoval jako první na všech sony ericson telefonech a tímto programem si mohl s telefonem dělat vše. je i ve verzi pro Android tak to vyzkoušej myslím že s něj budeš nadšený. mě se libý Airdroid protože nemusíš na pc nic instalovat jen otevřeš prohlížeč.


3

Pepa H

2014-01-21 21:54:48

Zdar Víťo, nevím jak spustit airdroid- v zipu není exe soubor


gravatar4iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2014-01-22 10:24:53

Ahoj Pepo, postup použití je jednoduchý do telefonu si stáhneš aplikaci Airdroid například přes Google Play. Telefon připojíš na domácí wifi a poté spustíš aplikaci v telefonu. Aplikace ti poté napíše na jaké adrese jej mužeš najít například v 192.168.1.20:8888 tuto adresu přesně napíšeš do internetového prohlížeče na počítači který je v té samé síti takže typicky další počítač doma který je připojen k internetu. Jakmile z počítače otevřeš adresu kterou píše mobilní aplikace telefon se zeptá zda má s tebou komunikovat. Jakmile komunikaci povolíš v prohlížeči se ti spustí ovládací část a můžeš vesele telefon ovládat.


5

Crazy

2014-11-11 14:24:51

AirDroid je super, používám skoro pořád, lepší než hledat kabel USB, stačí WiFi a nebo mobilni internet :-)


gravatar6iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2014-11-12 10:20:53

jj Crazy taky jsem si na něj zvykl a používám jej pokaždé když potřebuji s telefonem cokoliv dělat :)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 77 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Peníze a zdravý selský rozum

Poslední hodnocenou audioknihou je Opuštěná společnost Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4.5/5.

Reklama