Dnes si ukážeme, jak ručně aktualizovat velmi starý FW s novým kontrolérem unifi. Jak si ukážeme, úplně jednoduchá cesta to totiž není.
Zákazník si objednal dvojici nových Unifi AP, které jsou aktuálně pro obě frekvence jak 2.5 tak 5 GHz a přál si je připojit ke kontroléru, který už staré AP obsluhoval. Po chvíli jsem zjistil, že používá starý Unifi kontrolér a proto do nich nové AP prostě nepřidám. Zazálohoval jsem si konfiguraci a pokusil se aktualizovat verzi kontroléru, což skončilo neúspěchem. Odinstaloval jsem tedy celý kontroler a nainstaloval jej znovu. V prvním kroku naimportoval za zálohovanou databázi a měl jsem nový kontrolér s funkčním spojením. Vše vypadalo dobře, přidal jsem nové AP a poté jsem si všiml, že všechny staré nejdou ovládat, protože mají starý firmware.
Následoval pokus aktualizovat systém na starých AP, nicméně vždy to skončilo chybou. Na stránkách podpory jsem našel, že je nutné aktualizovat postupně přes několik verzí. Unifi sice umožňuje nahrát libovolnou aktualizaci pomocí odkazu, nicméně ani tento postup nefungoval, protože AP tvrdilo, že aktualizační soubor je poškozen.
Pro nahrání aktualizačního souboru přímo do AP a spuštění ruční aktualizace budeme potřebovat SSH přístup v defaultu, jde o přihlášení ubnt / ubnt v administraci si pak můžete heslo nastavit i zobrazit. Pokud heslo máte nebo si jej můžete přečíst z funkčního kontroleru, nemusíte obnovovat AP do továrního nastavení (Nastaveni > Umístění a dole položka Ověřování zařízení ). V opačném případe budete muset k Unifi fyzicky dojít a pomocí sponky a restartovacího tlačítka smazat nastavení AP, tím restartujete celou jeho konfiguraci i s heslem pro ssh přístup.
Pokud tedy máme SSH přístupové údaje pomocí WinSCP se přihlásíme k AP. Nastavení dle obrázku. Protokol SCP IP adresa vašeho AP a přihlášení dle vašeho nastaveného hesla nebo defaultní ubnt / ubnt.
Po přihlášení v adresářové struktuře na AP najeďte na cestu /tmp/ a nahrajte do této cesty aktualizační soubor.
Nahraný soubor v adresáři /tmp/ přejmenujte na fwupdate.bin . Po přejmenování můžete WinSCP ukončit.
Pomocí PUTTY se připojíme k AP a teď zadáme příkaz „syswrapper.sh upgrade2 &“, který provede aktualizaci z nahraného souboru a provede restart AP. Než AP najede, někdy mu trvá i několik minut. Pokud máte AP na očích, mělo by začít blikat. Po nastartování bude mít již verzi FW, kterou jste do zařízení nahráli.
Mohlo by Vás zajímat
Robert
2019-10-08 02:47:10Vynikající návod, perfektně popsáno a samozřejmě funkční. Vřelé díky
smyky
2020-11-17 12:21:38Super navod. Vic takových lidi joko ty a bude tenm svet zase trochu lepsi.
Vložit komentář
* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři