blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dnes si ukážeme, jak ručně aktualizovat velmi starý FW s novým kontrolérem unifi. Jak si ukážeme, úplně jednoduchá cesta to totiž není.

Zákazník si objednal dvojici nových Unifi AP, které jsou aktuálně pro obě frekvence jak 2.5 tak 5 GHz a přál si je připojit ke kontroléru, který už staré AP obsluhoval. Po chvíli jsem zjistil, že používá starý Unifi kontrolér a proto do nich nové AP prostě nepřidám. Zazálohoval jsem si konfiguraci a pokusil se aktualizovat verzi kontroléru, což skončilo neúspěchem. Odinstaloval jsem tedy celý kontroler a nainstaloval jej znovu. V prvním kroku naimportoval za zálohovanou databázi a měl jsem nový kontrolér s funkčním spojením. Vše vypadalo dobře, přidal jsem nové AP a poté jsem si všiml, že všechny staré nejdou ovládat, protože mají starý firmware.


obrázek Unifi kontroler

Následoval pokus aktualizovat systém na starých AP, nicméně vždy to skončilo chybou. Na stránkách podpory jsem našel, že je nutné aktualizovat postupně přes několik verzí. Unifi sice umožňuje nahrát libovolnou aktualizaci pomocí odkazu, nicméně ani tento postup nefungoval, protože AP tvrdilo, že aktualizační soubor je poškozen.


obrázek Unifi kontroler

Pro nahrání aktualizačního souboru přímo do AP a spuštění ruční aktualizace budeme potřebovat SSH přístup v defaultu, jde o přihlášení ubnt / ubnt v administraci si pak můžete heslo nastavit i zobrazit. Pokud heslo máte nebo si jej můžete přečíst z funkčního kontroleru, nemusíte obnovovat AP do továrního nastavení (Nastaveni > Umístění a dole položka Ověřování zařízení ). V opačném případe budete muset k Unifi fyzicky dojít a pomocí sponky a restartovacího tlačítka smazat nastavení AP, tím restartujete celou jeho konfiguraci i s heslem pro ssh přístup.


obrázek WinSCP připojení k Unifi

Pokud tedy máme SSH přístupové údaje pomocí WinSCP se přihlásíme k AP. Nastavení dle obrázku. Protokol SCP IP adresa vašeho AP a přihlášení dle vašeho nastaveného hesla nebo defaultní ubnt / ubnt.


obrázek WinSCP kopírování Firmware

Po přihlášení v adresářové struktuře na AP najeďte na cestu /tmp/ a nahrajte do této cesty aktualizační soubor.


obrázek Přejmenování souboru s FW

Nahraný soubor v adresáři /tmp/ přejmenujte na fwupdate.bin . Po přejmenování můžete WinSCP ukončit.


obrázek Upgrade Unifi pomocí SSH

Pomocí PUTTY se připojíme k AP a teď zadáme příkaz „syswrapper.sh upgrade2 &“, který provede aktualizaci z nahraného souboru a provede restart AP. Než AP najede, někdy mu trvá i několik minut. Pokud máte AP na očích, mělo by začít blikat. Po nastartování bude mít již verzi FW, kterou jste do zařízení nahráli.

Mohlo by Vás zajímat

UBNT Firmware ke stažení

Stránka programu WinSCP

Stránka programu PUTTY


Štítky článku myslenky | nastaveni | opravy | skutecnost |
Autor Ijacek.007 24.08.2019 Opravil(a) sokorka zobrazeno 164x
Předchozí článek Dell notebook po migraci disku nefunguje zvuk, správce zařízení hlásí chybu CPU
Jak nainstalovat Synology krok za krokem Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 130. Poslech všech dohromady zabral přes 1875 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 49% tedy 64 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orel mezi vlky

Poslední hodnocenou audioknihou je Dítě číslo 44 .

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi .

Reklama