blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Rád bych zde představil velmi mrazivou knihu. Knihu popisující českou republiku ve světle, ve kterém jsem jí já osobně doposud neznal. Knihu popisující popravdě okolnosti justiční vraždy Milady Horákové i jejího života.

Autorem spisovatel zabývající se především literaturou faktu, Miroslav Ivanov. Podrobně se věnuje rodině Milady Horákové od jejího mládí až po násilné ukončení jejího života na dvoře pankrácké věznice. Na základě archivních dokumentů a svědectví pamětníku se tak můžete vydat na cestu končící oprátkou vykonstruovaného komunistického procesu. Cestu velmi zajímavou na začátky práce ve svazu žen. Na prožití i věznění za druhé světové války i o nasazení v politice po druhé světové válce.

Obal audioknihy Milada Horáková justiční vražda

Osobně jsem o paní JUDr. Miladě Horákové moc nevěděl. Ve školách se o podobných procesech v době mého pobytu moc nemluvilo. O to více mě překvapil samotný výčet práce i uznání této neobyčejné ženy. Neméně zajímavé jsou ale historicky doložená fakta o komunistické straně. I o tlaku, který na naši republiku vyvíjel sovětský svaz. V době, kdy se nechávají někteří poslanci komunistické strany slyšet, že za okupace v české republiky sovětskými vojsky umírali neviní lidé na autonehody je dobré si připomenout rozsah nebezpečí komunistů.

Vzhledem k použitým informacím si myslím že, podobná literatura faktu by se měla stát součástí osnovy našich škol. Autor vychází s archivních dokumentů, ale také porovnává jednotlivé verze informací tak aby odhalil střípky nepravý nebo záměrné dezinformace, a tak se dopátral nejpravděpodob­nějšího verze událostí. Mimochodem vůbec jsem netušil ani to, kolik světových osobností oněch padesátých let žádalo tehdejšího prezidenta Gottwalda o shovívavost.


Informace a hodnocení knihy Milada Horáková - Justiční vražda.

A právě všechny tyto informace se můžete dozvědět v této knize nebo její audiovizuální podobě. Audiokniha je dlouhá přes 14 a pul hodiny a namluvila ji dvojice Jitka Smutná, Martin Zahálka. Ženské hlasy tam má mluví paní Smutná zatím co celou knihou provází a mužské rozhovory předčítá pan Zahálka. Jedná si se o části z přelíčení nebo z jiného hlasového projevu je zvuk patřičně upraven a tím dává celému vyprávění další kapku autentičnosti.

Mohlo by Vás zajímat

Audiokniha na portálu Audiotéka

Audiokniha na portálu Audiolibrix

Kniha na potálu databazeknih.cz


Štítky článku myslenky | recenze | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 13.12.2019 Opravil(a) sokorka zobrazeno 193x
Předchozí článek Recenze už zase skáču přes Merde
Recenze knihy Forrest Gump Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 40% tedy 81 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Modlitba za Černobyl - Kronika budoucnosti

Poslední hodnocenou audioknihou je Babička pozdravuje a omlouvá se Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama