blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Letos jsme si jako cíl naší dovolené vybrali apartmán v malé obci na chorvatském pobřeží. Přijměte naše pozvání a pojďte se na tuto vesničku na chvíli podívat trochu blíže.

Letošní dovolená byla jako každá jiná naprosto originální. Každým rokem se v Chorvatsku vydáváme na jiné místa, abychom s rodinou mohli objevovat okolí. Letos poprvé jsme se však vydali, tak trochu omylem a tak trochu schválně, na místo kde jsme již byli. Ne sice přímo do stejného domu, ale do stejné vesnice. Je tomu přesně 7 let, co jsme se do Marušiči vydali poprvé. Byla to tehdy naše první společná dovolená. Po sedmi letech jsme se do této malebné vesničky vydali znovu.


pohled na vesničku z cestičky nad kostelíkem

Vesnice Marušiči se nachází na skalnatém pobřeží spojující města Omiš s letoviskem Makarská. Samotná vesnička je oproti minulému cílů, jenž bylo město Zaostrog, velmi klidné místo. Vesničkou prochází hlavní dopravní tepna, nad cestou se nachází malý kostelík a pod cestou na skalnatém pobřeží je několik příkrých betonových cest k množství apartmánů. Některé cesty k apartmánům jsou díky zdejšímu terénu opravdu příkré a tak je dobré předem se připravit na možnost, že při parkování bude potřeba někdy velká dávka trpělivosti. Členitost terénu však není problémem jen pro parkování, ale také při přístupu do samotného apartmánu nebo k moři. Témeř všude totiž naleznete schody, které budete muset překonat při své cestě za mořem. Letos jsme měli apartmán na půli cest mezi pláží a parkovištěm. Schody nás tak čekaly všude. Ať už jsme se rozhodli jít na pláž nebo k autu na výlet.


nejfocenější pláž v Marušiči

Vesnička je jinak velmi klidným místem, najdete zde pouze jediný obchod a několik restaurací, které se nacházejí u hlavní cesty. Na vše ostatní zapomeňte, pokud dostanete chuť na zmrzlinu nebo nějakou větší zábavu je nutné sednout do auta a posunout se do Omiše nebo na Makarskou. Ne vždy je to však na škodu a například já jsem si ve vesničce oba pobyty užíval. Pláže ve vesnici jsou oblázkové a střídající se s části betonu, díky kterým se daří využít téměř každého místa u moře. Spousta míst je zde soukromých a nabízí tedy úplně jiný odpočinek oproti přeplněným plážím v letoviscích.


schody na pláž není jich zrovna málo

Pokud hledáte klinou oblast s krásným pobřežím čistou vodou a zábavou dostupnou autem do 20 minut, pak Marušiči může být právě to, co hledáte. Jde o idealní bod i pro další výlety jak do vnitrozemí. Například Červené a Modré jezero v Imotski. Tak po pobřeží jako je Omiš, Makarská nebo další a další místa. Mějte však na paměti, že klid je vykoupen jediným obchodem, absenci jakéhokoli stánku se zmrzlinou a také problematičtějším přístupem, jak do jednotlivých apartmánů tak také přímo na pláže.


oblázkové pláže s prvky betonu pro maximální využití

Mohlo by Vás zajímat

Chorvatsko Zaostrog

Další články o Chrvatsku


Štítky článku deti | fotografie | chorvatsko | rodina | skutecnost |
Autor Ijacek.007 14.09.2017 zobrazeno 3 067x
Předchozí článek Praskání řemínku Garmin přístrojů pokračuje
Červené a Modré jezero u města Imotsky Další článek


1iconwww.zivotempoitalsku.cz

Životem po italsku

2017-09-14 23:22:52

Jééé úplně jsem si připomněla dovolené, když jsme přesně tohle krásné místo našli! Vrátili jsme se tam asi třikrát a ta malá ukrytá pláž je prostě úchvatná :) Krásná první fotka! :)


gravatar2iconwww.tlustjoch.blog.cz

TlusŤjoch

2017-09-15 08:44:24

Malebné místo. Zajímavé je, že ještě za Rakouska Uherska tu místo těch pinií rostly duby a buky. Ty se však kvůli stavbě lodí vykácely, deště smetly zeminu a zůstaly jen ty vápencové skály…


3iconwww.days-of-daysy.blogspot.com

Daysy

2017-09-15 08:47:20

Máš to krásně zdokumentované. :) Hned bych zas jela taky někam do tepla, i když je to jen zhruba měsíc, co jsem se vrátila.


gravatar4iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2017-09-15 08:57:23

TlusŤjoch no pozůstatky po lidské činosti najdeš v přírodě všude. V době kdy se ty lesy kácely bylo celé okolí jaksi jiné :-)


5iconjaponsky-dum.blog.cz/

Joina

2017-09-15 15:20:37

První fotka vypadá jako kdyby tam byl konec světa. Když si odmylím ty kopce v dálce. Klidné místa ráda. Ale když obchod zavírají už ve 4 odpoledne nebo otevírají hospodu v 6 večer je docela nanervy.


gravatar6iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2017-09-15 20:34:28

no obchod otevíraly v 7 a zavíraly v 20 hodin protože bylo mimo sezonu myslím že v hlavní sezóně je ten obchod otevřený ještě déle dle přelepené otevírací doby. Hospody mě vážně nezajímaly.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama