blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Jak je vidět, firma Garmin má vážně problém vyrobit gumový řemínek, který by byl schopen vydržet více jak rok, bez toho aniž by se rozpadl. .

Je to až zarážející, jak firma Garmin naprosto ignoruje problémy se svými výrobky. Během několika následujících let jsem vlastnil trojici hodinek a u všech mi popraskal řemínek. Měl jsem teroreticky štěstí, protože u všech mnou vlastněných přístrojů, bylo možné prasklé řemínky relativně jednoduše vyměnit. Nicméně na trhu jsou i přístroje, u kterých je řemínek neoddělitelně s přístrojem spojen. U dvou předchozích modelů Forerunner 10 a Forerunner 15 jsem méně kvalitní materiál přikládal k nižší ceně. Nicméně úplně stejně začal praskat i řemínek přístroje Fenix 3, což je přístroj v době pořízení na samém vrcholu ceníku. Tedy vlajková prodejní značka výrobce.


po téměř roce používání opět stejný problém jako u předchozích modelů pásek praská

Ve všech případech došlo k poškození řemínku z vnitřní strany. Bez sundání přístroje a důkladné kontroly problém vidět není. I když mi praskly dva řemínky předtím nenapadlo mě, že do roka praskne i tento a tak jsem samozřejmě kontrolu neprováděl. On totiž Garmin k reklamaci řemínku přistupuje trochu zvláštně. O čemž jsem se přesvědčil v případě hodinek Forerunner 15, kdy mi servis odmítl uznat reklamaci řemínku. Odůvodnění bylo přitom ze strany servisu podáno, že je řemínek popraskán na více místech a že je přístroj znečištěn. Pro reklamaci však musíte přístroj odeslat do servisu a jste tedy díky problémům s řemínkem bez něj. U takto velké firmy postup nechápu. Garmin o problémech svých řemínků musí vědět. Ideální by tedy bylo, kdyby firma zaslala na základě poškozeného řemínku řemínek nový a uživateli by zůstal přístroj.


pohled na eshop firmy garmin

Pokud Vám servis reklamaci neuzná nebo se přístroje nechcete na několik týdnu vzdát (kvůli reklamaci s nejasným výsledkem. Já z vlastní zkušenosti vím že i když je jasné, že jste řemínek nevyužívali jinak než je v souladu s návodem, reklamační technik může být jiného názoru). Musíte si řemínek obstarat a vyměnit sami. S výměnou problém u většiny modelů již opravdu není, nicméně pořízení nemusí být úplně levná záležitost. Například originální řemínek ze stránek Garmin stojí pro model Fenix 3 bez poštovného 990 kč. Při představě, že je to investice na jeden rok to není zrovna dobrý obchod.

Vzhledem k nedůvěře servisu, díky minulým reklamacím, jsem se rozhodl, že svůj přístroj do servisu nepošlu. Zmenšil jsem si originální kovový řemínek, aby mi sedl na ruku a v Číně jsem si objednal nové řemínky. Kovový řemínek totiž dá hodinkám úplně jiný vzhled, nicméně na ruce je pro mě přece jen příjemnější gumový nebo kožený materiál. Ceny v Číně jsou také mnohem zajímavější, protože plastový řemínek se dá pořídit za cenu 100 kč i s poštovným a kožený potom za cenu nepřesahující 260 kč. Originál koženého řemínku se dá u Garminu pořídit za 1690 bez poštovného. Rozdíl v cenách je tedy značný. Kolik vydrží čínský řemínek musím zjisti nicméně i kdyby vydržel jen jeden rok, jako jeho předražený originál pořád si za cenu jednoho řemínku můžu pořídit více jak 5 neoriginálních.


pohled na originální i čínské pásky k přístroji garmin fenix3

Oba řemínky s Číny jsem objednal ve stejný den a obě typické čínské obálky na mě také stejný den čekaly ve schránce přesně 15 dní od objednání a zaplacení. Obojí balení obsahovalo samotný řemínek a dvojici šroubováčků pomocí niž je možné provést výměnu. Bohužel ani v jednom balení nenaleznete osku a šroubky takže si musíte dát pozor na původní osku. Zde je rozdíl oproti originálnímu předraženému balení výrobce ten totiž osku k řemínku přikládá. Pojďme se důkladněji podívat na čínské řemínky.

Silikonový řemínek

Řemínek je na omak mnohem měkčí. Více se ohýbá oproti originálu je lehčí. Na těle přístroje sedí bez sebemenšího problému. Železná sponka zapínání je oproti originálu menší. Jako minus musím označit vroubek na zajišťovacím očku na řemínku.


vlevo čínský silikonový pásek v pravo originál rozpraskaný garmin pásek

U originálního pásku totiž zajišťovací klip zapadne do díky pásku a celkem spolehlivě tak drží, aniž by se klip po pásku posouval. Čínská kopie má zajišťovací klip zkopírován také, nicméně je mnohem menší nezaklapne tak pěkně. Je to docela škoda protože zajištění zbytku pásku za sponkou je v každodenním používání docela důležité. Až na tento „prohřešek“ však levnému pásku není co vytknout.

Kožený pásek


čínské i originální pásky k přístroji Garmin fenix 3

Popravdě na tento pásek jsem se těšil nejvíce. eho decentní červená barva na fotkách měla ladit z tělem přístroje a kontrastovat tak spojení kůže a materiálu použitého v hodinkách. Oko zapínání je stejné jako u čínského silikonového pásku. Je tedy menší než u originálního zapínání. Tento pásek je však vybaven dvěma zajištěními zbytku pásku a to prvním hned za sponou zapínání a druhým, který je volně nastavitelný na zbytku pásku. Díky tomu se i při utažení řemínku spolehlivě zajistí zbytek pásku a nikde zbytečně při používání nezavazí. Počet dírek v pásku i jejich rozestupy mi plně vyhovují.

Začínám tedy tento pásek testovat a uvidíme, kolik toho tyto levnější kopie vydrží oproti originálu. Je jasné, že se nic se neprojeví hned nicméně už teď mě velice zajímá, zda pásky umřou před rokem používání nebo se dovedou alespoň vyrovnat svým materiálově nekvalitním originálům.

Mohlo by Vás zajímat

Reklamace praského řemínku Garmin Forerunner

Sportovní hodinky Garmnin Fenix3


Štítky článku garmin | opravy | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 19.08.2017 zobrazeno 4 568x
Předchozí článek Výměna zadního krytu Honor 7
Chorvatsko a vesnička Marušiči Další článek


1

Dami

2018-06-14 16:49:10

U hodnocení čínské repliky chybí jedna důležitá věc. taktéž jsem si pásek z Číny k Fénix 3 objednal a s hodnocením naprosto souhlasím. ALE. Na jedné akci jsem měl hodinky s tímto páskem na ruce čtyři dny bez sundání s výjimkou mytí a sprchování. Kůže na ruce mi pod páskem zarudla a sloupala se. Čínská replika letěla do odpadu. Bohužel, složení materiálu asi nebylo zrovna zdraví prospěšné. Jinak bych byl taky spokojený.


gravatar2iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2018-06-14 18:23:21

Dami
no já si oblíbil kožený „červený“ pásek nosím ho téměř nepřerušovaně již více jak 10 měsícu s hodinami běžně i spím kvuli monitoringu spánku a žádné zarudnutí mě nepostihlo. Asi jsi měl hold špatný kus ja jsem s tím čínským o 1000% spokojenější než s originálním páskem.


3

Blutarg

2018-12-13 20:42:19

Souhlasím s výše uvedeným problémem. Mám Garmin 920XT (obdoba Fénix 3) a už mi praská třetí řemínek. Všechny jsem koupil přímo od Garmin.cz, ale souhlasím, že to vydrží sotva rok. Agresivní pot? Nevím… Zkusím si koupit nějaký kožený. Uvidíme, co bude dál.


4

Prečák_1YKd1

2019-09-29 20:12:13

Dobrý den, můžu přispět svojí zkušeností – horní řemínek (s přezkou) začal praskat, hodinky byly v záruce a tak putovaly zpět do Alzy. Do zprávy jsem napsal, že spodní řemínek již také vypadá jako načnutý a že by pravděpodobně bylo vhodné vyměnit i ten. Asi uhádnete, jak to dopadlo. Samozřejmě vyměnili pouze ten roztržený. S kamarády jsme si nakonec objednali pár napodobenin na Ali expressu ze silikonu a musím říct, že jsme s nimi všichni naprosto spokojeni. Můj první příjemný postřeh byl, že řemínky jsou naprosto bez zápachu, zatímco originální řemínek i po umytí mýdlem vydával divný nepříjemný pach, chvíli mi trvalo, než mi došlo, že to je samotný řemínek, ale bylo to tak…


5

TheTiger

2019-11-05 08:40:31

@Prečák_1YKd1 Nejaky link na ten overeny nezapachajuci cinsky produkt na alibabe sa nenajde? Je tam vellmi vela verzii…


gravatar6iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2019-11-06 18:27:32

Zdravím
klidně tady link hodím protože jsem jej dohledal. Nicméně článek je dva roky starý a prodejce ani produkt na aliexpresu již není pokud pomuže tak ověřený produkt byl tenhle. Bohužel budete muset najít vlastní cestu když už to předchozí prodejce neprodává. https://www.aliexpress.com/…3560758.html


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama