blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Letos jsme si splnili dávný sen a při pobytu v Chorvatsku jsme navštívili turisticky hojně navštěvovaný Dubrovník. Jak se nám líbil a kolik tahle sranda stojí, se dočtete na následujících řádcích.
Pohled do města z hradeb

Dubrovník se nachází téměř 180 km jižně od Makarské. Při cestě na jih po pobřeží navíc musíte projed 10 km územím Bosny a Hercegoviny, takže Vás čekají dvě hraniční kontroly při každé cestě. I když na české pasy jsou celníci zvyklý a většinou auta pouští bez větších problémů. My na cestě nezaznamenali sebemenší problém. Jednou dokonce celník jen podržel pasy chvíli v ruce a pak nás pustil dál.


jedno z dostupných a relativně levnějších parkovišť


pohled na město od parkovacího domu

Po příjezdu doporučuji parkoviště garda Iljijina Glavica,které najdete na souřadnicích 42.645175N, 18.103202E. Nicméně parkování zde není zrovna levné. Připravte se na 40 kun / hodinu. My za parkovné platili 200 kun. V parkovacím domě jsou automaty, kterými parkování zaplatíte. Lze přitom platit jak hotově, tak pomocí platební karty. Z parkovacího domu lze pak uličkou plnou schodů dorazíte téměř před hlavní vchod historického městečka ukrytého za hradby.


Pohled na davy turistu i autobusů je možné vidět z hradeb okolo Dubrovníku.


Obrázek

Dorazíte tak před západní bránu. Mimochodem u této brány jsme našli také parkoviště. Nicméně cena na ceduli hlásala 75kun / hodinu. Hned po vstupu bránou do města budete před sebou mít kašnu. Po pravé straně najdete informační centrum, ve kterém si můžete koupit vstupenku na hradby. Ta byla ještě loni za cenu 150kun / osoba nicméně letos je cena 200 kun / dospělý. Děti do 7 let vstupné neplatí. Jak je to se staršími dětmi nevím, před zdražením děti platili 50 Kun, takže teď je to zřejmě více. Jakmile si zaplatíte vstup na hradby, čeká vás 2 Km procházka na vrcholu opevnění, ze které si můžete prohlédnout celé historické město. Hradby jsou kolem celého historického městečka, takže pokud máte dostatek času i chuti (na přímém slunci v davu turistů energie někdy velice rychle vyprchá) můžete si obejít celé město ze všech úhlů.


Obrázek


Obrázek

My se vydali nejprve kolem celého města po hradbách a poté si prošli ulici lemovanou obchůdky a restauracemi až k přístavu. U jedné z restaurací jsme si koupili zmrzlinu, také poněkud předraženou. Vyšla na 14 Kun / kopeček. Dále jsme se vydali kolem přístavu na pravou stranu do mořského akvária.


Obrázek


Obrázek

Přímo pod ochranou vstupu do přístavu totiž najdete vodní akvárium. Zde se platí samostatné vstupné 60 Kun dospělý a 40 Kun dítě (tentokrát vstupné platila i naše 6letá dcera.). Najdete zde několik druhů ryb, mořskou želvu, ale například i žraloka. Akvárium je krásně osvětleno a je zde klid. Pokud ovšem jako my nenarazíte na školní výlet. To se potom prostory akvária může rozeznít nepříjemným hlukem.


Obrázek


Obrázek

Po návštěvě akvária jsme si prošli pár malebných uliček, odlovili keš hry Geocaching ukrytou přímo v historickém městě a vydali se zpátky na parkoviště. S procházkou po hradbách jsme v Dubrovníku strávili něco málo přes 4 hodiny. Z obhlídky krásného historického města jsme si také odnesli menší úpal z hradeb i obrovské množství turistu, i když jsme na místě nebyli ještě na vrcholu sezóny. Městečko je to pěkné, nicméně na můj vkus již příliš předražené.

Mohlo by Vás zajímat

60 fotografií Dubrovníku které jsme nafotily

Archeologické vykopávky města Salona ve městě Solin

Trogír roku 2014


Štítky článku fotografie | chorvatsko | myslenky | skutecnost | zabava | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 22.06.2019 zobrazeno 696x
Předchozí článek Akce audiotéky, vybrané audioknihy za magickou částku 99 korun
Artemis recenze knihy Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 203. Poslech všech dohromady zabral přes 2758 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 38% tedy 78 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Gate C30

Poslední hodnocenou audioknihou je Peníze a zdravý selský rozum Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama