blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Gecaching je světová hra pocházející z Ameriky. Vznikla krátce po vypnutí umělého rušení americké vojenské technologie GPS, kterou dnes využívají téměř všechny Navigace. Principem hry je objevovat krásné a zajímavé místa či příběhy. Po celém světě jsou rozmístěny „poklady“ krabičky, které jsou právě díky GPS zaměřeny. Účelem hry je pomocí webové stránky Geocaching.com najít ve vašem okolí nejbližší skrytou krabičku a vydat se ji najít pomocí souřadnic.


obsah nové krabičky pro hru Geocaching

Krabičky, které se také nazývají keše, však bývají mnohdy důmyslně ukryté. Aby je náhodou nemohly najít děti nebo lidé, kteří hru nehrají. Krabičky se totiž velmi rády ztrácejí, pokud nejsou správně ukryté a hrozilo by tak, že krabičku někdo ukradne a mezi tím ji budou hráči se souřadnicemi marně hledat. K odlovu tedy potřebujete nejen znát správné souřadnice, ale například i popis místa kde či nápovědu, které se říka Hint. Nápověda se hodí, obzvláště pokud se keš nachází na frekventovaném místě. Obecně totiž platí, že odlov krabičky by měl být nenápadný. Pokud se v okolí pohybují lidé je dobré vyčkat, dokud na místě nebude klid. Pokud na místě vyvoláte rozruch nenechavci se Vás pokusí sledovat a pokud by Vás při nalezení krabičky viděli, mohli by ji po vašem odchodu navštívit také v horším případě by ji mohly ukrást a další hráči by na místě krabičku hledali marně.


místo kde je schovaná krabička

Keší je také několik typů a velikostí. Tou nejoblíbenější je takzvaná Tradiční. Tato keš je označena zelenou ikonkou krabičky a znamená, že na souřadnicích naleznete přímo skrýš s keší. Dalším oblíbeným typem jsou například Multiny, tedy skupina několika souřadnic, které po navštívení a splnění podmínek Vás dovedou do cíle, kde se nachází krabička. Typu je hodně a nemá smysl je zde všechny vypisovat se všemi se seznámíte v průběhu hry.


záber na GPS přístroj Garmin GPSmap 60

Co je potřeba pro hraní Geocachingu
Pro hraní hry je potřeba jen mít přístup k internetu a trochu času. Samozdřejmě je dobré mít například GPS přístroj nejlépe turistický. Automobilová navigace se k hledání moc nehodí. Má totiž tendence přilepovat Vás k nejblišší cestě. Dnes se dájí krabičky hledat ale i například pomocí mobilních telefonů. Pokud ale okolí s ukrytou krabičkou znáte, nemusíte mit ani navigaci dokonce jsou lidé, kteří tuto hru hrají pouze s kompasem a mapou. Tento způsob je již opravdu jen pro náročné uživatele, takže začít se dá s Registrací na stránkách geocaching.com a poté s mobilním telefonem nebo turistickou navigací, která umožňuje navigovat na zadané souřadnice. Pro mobilní telefon můžete použít buď to placenou aplikaci geocachingu nebo například alternativní český program CGEO


příprava krabičky než pujde do terénu logblog nějaká postavička a samozřejmě taška.

Co až krabičku najdu
Jakmile svou první krabičku narazíte v krabičce by měla být tužka a nějaký papír pro Vaš podpis. Musíte se do krabičky podepsat svou zaregistrovanou přezdívkou. Pak už stačí na stránkách geocaching.com zapsat svojí návštěvu u krabičky.


obsah keše hry Geocaching a pohled na navigaci

Jak se u krabičky chovat
Geocaching je celosvětová hra a tak není neobvyklé, že se u zajímavých a dostupných pokladů střídají lidé z několika zemí. Je proto dobré dát pozor, abyste vždy krabičky hledali co neméně nápadně a v okolí nezpůsobovali rozruch. Pokud budete hledat tak aby o Vás nikdo nevěděl, prodloužíte životnost krabičky. Krabičky různí lidé kradou nebo je jen pro zábavu ničí poukazovat na ně tedy většinou znamená jejich ztracení. Než autor krabičku obnoví, může ji marně hledat další hráč, proto je vždy nutné na sebe nepoukazovat a krabičky vždy zase správně zamaskovat.


i po opuštění kola není nutné hned přilbu sundávat

Kdo krabičky vytváří
Krabičky nevytvařeji autoři webových stránek geocaching.com, ale ostatní hráči. Obecně platí pravidlo, že založit vlastní krabičku by měl hráč, který už alespoň 50 krabiček našel. Autor keše by měl být nejlépe z okolí, aby se mohl o krabičku starat v případě, že ji někdo ukradne. První je nutné najít správné místo, napsat pěkný popis, schovat krabičku s tužkou a připravený popis keše. Je poté nutné nechat schválit člověkem, který kontroluje správnost popisu i místa než povolí keš pro všechny.


panoramatický pohled od keše do okolý

Moto celé hry
Hlavním cílem hry je opuštění tepla domova a vyražení do přírody nebo do okolí. Poznání krásných nebo zajímavých míst, do kterých byste se normálně nevydali nebo nedostali. Já sám jsem se díky této hře dostal na překrásné místa, na které dodnes vzpomínám a nebýt hráčů, kteří na ně přede mnou umístili krabičku, asi bych o nich ani nevěděl.

Mohlo by Vás zajímat

Oficiální stránka hry

Dovolená v Čechách po keších

Navigace Garmin Oregon 450

Keše které se mi zapsaly do paměti


Štítky článku deti | fotografie | geocaching | recenze | rodina | www-stranky | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 16.04.2009 zobrazeno 6 875x
První kručky první keše Další článek


Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
1iconbeanything.blog.cz/

Marie

2016-07-21 22:11:51

Tak tenhle článek mě opravdu potěšil. :) Protože jsem před pár dny narazila v nějakém článku ,,Jak se nenudit o prázdninách'' nebo tak nějak na Geocaching a tak jsem si potřebnou aplikaci stáhla do mobilu. Dělala jsem si srandu, že všichni teď začali s Pokémonama a já (s přítelem) začnu hledat kešky. :D Díky tomuhle článku jsem se dozvěděla všechny potřebné informace, co psát na papírky ke keškám a že jsou po celém světě. :) V sobotu jsme byli na výletě a já to prostě jen tak zkusila, jestli to najde něco v okolí a ono našlo, takže jsme spolu ulovili během jednoho odpoledne první 3 kešky. :) A musím říct, že mě to neskutečně baví! :)


2iconfitblogies.blogspot.cz/

FitBlogies

2016-07-22 09:02:12

První co mě napadlo, když začalo šílenství s Pokemonama, že už nějakou dobu lidi sbírají kešky. Což mě přijde smysluplnější, než mít i venku celou dobu zalomenou hlavu do mobilu. Pěkný článek.


3iconwww.teabyniki.blogspot.cz

Nikča

2016-07-22 20:57:31

Já patřím mezi náctileté a Pokémony nehraju, přijde mi to jako kravina.. Hodně lidí v mém okolí (v podstatě většina) tuto aplikaci na své mobiu má. Není divu, když všichni tzv. ,,youtubeři'' točí videa o téhle nesmysluplné hře. Geocatching se mi už delší dobu líbí a třeba s ním ještě do konce prázdnin začnu :).


gravatar4iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2016-07-22 21:01:13

Ahojky Nikčo,
vřele ti doporučuji začít co nejdříve. Protože buď tě ta hra nenatchne a budeš mit dal prázdniny nebo ji propadneš a brzo zjistíš že díky výletům za poklady ukrytými v okolí se prázdniny překulili do konce.


5

Speedy

2016-07-26 13:35:09

Timto komentarem a touto cestou chci moc podekovat Ijackovi, za osobni zasveceni do GEOKESINGU!!!!!!! Diky moc Ijacek.007 za prijemnou zabavu a nasmerovani!!!!!


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 170 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Inspirace Baťa

Poslední hodnocenou audioknihou je Čajová dívka z Kolibříkové ulice Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama