blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Dovedete si představit Ultra all inclusive pobyt v pětihvězdičkovém hotelu? Já jsem si to popravdě do nedávna představit neuměl. V lednu jsem měl ale možnost si takovéto ubytování vyzkoušet a to rovnou v jednom ze států Spojených arabských emirátů.


pohled na fontánu před hotelem

bazén a pohled na jednu ze tří staveb areálu hotelu

Jak jsem psal v minulém článku, dostal jsem možnost zdarma vycestovat, do spojených arabských emirátů a samozřejmě součásti této nabídky bylo i ubytováni. Luxusní hotel, na který se stal na pět dní mým domovem, nesl jméno RIXOS BAB AL BAHR. Byl to můj první pobyt v takovémto hotelu, navíc s takovými službami.


pohled na lehátka na pláži

trochu luxusnější místo pro odpočinek na pláži

Hotel je umístěn na uměle vybudovaném ostrově, 90 km od centra Dubaje. Tvoří jej tři hlavní budovy pyramidového tvaru. Součástí hotelového areálu je i trojice bazénů. V době mého pobytu, s vyhřívanou vodou. Soukromá pláž. Dále také skupina restaurací, jejiž posezení bylo umístěno okolo jeviště, na kterém se každý večer konal program pro zabavení hostů.


Taneční představení na jevišti hotelu Rixos pořádané každý večer.

pohled na posezení mezi restauracemi s výhledem na jeviště

Společné prostory hotelu, nebo například chodby, působily opravdu velice luxusním dojmem a stále jste mohli potkávat personál, který si dával opravdu záležet, aby vše vypadalo, tak jak má.
hlavní hala hotelu s sochou koně a recepcí

pokračování hlavní haly hotelu hned za recepcí

socha koně tvořená z kusu dřeva

Hotel na mě působil opravdu velmi luxusně, až jsem si několikrát sám pokládal otázku, zda bych si někdy vůbec takový hotel na dovolenou vybral. Většinou totiž se ženou hledám ubytování v rámci poměrů cena / výkon nikoliv luxus / pohodlí. Pokoj, ve kterém jsem nalezl azyl na následujících pět dní, vypadal také velmi pěkně.


chodba k hotelovým pokojům

panorama hotelového pokoje

pohled do koupelny hotelového pokoje

Součástí hotelového pokoje pak byla lednička, ve které byly nealkoholické nápoje, voda nebo také pivo či sušenky. Ledničku navíc jednou denně personál zdarma doplňoval, takže byla příjemným zdrojem tekutin a svačinky pro výlety.


pohled do ledničky tedy minibaru která byla každý den doplňována

součástí ledničky tedy minibaru bylo jak pivo tak pěkně chlazená voda

souprava na přípravu čaje

Ultra all inclusive v tomto pěti hvězdičkovém hotelu znamenalo, že jsem mohl vypít a sníst cokoliv co jsem chtěl. Výběr přitom rozhodně nebyl malý. K dispozici zde bylo 8 restaurací a několik baru rozmístěných po areálu. Snídaně a obědy se podávaly v hlavní restauraci, kde bylo možné se samozřejmě i navečeřet popřípadě v noci naplnit žaludek po cestě z nějakého baru. Restaurace totiž měla otevřeno i mezi 24:00 – 03:00h.


vchod do hlavní restaurace

pult s pečivem v restauraci

Nebylo to ale jen jídlo, které jsem mohl v hotelu dle libosti konzumovat. V kterémkoliv baru jsem si mohl nechat namíchat nebo nalít jakýkoliv alkoholický nebo nealkoholický drink. Můj první pobyt v takovémto hotelu jsem si doslova užíval a to jsem ani nenašel čas, zajít si do místních lázní.


drink rixos speciál bez alkoholu

drink pina colada

Součásti komplexu byl i místní klub Inferno, ve kterém však místní Dj hrál trochu rozdílně, než jsme u nás v klubech zvyklý. Jakmile se totiž na parketu objevila skupinka tanečníků, hned se postaral o to, aby nešťastníci opustili parket. Na jakékoliv prosby o zahrání jakékoliv taneční muziky přitom nereagoval. Celkově tak klub podkopával a i tanečníci velmi posilněni alkoholem, měli problém vydržet na tanečním parketu.


pohled do tanečního klubu který je součástí místního hotelového komplexu

Naopak velmi příjemným a vyhledávaným místem se stal místní „Mojito bar“, ve kterém místní barman dělal velmi příjemné drinky, ať už alkoholické nebo nealkoholické, navíc bylo venkovní posezení umístěno naproti jevišti a tak tento bar byl pro každý večer příjemnou volbou.


oblíbený cíl v areálu hotelu příjemný mojito bar

drink mochito

V okolím hotelu to však už tak super nebylo. Hotel se nachází na uměle vybudovaném ostrově a jakmile vyjdete mimo areál hotelu, rázem se ocitáte před tříproudou cestou za ní je pás palem a následuje druhá tříproudá cesta druhým směrem. Poté následuje promenáda, kde je obrovský chodník, půjčovna jízdních kol, ale široko daleko není nic zajímavého. Pokud se vydáte po promenádě směrem do vybudovaného poloostrova, naleznete jen velké parkoviště a další hotely.


panoramatický pohled na promenádu před hotelovým komplexem

pohled na hotel Double Tree

Jediný důvod proč se na promenádu vydat, je buď to běžecký trénink, nebo výhled na moře na západní straně. A tady se otevírá možnost focení západu slunce, kterého jsem také náležitě využil z kraje svého pobytu.


pohled na zapadající sluníčko nad mořem

pohled na zapadající sluníčko nad mořem

pohled na zapadající slunce nad mořem

Ani s větším okolím to moc jiné není. Vzhledem k tomu, že v okolí je jen poušť je nejlepší si na výběr výletu vybrat vzdálenější město nebo například pouze 90 km vzdálenou Dubaj. Pokud ale nejste vyznavači výletu a preferujete pouze plavání a konzumace s minimem starostí, pak je hotel Rixos pro Vás asi tím pravým místem. Já vyznavačem pouze válení u vody nejsem, přesto jsem si pobyt neuvěřitelně užíval.

Mohlo by Vás zajímat

Dubaj nejvyšší budova světa Burj Khalifa

Dubai – Deira trh z kořením a zlatý trh

Předchozí článek o cestě

Spojené arabské emiráty výlet do města Al Ain

Oficiální stránky hotelu RIXOS


Štítky článku fotografie | recenze | sae | skutecnost | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 30.01.2015 zobrazeno 2 739x
Předchozí článek Můj první let dopravním letadlem Praha Dubai
Spojené arabské emiráty výlet do města Al Ain Další článek


1

sokorka

2015-01-30 22:25:16

krásné fotky ;-)


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 170 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Inspirace Baťa

Poslední hodnocenou audioknihou je Čajová dívka z Kolibříkové ulice Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama