blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Již více jak 5 let publikuji své myšlenky návody i rady na tomto blogu. V tuto neděli jsem však na internetu našel stránku, která vzala jeden z mých návodů a kompletně jej zkopírovala a umístila na své webové stránky přeplácané reklamou. Zkopírovali mi všechno a přesně. Odstavce, obrázky i odkaz na skripty. Na konci článku pak umístili proklik na původní článek.


webová stránka která vykradla celý můj článek

webová stránka která vykradla celý můj článek.

Pokud někdo napíše o mém článku na svých stránkách nebo odkáže na zajímavý obsah, jsem z toho samozřejmě nadšený. Jednak mám radost, že se můj článek čte a také se může dostat k dalším čtenářům. Z takovéhoto kopírování už však moc radost člověk nemá. Připravit pro Vás článek jakkoliv krátký, chce vždy nějaký čas. Příprava fotografií a tvoření obsahu vždy stojí nějaký ten čas, nemluvě o nutnosti všechny mé články opravit a odstranit z nich spousty pravopisných chyb.


webová stránka která vykradla celý můj článek.


webová stránka která vykradla celý můj článek

Za každý článek na našem blogu jsem rád, pokud lidem pomáhá a je čtený. Pak je práce odměněna myšlenkou, že jsem alespoň někomu pomohl. Pokud však někdo vezme vaši práci a zveřejní ji na svém webu, aby své stránky naplnil obsahem a vydělal na reklamě, to vše bez vašeho vědomí, tak to žádnému autorovi radost neudělá.


komentáře na konci ukradeného článku

Autorský zákon je na Vaší straně, jelikož jste autory svého díla, můžete se samozřejmě bránit. V mém případě jsem okamžitě zjistil majitele domény a chvíli jsem dokonce zvažoval, že zavolám na jeho telefonní číslo a rovnou jej požádám, aby ukončil protiprávní jednání. Vzhledem k tomu, že jsem na článek narazil v neděli večer, jsem se však rozhodl jen poslat zprávu na facebookový profil stránky a také jsem napsal do komentáře pod ukradeným článkem prosbu o odstranění obsahu.


facebookový profil odkazující na muj text zkopírovány na cizí webové stránce

Ráno když jsem kontroloval, zda-li se mi někdo vyjádřil k mé žádosti, jsem zjistil, že stránky autor odstranil. Zvláštní pachuť však zůstala v době, kdy jsem na svých stránkách měl umístěn článek jej shlédlo 900 návštěvníku. Na stránce, která můj text i s obrázky zkopírovala, bylo během několika hodin více jak 1500 zobrazení.

zablokování stránky porušující autorský zákon

Doufám, že se s takovým kopírováním nebudu setkávat často, protože i když nakonec relativně rychle obsah majitel stránek stáhl, přesto nějakou dobu těžil z obsahu, pro jehož získání neudělal nic jiného, než že sprostě vykopíroval práci někoho jiného a umístil ji jako vlastní obsah stránek. Nesmíme také zapomínat na to, že kopírování cizích textů a obrázků bez povolení autora je porušení autorského zákona, což je trestný čin.

Mohlo by Vás zajímat

Život našich obrázků na internetu

Web blíže k Vám nyní jsme v Cloudu

Invaze ruských spamerů na komentáře


Štítky článku internet | skutecnost | www-stranky |
Autor Ijacek.007 30.03.2016 zobrazeno 1 693x
Předchozí článek Více jak půlroční používání kamery SJCAM SJ5000
Problém s hodinkami Garmin Forerunner 15 Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 356. Poslech všech dohromady zabral přes 4739 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 48% tedy 171 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Dokonalá manželka

Poslední hodnocenou audioknihou je Inspirace Baťa Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama