blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Jaromíra Nohavicu nemá cenu v našem kraji příliš představovat. Jde o písničkáře, který stále dovede naplnit nejedno divadlo a vyprodat nejeden koncert. Když jsme se s přítelkyní dozvěděli, že bude mít koncert v Krnovském divadle, rozhodly jsme se, že se pokusíme sehnat lístky a tohoto folkového zpěváka a skladatele poprvé vidět a slyšet naživo. Nikoliv jen z televize či audio záznamů.


obrázek Jaromír Nohavica

Lístky se prodávali pouze jediný den a poté byl koncert okamžitě vyprodán. Den prodeje bylo pondělí a díky tomu, že úterý byl státní svátek jsem měl ten den nařízenou dovolenou. Shodou těchto okolností jsem mohl v Krnově koupit lístky na tento koncert a i když jsem šel do místa prodeje v 13 hodin, již byla k prodeji pouze hrstka lístku.

Oblékl jsem se , tak jako vždy když jdu do divadla. Tedy patřičně společensky oblečen. Přítelkyně také oblékla překrásné šaty a vydali jsme se na kulturní zážitek, na který jsme se těšili několik týdnů. Byl jsem překvapen kolik lidí nakonec přišlo do divadla normálně oblečeno, jelikož já byl vždy veden k tomu, že do divadla by se mělo chodit poněkud lépe obečen. Přesto se našli i lidé kteří přišli v šusťákových kalhotách. Ano, šlo sice o koncert, ale přeci jen bylo to v divadle, tak proč se náležitě neobléct.


obrázek Koncert Jaromíra Nohavici v Krnovkém divadle

Samotný koncert se poté již vedl velmi pohodově a cca po dvou hodinách bylo bohužel po všem. Nohavica ukázal, že nejen umí zpívat a hrát, ale také si své publikum náležitě užívá. Ještě než jsme přišli do sálu, byli jsme několikrát upozorněni, že se nesmí fotografovat či pořizovat jakékoliv nahrávky. Během koncertu však několikrát z hlediště vyletěl blesk. K překvapení všem na to Jaromír zareagoval velice nečekaně a vyhlásil chvíli, kdy si jej tedy mohou návštěvníci beztrestně vyfotit. Jeho jediná podmínka zněla, že to musí vypadat jako slavnostní zahájení olympijských her a náležitě potom zazpíval i znělku.

Poté se již koncert obešel bez otravných blesků fotoaparátů. Jaromír Nohavica vystoupil ještě z polským umělcem, který ho doprovázel na akordeón nebo na klavír. Když si potřeboval Nohavica chvíli odpočinout a zmizet z jeviště, měl tento polský umělec i malé sólo, kde zahrál a poté i zazpíval tři písně úplně sám.

Z divadla jsem odcházel unesen a plný krásných zážitku. Nejen z nových či starých známých písní, které Jaromír hrál, ale také z celkového dojmu a vystupování obou umělců. Na vlastní oči vidět a na vlastní uši slyšet dva lidi, které muzika nejen živí, ale také velice baví je opravdu krásný zážitek. Pokud se Vám tento lidový umělec líbí, určitě si jeho koncert nenechte ujít. Veřte, že nebudete zklamáni – já tedy nebyl.

Zajímavé odkazy

WWW stránka Jaromíra Nohavici


Štítky článku mini-recenze | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 28.05.2012 zobrazeno 2 411x
Předchozí článek První protest, který jsem viděl na vlastní oči
Můj Sony Ericsson opět v servisu Další článek


1

sokorka

2012-05-28 09:52:26

no bylo to absolutně super :-D


2

Vesa

2012-05-28 18:50:59

To je skvělé, že jste si to tak užili. Já viděla Nohavicu naživo před lety v ostravské Karolíně a byl to nezapomenutelný zážitek. Nohavica je opravdu třída.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 129. Poslech všech dohromady zabral přes 1868 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 59 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Marťan

Poslední hodnocenou audioknihou je Nabíječ .

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi .

Reklama