blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

V dnešní nelehké době se protestuje takřka pořád. A tak není nic nenormálního, že se z médii dozvídáme o tom, že někdo zase protestuje. Ať už jsou to doktoři, kteří protestují za větší peníze, nebo samotní lidé proti bezpráví, či zase někdo jiný, protože má pocit, že se mu křivní nebo že má co říci. Všechny tyto protesty většinou mají jednu věc společnou. Dozvídame se o nich jen z médii a tak nás většinou nijak neomezují. Praha je daleko a když už kolabuje doprava nebo se zavírají městské čísti kvůli pochodům, tak se to například mě moc netýkalo. Takže jsem tyto protesty nijak neprožíval.


obrázek kolona traktoru při protestech

Dnešní protest zemědělců za zachování dotací na naftu pro zemědělské stroje, však byla díky celorepublikovému měřítku dost znát i u nás. Na vlastní kůži jsem tedy poprvé viděl, jak dokáže skupina nespokojených lidí znepříjemnit život ostatním, jen proto, že si myslí že se jim ubližuje. Vzhledem k pokročilé hodině jsem však měl štěstí a kolonu nespokojených traktoristů jsem potkal v protisměru. Přináším tedy pár informací a krátké video z auta. Pro obrázek jak to vypadalo na silnici, která spojuje město Krnov s Opavou.


obrázek přenosový vuz české televize

Jsem zvědavý jak budou o dnešní akci informovat média, když se udála mimo Prahu. Po cestě jsem ovšem potkal přenosový vůz české veřejnoprávní televize. Obrázek je dost nekvalitní, přece jen jde o obrázek z kamery v autě. Navíc pořízený při nemalé rychlosti.


obrázek kolona při protestech zemědělcu

Nechápu, ovšem jaký měla celá protestní akce význam. Naším zákonodárcům je totiž dost jedno, jak to vypadá na nějaké malé asfaltce mezi dvěma městy v moravskoslezském kraji. Mám takový pocit, že pokud chcete v našem státě upozornit na nějaký problém, musíte si sehnat krabici na víno a dostatečně ji naplnit nebo stávkovat v Praze, kde si toho aspoň někdo všimne. Nasrat obyčejné lidi, kteří díky těm samým lidem mají život již o dost horší, nevidím jako správné řešení.

Celou kolonu si můžete prohlédnout na videu.


Štítky článku akce | fotografie | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 23.05.2012 zobrazeno 3 621x
Předchozí článek Film, který svět neviděl
Koncert Jaromíra nohavici v Krnovském divadle Další článek


1

sokorka

2012-05-23 14:21:44

svatá pravda :-)


2

Monča

2012-05-23 18:46:58

Podobná kolona dorazila i do Olmíku a tam vzbudila spíš pobavení, než že by se někdo zlobil, ale možná to bylo tím, že to bylo na široké ulici, kde se dalo předjíždět :) A krom toho – lidé si toho všimli, všude, a to je přece smysl protestů, ne? Že se dotkne všech, ne jen Pražáků … jak nám ukázali doktoři, jen tahle strategie opravdu „funguje“ …


gravatar3iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2012-05-25 09:06:27

no ano to souhlasím ale pak by se měl protest dotknout všech a tedy i prahy a ne všech ale Praze ne pak takový smysl moc nechápu ono je to stejně jedno protože pravě ve chvíli kdy protestovaly pro zelenou naftu naši zákonodárci rozhodly že ji definitivně zruší


4

Crazy86

2012-05-27 18:32:12

Tak ja nastesti nepotkal zadnou kolonu, v te dobe jsem jel z Varu do Plzne a potkal jsem jen jeden traktor a to jsme se smali, ze nejspis zabloudil a ztratil se ostatním :D Jinak lituju ty co jeli ve videu za traktory bych se asi zblaznil… :)


gravatar5iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2012-05-28 08:53:55

no já byl naštěstí také v protisměru ta kolona byla opravdu velká i když zase jela docela svižně.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 128. Poslech všech dohromady zabral přes 1857 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 45% tedy 57 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Cesta vlka

Poslední hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi .

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi .

Reklama