blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Nápad labyrintu vytvořeného v poli s kukuřicí byl podle Martina Trenze spoluautora projektu, převzat z Ameriky a Velké Británie. V celé republice vzniklo na 25. bludišť. Princip je v každém stejný. Na ploše labyrintu se nachází 8 soutěžních cedulí, které obsahují informace o okolí bludiště. Na každé z cedulek je QR kód pro mobilní aplikaci a také soutěžní zvířátko jehož jedno písmenko z názvu je potřeba pro vyluštění tajenky.


obrázek Vlajka

Průchod bludištěm je tedy možný dvojím způsobem. Buď to pomocí mobilního telefonu procházet bludištěm a snímat QR kódy z tabulek rozmístěných po bludišti. V takovém případě se počítá rychlost, jakou v bludišti zvládnete najít všechny cedulky. V případě, že z bludiště odejdete bez nalezení všech cedulek, připočítá se k celkovému času také penalizace v podobě 15 minut za každou nenalezenou cedulku.


obrázek herní karta

Druhá možnost je, že se do bludiště vydáte s herní kartičkou, na které je řádek tajenky. Tajenka má 8 písmen, každá tabulka nalezená v labyrintu tak skrývá odpověď jednoho písmenka, které dohromady vyluští hádanku. Tato verze je zajímavější hlavně pro menší ratolesti a právě tu jsme si zvolili při naši návštěvě mi. Navštívené bludiště se nachází na konci Opavy, vedle psychiatrické léčebny.


obrázek Plán Bludiště

Opavský kukuřičný labyrint má podle autorů více jak 2800m, což je zhruba prostřední velikost. Největší mají 3800m a nejmenší 2400m. My jsme se vydali na odlov téměř hodinu a půl před oficiálním konce otevírací doby, tedy něco málo před půl sedmou. Najít první ceduli mám, trvalo asi 10 minut a jak čas plynul, pomalu jsme nacházeli další a další. Zprvu dceru pohyb po labirintu nesmírně bavil a vždy běžela před námi, aby nahlédla za další roh zda-li tam náhodou není ukryta cedulka. S přibívajícím časem v labyrintu však i jeji odhodlání a elán pomalu upadal. Když jsme byli v labyrintu již více jak 40 minut, měli jsme odloveny téměř všechny cedulky a začali jsme taktizovat, kde by se mohly nacházet ty poslední. I když jsme chtěli opustit labyrint se všemi cedulkami nakonec jsme se rozhodli kvůli blížícímu se konci otevírací doby labyrint opustit. Jediná nenalezená cedulka nebyla důvodem k neuhodnutí hádanky a tak jsme se vydali zpátky.

Vzdušný pohled na bludiště zdroj Youtube.com

I když to na první pohled vypadá jednoduše a celou dobu jsem díky zapadajícímu slunci měl alespoň základní představu, kde v bludišti se nacházím a kde je konec najít všechny umístěné cedulky opravdu není nic jednoduchého. Chtěl jsem pohyb v labyrintu nahrát na GPS a ukázat Vám své trápení na mapě nicméně se mi z nějakého nepochopitelného důvodu nenahrála GPS tras k záznamu. V číslech tedy jen vím, že jsem nachodil více jak 4 Km a měl více jak 6000 kroků. V bludišti jsme strávili 1 hodinu a 20 minut a jako jedinou jsme nenalezli cedulku číslo 1.


obrázek V kukuřičném bludišti

Stojí vstupné opravdu za tu zábavu? Vstup do upraveného kukuřičného pole je zpoplatněn. Děti od 3 do 15 let za vstup zaplatí 60kč, dospělí 85. Cena pro důchodce a zdravotně omezené je stejná jako pro děti tedy 60 kč. Já se s rodinou v bludišti bavil, dcera lítala bavilo ji hledat cedulky i pohybovat se v bludišti. Párkrát jsme se ztratili a pak na sebe hulákali. Díky pokročilé hodině jsme na konci byli v kukuřici sami a tak jsme nerušili okolní návštěvníky. Větší děti se zase zabaví i díky mobilní aplikaci, takže pokud v labyrintu vydržíte nějakou tu společnou minutu, určitě to za ty peníze stojí. Pokud však vaše ratolesti po 20 minutách přestanou spolupracovat, výlet si asi moc neužijete. Já s rodinou se v poli docela bavil, takže za mě je to určitě typ kam se vydat.


obrázek reportáž ČT Ostrava

Malá zajímavost na konec. Když jsem poprvé slyšel o kukuřičném labyrintu, bylo to z reportáže české televize Ostrava, která kolovala po sociální sítí. Když jsem tuto reportáž dohledával při psaní toho to článku, všiml jsem si chyby, která se objevila ve vysílání. V popisku reportáže i v ní je grafika informující o kukuřičném bludišti v Krnově. V Krnově vzdáleného od Opavy cca 20Km však žádné bludiště není.

Moblo by Vás zajímat

Webové stránky provozovatele bludiště

Reportáž České Televize Ostrava


Štítky článku akce | deti | rodina | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 01.08.2017 zobrazeno 2 067x
Předchozí článek Stavba druhé pergoly 3x3m
Probuď déčko aneb prázdninová hra české televize Další článek


1iconjaponsky-dum.blog.cz/

Joina

2017-08-02 13:03:47

Juuu tak o tohle slyším poprvé. A v blízkosti mého domova mám zrovna dvě bludiště, tak určitě to v nebližšších dnech využiji.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 130. Poslech všech dohromady zabral přes 1875 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 49% tedy 64 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Orel mezi vlky

Poslední hodnocenou audioknihou je Dítě číslo 44 .

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi .

Reklama