blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Z kraje měsíce jsem si pořídil hodinky Forerunner 15, které mimo jiné obsahují fitness funkce. Hodinky celý zaznamenávají také počet kroků, který s nimi jejich majitel za celý den nachodí. Své předchozí hodinky jsem vyměnil právě kvůli této funkci. Mám sedavé zaměstnání, každý den do práce dojíždím, což znamená další dvě hodiny v autě. Zajímalo mě tedy, jak jsem na tom s vlastně s pohybem já. Potvrdilo se tedy to, co jsem si myslel. Během pracovního týdne, ale také během víkendu, toho moc nenachodím.


pohled na aktivity dne

Tento záznam ukazuje normální pracovní den.


aktivity odpočinkového dne

Zajímavostí pro mě byly výsledky dne z víkendu, podle kterých jsem pohybu také moc neměl, přitom u počítače jsem strávil podstatně méně času.


aktivita návštěvy zoo Olomouc

Například ale výlet do zoo v Olomouci jasně ukázal, že se dá denní počet kroků bez problémů zvládnout. Stačí se jen ve dne trochu více hýbat.


splnění výzvy v počtu kroků
Při pohledu na grafy jsem se rozhodl trochu hýbat a jak je vidět jde to. I přes pracovní týden, kdy mám stále sedavého pohybu více jak 50 % ze dne, se dá chvíli věnovat pohybu, tak abych splnil denní počet kroků. A tím také pro sebe i své tělo udělal něco zdravějšího, než jen pasivní ukládaní tuku.
Seznam medailí chcete li dosažených úspěchu ve službě connect

V motivaci však nejste sami. I samotná služba garmin connect Vás odměňuje ze vaše úspěchy. Dostáváte například virtuální medaile za dosažení určitého počtu kroků. Nebo se můžete se například účastnit výzev, ve kterých s ostatními můžete soupeřit, kdo ujde více kroků za týden. Já do dne, kdy píši tento článek jsem získal sedům medailí. Hlavně díky nachozeným krokům.


tabulka účastníku gamin týdenní výzvy

S krokovými výzvami je to trochu složitější. Můj cíl totiž není denně nachodit desítky km, ale snažím se dodržet tak nějak plus mínus zvoleného cíle. Garmin mě dle mých kroků přiřadil do výzvy, kde je cíl nachodit 35 000 kroků. Do té samé výzvy však přidal i uživatele, kteří nemají problém během výzvy nasbírat více jak 120 000 kroků. Soutěžení v této výzvě tak postrádá trochu smysl. Při další výzvě je totiž uživatel se 120 000 kroky znovu přiřazen k výzvě na 35 000 kroků. Jinými slovy pokud se chcete učistit výzev, musíte nachodit mnohem více kroků, než popisuje sama výzva. To mi přijde docela nelogické. Zde bych asi aktivnější uživatele přesouval do obtížnějších výzev.


pohled na vlastní statistiku počtu kroků

Hodinky pro mě tedy aktuálně nejen splnili očekávání, ale navíc mi daly i jasně informaci o tom, co jsem dávno tušil. Rozhodl jsem se tedy více hýbat a dodržovat alespoň částečně trochu toho zdravějšího pohybu. V době psaní tohoto článku jsem s hodinkami již nachodil více jak 130 000 kroků. A překonal orientační vzdálenost více jak 100 km. Každému nemusí vyhovovat vzhled a přístup portálu Garmin Connect a tak jsem si například já vytvořil stránku, na které najdete všechny základní informace zaznamenané mými hodinkami. Nakonec je úplně jedno kolik nasbíráte medailí nebo kolik výzev vyhrajete. Jde hlavně o pocit, že místo sezení na gauči jste udělali něco málo pro své tělo.

Mohlo by Vás zajímat

Pořídil jsem si hodinky Garmin Forerunner 15

Služba Garmin Connect

Vlastní verze statistiky počtů kroku


Štítky článku elektronika | myslenky | rodina | skutecnost |
Autor Ijacek.007 23.04.2015 zobrazeno 4 518x
Předchozí článek Postel pro dítě
Flora Olomouc Jaro 2015 Další článek


1

sarka

2015-04-23 19:22:20

Kokám,že si ty hodinky od tebe pjčim na jeden den v prací celkem by mě zajimolo kolik po těch dlohých chodbach za den v praci nachodim jen tak dal více pohyb ti prospěje aspon bdeš Anetce stačit mamka


2

sanborn

2016-07-12 09:27:04

Dobrý den, hodinky mají krokoměr nebo potřebujete footpod? Berete je sebou i na plavání? Potřebuji jednoduchý stroj co má gps a změři plaváni v rybníku a na běhání v tělocvičně.


gravatar3iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2016-07-12 10:52:53

kroky hodinky měří samy není potřeba žádné další čidlo. Ano plaval jsem s nimi jen jsem nezapínal GPS pro měření nějak mě to při plavaní nenapadlo :-) ale jde to :-)


4

nory

2016-11-05 08:10:10

Dobry den chtel jsem se zeptat zda u garminu 15 jde vypnout posvícení ,protoze si myslim,že to žere baterku .Mam je pomalu dva roky a baterka mě vydrží už jenom ke čtyřem hodinám.Tak nevim jestli je mam vyreklamovat.Díky za odpověd .Norbert Švarc Domažlice


gravatar5iconblog.ijacek007.cz

Ijacek.007

2016-11-06 13:13:47

zdravím, pokud máte hodnky tak kdolouho podlě mě je již kapacita akumulátoru za svou životností to však záleží na moha faktorech také například jak často hodinky nabíjíte nebo jak často využíváte GPS ta totiž baterii značně vybíjí. Hodinky podle mě neumožňují vypnout podsvětlení nicméně to dle mého potřeba ani není u mého přistroje podsvícení displeje svítilo vždy je chvíli a to jen při stisku tlačítka. Pokud chcete mužete nechat přístroj zasalat na reklamaci ale obávám se že na akumulátor není dvouletá záruka. Já zasílal přístroj na reklamaci několikrát a nikdy mi neuznaly závadu jako záruční.


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama