Tato expozice na místě ale není sama. Najdete zde kromě samotné Živé vody a výběhu praturů, které je v rámci jednoho vstupného, také repliku velkomoravského kostela, archeologický skanzen a centrum slováckých tradic. My se v rámci našeho výletu vydali v místě tentokrát jen na návštěvu Živé vody, výběhu praturů a poté jsme si prohlédli maketu kostela.
Po zaplacení vstupného do areálu, které činí 100 za dospělého či 70 kč za zlevněné vstupné se dostanete do ústřední budovy. Této budově rozděleně na tři podlaží, z niž dvě jsou podzemní, dominuje první podzemní patro, ve kterém se nachází krátký podvodní prosklený tunel, díky kterému se můžete kochat zdejšími vodními živočichy a že je rozhodně na co se dívat.
Jamile se vynadíváte ve skleněném tunelu a projdete si všechny patra budovy, ocitnete se tak na stezce, která vás provede zdejšími typickými dřevinami a bylinkami. Součástí areálu je také přírodní koupaliště, ve kterém se návštěvníci mohou schladit. Nicméně to bylo v době naší době kvůli zhoršené kvalitě vody zavřeno.
Jako poslední, než opustíte turniketem prostor areálu, můžete vyrazit prohlédnout si výběh praturů. Zde si na dřevěné bezbariérové stezce můžete prohlédnout tyto obrovská zvířata. A to buď téměř okolo celého výběhu z vyhlídkového vyvýšeného chodníku, nebo z vyhlídkové věže uprostřed ohrady.
Jako poslední nás zde zajímal pohled na repliku velkomoravského kostela, ke kterému od vstupu do Živé vody vede asfaltka po které jsme se vydali.
Jak jsem již psal, areál i okolí skýtá další zajímavé místa na prozkoumání nicméně ty zase jindy. Nám se zde líbilo. Pokud to jen trochu půjde, časem se zde určitě ještě objevíme prozkoumat další zdejší části. [foto][/foto]
Mohlo by Vás zajímat
Vložit komentář
* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři