I když jsme návštěvu Dino parku plánovali už před hezkou řádkou let, do prvního z parku zaměřeného na tyto vyhynulé živočichy jsme se dostaly až nyní. Navíc místo původně plánovaného Ostravského jsme se nakonec vydali do Vyškova, kde je vstup do parku tak trochu odlišný od toho, co by normální návštěvník čekal. Park se totiž nachází na okraji města v lesoparku za městem, hned vedle velmi frekventované silnice D46. V místě parku, ale nehledejte bránu. Tento park totiž nelze navštívit napřímo.
Abyste se do areálu dostali, musíte si koupit zvláštní vstupenku do Zooparku Vyškov, který se nachází v centru města. Do samotného Dino parku se pak po koupi vstupenky dostanete speciálním vláčkem, který je jedinou možnou cestou, jak se do parku jako návštěvník dostat. Stanoviště vláčku se nachází hned vedle hlavní brány Zooparku. Údajně se právě tady během větší návštěvnosti tvoří fronty a lidé tak musejí na transport čekat. My se do parku vydali chvíli po otevření, a tak jsme čekat nemuseli. A místo průchodu Zooparkem jsme tak hned jako první zamířili na vlak do Dino parku.
Jakmile do parku dorazíte zmenšenou bránou ve stylu prvního jurského parku, můžete se vydat na obhlídku zdejších obyvatel, která není nijak časově omezena, vynecháme-li skutečnost, že čas na pohyb v areálu je dán otevírací dobou. Můžete se tak nerušeně pustit do prohlídky modelu zvířat dávno vyhynulých.
Některé modely se navíc nejsou jen statické, ale mají omezenou pohyblivost. Modely jsou navíc rovnoměrně rozmístěny po prostoru lesoparku tak, aby vše působilo vzdušně a nepřeplácaně. Většina zdejších obyvatelů je přitom opravdu velká a rozhodně byste je nechtěli potkat v době jejich životní síly.
V parku najdete nejen modely samotných zvířat, ale také modely, které například ukazují kostry, částí končetin s detaily svalů či model vnitřního uspořádaní orgánu těchto vyhynulých zvířat.
Samozřejmostí jsou také v parku herní hřiště pro zabavení ratolesti plné tematických prolézaček. Několik stánku s občerstvením. Atrakci, ve které si můžete na vlastní kůži vyzkoušet, jak silný byl v dobách dinosaurů vítr při bouřce. Je zde i 3D kino, to jsme však nezkusili. A v neposlední řade zde najdete také hvězdárnu, do které jsme se také pro tuto prvotní návštěvu nedostali. Jak jsem psal na začátku byla tato návštěva první parku tohoto druhu, a tak se to velmi složitě hodnotí. Vybrali jsme si k návštěvě víkend s chladnějším počasím a také jsme do parku vyrazili velmi brzo od otevření, takže jsme s nesetkali ani s velkým počtem návštěvníků, ani s nutností čekat na dopravu na místo v nějaké dlouhé frontě. V parku se nám líbilo. Modely jsou velmi precizně vymodelované. Jen jsme nestihli všechny atrakce, takže je zde určitě ještě prostor se zde vrátit. Klidně nám napište vaše zkušenosti z tohoto Dino parku nebo v nějakém jiném rozmístěném po republice. Co se vám osobně líbilo a co zase ne a podělte se s námi v komentářích.
Mohlo by se vám libit
Dino Expo aneb výstava pohyblivých dinosauru v Krnově
Vložit komentář
* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři