blog.ijacek007.cz

Blog o všem trochu jinak.

Poprvé jsme navštívili zoologickou zahradu v Brně, kde si na téměř 65 hektarech můžete prohlédnout více jak 300 druhů zvířat. Jak se nám v zahradě, patřící pod druhé největší město u nás, líbilo se můžete dočíst na následujících řádcích.

Protože jsme v Zoo Brno nikdy před tím nebyli, a do Brna jsme se vydali kvůli světové výstavě kosmonautiky, první naše kroky vedly na oficiální stránky Zoo. Hledal jsem tedy informace o tom, jak se k ZOO vlastně dostanu, kde se nachází a také, kde je nejlépe nechat našeho plechového miláčka. Na stránkách jsem přitom nalezl informaci o tom, že u ZOO je 18 parkovacích míst. Ano přesně tak, je to údaj, který je přímo na oficiálních stránkách. Přitom 18 parkovacích míst snad nemá ani ta nejmenší prodejna Billa. Na webových stránkách poté najdete další dvě parkovací možnosti. Obě směrem k centru od vstupu do ZOO. Tyto byly pochopitelně v sobotu také přeplněné.


Čast oficiální webové stránky

Začali jsme tedy pátrat po okolí, kde bychom mohli naše auto nechat a nalezli jsme velikou odstavnou plochu pro návštěvníky ZOO. Proč o této možnosti zanechání auta webové stránky mlčí netuším. Nic méně by to ušetřilo nejednu otázku, co s autem. Auto je tedy možné nechat na odstavné ploše. Dokonce se letos poprvé otevřel sezonní vstup do zahrady, který je jen pár desítek metrů od odstavné parkovací plochy. Jedinou nevýhodou sezonního vstupu je nemožnost platit vstupné kartou, takže je potřeba s tím počítat. Sezonní vstup bude otevřen do konce prázdni každý den a v září poté o víkendech.


Plánek ZOO Brno

Protože jsme v zahradě byli poprvé, navíc jsme použili nový sezonní vstup, naše prohlídka byla více méně trochu chaotická. Naše první kroky vedly k expozici Beringie, která představuje způsob života medvědů kamčatských. Vedle velmi povedeného výběhu pro skutečné medvědy si zde můžete prohlédnout i fotografie těchto medvědů v přírodě. Výběh se nám osobně opravdu líbil i díky možnosti sledovat výběh zvířat z vyššího patra vyhlídkové dřevěné věže.


medvěd kamčatský

Následovala cesta kolem tygří skály, kde se díky velmi teplému počasí rozhodli obyvatelé pavilónu schladit v klecích místo ve výběhu. Od stanoviště vláčku jsme se poté vydali do mírného kopce po trase výletního vláčku kolem opic, lam, klokanů a pandy červené.


výběh pandy zoo Brno

Následovala cesta kolem zeber, velbloudů, do dětské Zoo. Po cestě k ZOO pro děti, mě zaujala trojice modelů dinosaurů.


Atipické zvíře na zoo

V dětské ZOO jsme se vydali poohlédnout do africké vesnice, jejíž součástí je také výběh pro žirafy. Tematicky je přitom část africké vesnice velmi pěkně zpracovaný. Vodní panenka je namalována jako horkovzdušný balón. Vedle ní je terénní auto, které bylo v obležení dětí a také je zde tematická restaurace s výhledem právě na výběh žiraf a zeber. Na náš vkus zde bylo až příliš mnoho lidu. Nicméně žirafy si lze naštěstí chvíli prohlížet i z vyhlídky kousek od restaurace, do které se dostanete kolem plameňáku.


výběh žiraf součást africké vesnice

Vzhledem k tomu, že jsme se dostali do ZOO poměrně pozdě až po 14 hodině, zdaleka jsme nemohli navštívit a projít celou zahradu. Od žiraf jsme se tedy vydali zpátky ke konečné zastávce výletního vláčku, kde dcera zpozorovala lanové centrum.


usměv :)

Dopřálo se nám tedy trochu oddychu ve stínu stromů. Než jsme zjistili že je téměř 17 hodin, a tedy bude zahrada za více jak hodinu zavírat. Na cestě zpět jsme si prošli ještě pavilón Exotárium, který se uzavírá dle informačních cedulí po 17 hodině. V něm můžete najít množství akvárií s nejrůznějšími rybami či papoušky. Náhodou jsme si prošli i uprostřed výběhu s klokany.


výběh klokanu

Od klokanu jsme nabrali směr na poslední zvíře, které jsme chtěli stihnout, a to medvěda ledního. Ten si přitom rozhodl, že nebude čekat na konec návštěvních hodin a schrupne si ve stínu už teď. Zřejmě jej, tak jako nás, unavilo slunečné počasí.


odpočinek před sluníčkem

Zoo nás kromě atypického počtu parkovacích míst velmi příjemně potěšila. Na velké rozloze se nachází velké množství zvířat, které mají v mnoha případech velmi příjemné výběhy. Několik tras jsme díky omezenému času úplně vypustili jako například Losy, Soby, Opice pavilón tropického království nebo indiánskou vesnici. Vzhledem k tomu že je zahrada poměrně daleko se do ní hned tak nedostaneme nicméně pokud to jen trochu půjde určitě se zde zase ukážeme a podíváme se i na další části kam to poprvé nevyšlo.

Mohlo by Vás zajímat

Oficiální stránka zahrady ZOO Brno

ZOO Olomouc


Štítky článku rodina | skutecnost | vylety | zajimavosti |
Autor Ijacek.007 16.08.2018 zobrazeno 1 573x
Předchozí článek Světová výstava kosmonautiky Brno 2018
Chorvatsko vlastním autem Další článek


gravatar

Vložit komentář

Nick *:
WWW:
Email * (nezobrazuje se ):
Gravatar:
Pamatuj si mě:
Komentář článku *:
Opiš následující text: *

* - vyžadované údaje. RSS kanál s komentáři

PřihlášeníAudioknihy

Jsme milovníci audio knížek, kterých aktuálně máme zakoupených 381. Poslech všech dohromady zabral přes 5224 hodin.

Z tohoto množství jsme si již stihli poslechnout téměř 46% tedy 175 audioknih.

Aktuálně poslouchaná audioknihakniha je Mengeleho děvče

Poslední hodnocenou audioknihou je LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě Hodnocení audioknihy 4/5.

Nejlépe hodnocenou audioknihou je Astronautův průvodce životem na Zemi Hodnocení audioknihy 4/5.

Reklama